"Питання - до тих, хто планував операцію такого масштабу. Гаразд, міністр оборони - у нас його просто немає. Гелетей - полковник держохорони. Він - не військова людина. Він навіть не міліціонер. Є запитання до генерала армії Муженко, начальника Генштабу, який планує операції і повинен передбачати і ступінь ризику, і шляхи відходу, і шляхи підходу, і якими силами, і вторгнеться Росія чи НЕ вторгнеться... Є питання до тих, хто планує операції ", - говорить Колесник.
На його думку, врятувати десятки життів українських патріотів, які загинули під Іловайськом, можна було б, просто вчасно давши команду на відступ.
"Була можливість отримати раніше команду на відхід - і підрозділи були б усі врятовані. Коли було зрозуміло вже, що ми загрузли в Іловайську без толку абсолютно", - вважає Колесник.
"Це прерогатива Генштабу - насамперед, перевіряти дані розвідки. Я знаю 100%, що про це повідомлялося, доповідалося. Але генералу Хомчаку був відданий наказ: стояти до упору, допомога буде. А допомоги не було. Вони стояли до упору, бо наказу відходити не було. А результат ми бачимо зараз ", - додає він.
За словами куратора батальйону "Кривбас", те, що сталося під Іловайськом - далеко не перший прорахунок командування, який вилився у численні жертви серед бійців.
"Адже хіба це стосується тільки добровольчих батальйонів? Така ж ситуація була з 25 бригадою, з 79, з 72, з 93, розумієте? Людей просто гробили! Втрати обчислювалися сотнями - десь на 50, а десь і на 80% були знищені підрозділи! Людей кидали туди, де це абсолютно не потрібно було. Це на рівні командира взводу було зрозуміло. Я не кажу вже про те, що дані розвідки не обробляються... Ці прорахунки, не те що взводний - командир відділення розумів. І ті накази, що приходили з Києва, з Генштабу, з Міноборони - нема слів вже, крім матірних, щоб охарактеризувати це", - каже Колесник.
На його думку, те, що трапилося під Іловайськом, було б попросту неможливо, якби "паркетні генерали" відповіли за свої помилки і смерті людей перед трибуналом. "Якби розібрали хоч один випадок недолугості київських генералів під Шахтарськом, Саур-Могилою, на кордоні, в Луганську, якби хоч раз була гідна, розумна, правильна стратегічна і тактична оцінка, то Іловайська б не було", - переконаний Колесник.
Це не недієздатність командування, чи його безвідповідальність. Це цілеспрямована акція на знищення самих організованих, відважних і боєздатних батальйонів. А "замовила" їх українська влада, бо її поїдає заздрість, ревність і страх втрати своїх статків.
Si vis pacem, para bellum
Коментарі
Це не недієздатність командування, чи його безвідповідальність. Це цілеспрямована акція на знищення самих організованих, відважних і боєздатних батальйонів. А "замовила" їх українська влада, бо її поїдає заздрість, ревність і страх втрати своїх статків.
Si vis pacem, para bellum
Має рацію п. Андрій. Колосальні втрати - це скільки?
"Гелетей повідомив, що вже зараз відомо про 107 загиблих під Іловайськом українських патріотів."
Виявляється, про 50-80% втрат в батальйонах міністр навіть не знає... чи не хоче знати?
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
І чого ми нічим путнім не можемо зарадити нашим героям?=((