Це пробний (тестовий) фотоальбом. В майбутньому я виберу час і докладно опишу та покажу процес створення з жолудів дубового борошна. Я його використовую для приготування оладків на свята. Дві третини пшеничного та одна третина дубового борошна. Дуже смачно!
Коментарі
Вав! Оце так цікава для мене
Вав! Оце так цікава для мене виявилася фотосесія дубових оладків.
Ніколи би не подумав, що жолуді можна використати таким чином.
Дубове борошно за якостями
Дубове борошно за якостями "співмірне" з ячмінним. Порівняння 1 кг ячменю і жолудів (в дужках):
білки, що засвоюються організмом: 65 г. (45 г.)
жири 18 г. (40 г.)
вуглеводи 625 г. (610 г.)
клітковина 12 г. (50 г.)
Якось читав, що у Данії в кондитерські вироби додають 10% дубового борошна. Я же додаю від 20 до 40 відсотків. Більше не варто. Бо в дубовому борошні відсутня клейковина, і хлібо-булочні вироби з чисто дубового борошна будуть розсипатись. Тому-то дубове борошно і змішують з пшеничним.
У 1950-ті роки була цікава книга:
Николай Верзилин “По следам Робинзона”
Її сьогодні можна знайти і скачати з міжмережжя. В тій книзі описано, як робити їжу з різних дикоростучих рослин: жолудів, рогозу, кореневищ очерету, латаття, які рослини можна заварювати, як “чай”, які можна використати, як ліки тощо. Скачати її можна, наприклад, тут.
Саме там я знайшов рецепт, як робити борошно з жолудів. Я його трохи “підкорегував” під себе і вже кілька років кожну осінь збираю трохи жолудів і роблю на зиму дубове борошно. За досвідом можу сказати, що найсмачніші оладки саме з нашого дубу черешчатого. З червоного дубу смак більш різкий і потужний, але з черешчатого смак нібито менш сильний, проте тбм має “більший діапазон” і більш довге “послевкусіє”.
Я трохи писав про це у фейсбуці.
Творю, отже існую.
А як виготовити борошно з
А як виготовити борошно з жолудів? Дякую!
Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.
Наскільки я підозрюю то через
Наскільки я підозрюю то через кавомолку, адже нею не тільки каву зручно молоти, але ще й наприклад чорний перець також. Тому я підозрюю що завдяки неї можна і борошно намолоти зі жолудів..
1. Зібрані жолуді треба
1. Зібрані жолуді треба кілька днів підсушити, щоб вони легше лущились.
2. Очищені жолуді треба вимочити, щоб прибрати теїни, які й дають отой “в’яжучий смак”. (ці теїни потрібні, коли роблять “жолудеву каву”, але в борошні вони зайві). Для цього очищені жолуді вимочують три-п’ять днів у воді, при тому принаймні тричі в день міняють воду. Хто не хоче довго чекати, то замість вимочування можна пару разів трохи проварити жолуді (з них уйде коричнева вода, як чай). Але тоді смак майбутнього борошна буде трохи слабкіше.
4. Отриману “кашицю” розкладають тонким шаром на чистий папір чи дощечку або фанеру і сушать на повітрі (найкраще — на маленькому вітерку). Хто хочу прискоритись — можна сушити на самому маленькому вогні на сковорідці. Але тоді треба дуже уважно стежити, щоб “кашиця” саме висохла, а не “підсмажилась”. З цієї “кашиці” в голодні роки готували реальну кашу. Але вона мені не сподобалась. Все рівно відчувається трохи в’яжучий присмак.
5. Далі цю суху “кашицю” треба перемолоти в борошно. В домашніх умовах я це роблю на кавомолці. Отримане борошно просіюю через дрібне решето. Крупні фракції перемелюю знову.
6. Борошно готове. По трудозатратах воно виходить “золотим”, але коли його робиш для себе для святкової їжі, то це нормально. Якщо ж робити великі партії, то тут треба думати про промислові технології.
Творю, отже існую.