Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чи хочуть москалі війни?

Виявляється, хочуть. Та ще й як! У рейтингу австралійського Institute for Economics and Peace, що показує рівень агресії та прагнення до насильства у країнах світу, куди увійшли загалом 153 держави, Росія за мирними настроями посіла 147-ме місце, а за войовничістю – «почесне» сьоме. Такого от кровожерливого сусіда маємо, і нема на то ради…
Побачивши цей рейтинг, російські аналітики одразу здійняли гвалт. Як же так: Сполучені Штати, котрі постійно з кимось воюють, не потрапити в ТОП! На перший погляд, це дійсно викликає подив. І австралійці таку свою позицію чомусь не пояснюють. Проте, можна здогадатися, чому дослідники з демократичної країни оминули увагою війни світового гегемона.

Якщо становище США перекласти на мову, скажімо, 19-го століття, то Сполучені Штати цілком можна було би назвати світовим поліцейським. Воюють вони, як відомо, лише в тих країнах, котрі самі виявляють найбільшу агресію, загрожують оточуючому світові, порушують на своїй території права людини аж до того, що фізично винищують власне населення. Колишня Югославія, Афганістан, Ірак, а тепер і Лівія – одного штибу держави. Дипломатичні методи впливу на них не діють, і якщо їх не зупинити силою війська, невідомо, до якої біди у цілому світі може призвести їх подальше існування та розвиток у визначеному руслі. Зрештою, у 20-му столітті світ вже попустив спочатку ленінсько-сталінському СРСР, потім – гітлерівській Німеччині. Як результат – голодомори, концтабори, Друга світова війна тощо – десятки й десятки мільйонів жертв. Тож, даруйте, без світового поліцая й тепер не обійтися, і США досі справлялося з тією роллю якнайкраще.

Інша справа, коли слабка країна, опираючись лише на свою примітивну зброю та гарматне м’ясо, постійно загрожує сусідам, шантажує світ та чинить злодійства у будь-який доступний для себе спосіб. Росія тут аж ніяк не може випадати із чорного списку. По-перше, вона несе відповідальність за розв’язання двох світових воєн та маси локальних у 20-му та вже й 21-му столітті (від Фінляндії, розподілу Польщі, окупації Прибалтики у 39-40-х роках до Чечні та Грузії вже тепер). Здавалось би, історія тут ні до чого, але вона все ж формує сучасний менталітет нації. По-друге, чи не Росія встановила найжорстокіший тоталітарний режим на найбільшій частині Євразії, в результаті якого також були винищені десятки мільйонів людей? По-третє, чи не Росія досі не кається у злочинах, аналогічних гітлерівським, а натомість вважає за потрібне відновити СРСР? Нарешті, чи не Росія досі розмахує ядерною палицею, шантажує світ, намагаючись виторгувати собі право на імперську політику? Про насильство й агресію всередині країни – окрема розмова.

Отож, місце Росії під номером сім у списку найбільших кровожер світу видається цілком обгрунтованим. До слова, й Україна у тому рейтингу не така вже й мирна.

Читати повністю ТУТ
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи