Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 63
  • Переглядів: 72

9 березня, в день народження Тараса Шевченка, традиційно оголосили імена лауреатів Шевченківської премії

Категорія:

Світ:

Шевченківська премія, як скорочено називають Національну премію України імені Тараса Шевченка і яку традиційно вручають в день народження Тараса Шевченка, – це державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року.

fm5-737x415.jpg

Фото з відкритих джерел

На сайті Президента України 9 березня оприлюднили указ Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2025 року. Згідно з документом, на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка нагороду 2025 року присудили:

  •     поетові Юрію Іздрику за книгу «Колекція»;
  •     журналісту Павлу Казаріну за проєкт «Публіцистика воєнного часу» в інтернет-виданні «Українська правда»;
  •     режисерові Василю Вовкуну за оперу «Лис Микита», балет «Тіні забутих предків», модерн-балет «Пізнай себе!», театралізовану кантату «Псальми війни!» Львівської Національної опери;
  •     художниці та скульпторці Жанні Кадировій за персональну виставку «Траєкторія польотів»;
  •     майстрам петриківського розпису Валентині Карпець-Єрмолаєвій, Андрієві Пікушу, Марії Пікуш, Наталії Рибак за мистецький проєкт «Петриківський розпис: на захисті ідентичності»;
  •     скрипальці Богдані Півненко за концертні програми 2019–2024 років, а також композиторові Олександру Шимку за сакральну містерію «Вирій» для мішаного хору, автентичних голосів, сопрано та симфонічного оркестру на стародавні молитовні, біблійні та українські народні тексти;
  •     режисерові й автору сценарію Олександру Саніну, операторові Сергію Михайльчуку і композиторці Аллі Загайкевич за повнометражний ігровий фільм «Довбуш».

Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка становить 484 480 гривень.

Наші інтереси: 

Як не дивно, а Державна премія імені Тараса Шевченка ще не вмерла. Але чи відповідає вона своєму призначенню та, чи взагалі потрібна? У 2007 році ми піднімали це питання.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи