У цій ситуації країна приречена на тотальну корупцію, а її населення - на безправ'я.
Союз Майдану і "патріотичної" частини олігархату - тимчасове явище, викликане російської інтервенцією. Порошенко, який став президентом саме завдяки цьому єднанню перед спільною загрозою, навряд чи зможе реалізувати демократичні ідеали революції. І справа, звичайно, не в тому, що він багатий. Участь у великій українській політиці та бізнесі - шлях інтриг, рейдерства, корупції, підкупів, зрад. Навряд чи "Савл" Порошенко стане "святим Павлом". Але головне навіть не це.
Як відомо, "Никто не даст нам избавленья, ни бог, ни царь и ни герой", тим більше олігарх-Президент. "Домогтися освобожденья" можна тільки "своєю власноюї рукою". Тільки нові ідеалістично мотивовані люди в політиці здатні реалізувати ідеали революції.
Поки що учасники Майдану парадоксально позбавлені політичного представництва. непривілейована більшість населення ще нічого не отримало від змін, реальна влада в руках все тієї ж олігархії. Поле бою залишається мародерам?
Переломити ситуацію може тільки поява нової потужної політичної сили поза системної корумпованої політики. Більшість людей на заході і сході України відчувають загальну ненависть до продажної бюрократії, купленої олігархатом.
Жителів країни здатне об'єднати широке антіелітний, антиолігархічний, антибюрократичний рух за демократичні реформи. Новий рух можуть підтримати люди з різних, в т.ч. "сепаратистських" регіонів, де, мабуть, вже починають розуміти, що в Росії вони нікому не потрібні.
Така політична сила змогла б взяти участь у неминучих перевиборах Ради і радикально змінити політичний ландшафт країни.
Пропоную українським друзям звернути увагу на досвід італійського "Руху п'яти зірок" (25% на виборах до парламенту) та іспанського "Ми можемо" (8% на виборах до Європарламенту через кілька місяців після створення).
В Іспанії та Італії спочатку теж були масові акції (М15, "Окупуй" і т.п.). Люди, що виходили на демонстрації, загартовані в сутичках з поліцією, зрозуміли, що при всій ненависті до сучасної політики, для того, щоб домогтися реалізації своїх цілей, їм потрібно брати участь у виборах. В результаті за допомогою самоорганізації в соціальних мережах були швидко створені потужні політичні рухи, що успішно беруть участь у виборах.
Основні ознаки таких рухів:
1. В організаційній сфері:
- створення руху через об'єднання прихильників в Інтернеті, збір коштів через краудфандінг;
- пряма демократія через інтернет при виробленні усіх внутрішньопартійних рішень, висунення кандидатів, розробки програми. Кандидати вибираються учасниками руху через інтернет. Обрані депутати в разі, якщо їх робота не влаштовує виборців, загальним голосуванням виключаються з руху (так робить "Рух 5 зірок"). Програма складається учасниками за принципом Вікіпедії, всі поправки голосуються ("Ми можемо");
- відсутність серед лідерів професійних політиків. Лідер "Руху 5 зірок" - популярний актор, "Ми можемо" - молодий професор, схожий на хіпі.
2. У програмній сфері:
- ряма демократія на всіх рівнях влади, розширення прав місцевого самоврядування, заснованого на її засадах;
- соціальні та екологічні вимоги в інтересах непривілейованого більшості;
- боротьба проти панування фінансової та бюрократичної олігархії.
Такі рухи ставлять завдання не зміни осіб у влади, а корінного перетворення прогнилих інститутів.
Швидко та ефективно сформувати рух за реалізацію демократичних ідеалів української революції можна за допомогою організаційного досвіду європейських партій, створених знизу, поза волі політичної еліти, за допомогою прямої інтернет-демократії.
Головною вимогою такого руху в Україні може стати звільнення країни від олігархії, локаут (адресний люстрації буде не достатньо) корумпованої бюрократії, формування нових демократичних механізмів влади, соціальних і економічних ліфтів.
Однією з ключових тем, можливо, стане реформа місцевого самоврядування. Федералізація в українських умовах означає, по суті, феодалізацію. Суб'єкти нової федерації неминуче потраплять під контроль місцевих олігархів, які будуть ними розпоряджатися як власними "феодальними" вотчинами. Замість такої федералізації необхідне створення повноправного місцевого самоврядування, заснованого на прямій демократії.
Україну врятує тільки радикальна демократична реформа, створення нової республіки, звільненої від панування корумпованого чиновництва і олігархату. І цього зможуть домогтися тільки самі українці.
Переклад з російської наш, О.К.
Коментарі
Дякую, Оленко.
Деякі слова слід виправити.
"Жителів країни здатне об'єднати широке антіелітний, антиолігархічний, антибюрократичний рух за демократичні реформи. " широке -- краще широкий
"Переломити ситуацію може тільки поява нової потужної політичної сили поза системної корумпованої політики." -- тут чогось бракує.
"Швидко та ефективно сформувати рух за реалізацію демократичних ідеалів української революції можна за допомогою організаційного досвіду європейських партій, створених знизу, поза волі політичної еліти, за допомогою прямої інтернет-демократії.
Головною вимогою такого руху в Україні може стати звільнення країни від олігархії, локаут (адресний люстрації буде не достатньо) корумпованої бюрократії, формування нових демократичних механізмів влади, соціальних і економічних ліфтів." -- в кожному абзаці по 1-й помилці
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.
В школі вчили: таке-то повстання народних мас через несправедливість закінчилося поразкою (тьху-тьху), тому, що ніхто не знав, що робити далі." ...
Якщо "страшні бандерівці" ясно проголосять гарний план до багатого та щасливого життя для "не дуже чесних", "приземлених", то не буде не тільки спротиву, а буде гаряча підтримка.
Наприклад:
1. Конкретні найлегкіші і найпрозоріші у світі умови для підприємництва. Це дасть стрімке зростання нових робочих місць та приплив інвестицій.
2. Чітка програма люстрації з реальним планом відповідного створення нових робочих місць і перенавчання. Щоб люди (бюрократи, тушки, політики старої доби) не боялися змін. Щоб слово "люстрація" не нагадувало "совєцкі репресії". А то дійсно, якщо почати вимітати метлою нашу міліцію, та інших, на подвір'я, то шо воно буде - пів-країни зрадників.
3. Третім пунктом уже можна буде ставити що захочеш - погодяться залюбки. Будуть "родіну любіть" і гімн співатимуть.
VAKULA