Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Історичні знахідки у Києві: пристань, монети і хрест

Світ:

У Києві на місці реконструкції Поштової площі археологи виявили знахідки періоду XVII-XIX століття. Серед них - монети, кераміка, хрест з мідного сплаву і дерев’яна конструкцію, яка могла бути частиною пристані Києва. Ці знахідки можуть дати нам уявлення, якою була пристань і ця частина древнього Києва, кажуть спеціалісти.

Науковці сподіваються знайти на цьому місці ще багато цікавого. Будівельники обіцяють, що дадуть археологам достатньо часу для досліджень. Тим часом будівельні роботи поряд з місцем розкопок тривають. До кінця літа на Поштовій площі має з’явитися сквер, фонтан і торговельні центри.

Мости на водах

Розкопки в цій частині Поштової площі почалися ще в грудні. За два місяці археологи відкопали там близько двадцяти монет XVII-XIX століття, фрагменти прикрас і фурнітури цього ж періоду, а також залізний якір XIX століття. Особливий інтерес, за їх словами, викликають дві знахідки.

"Це православний хрест з мідного сплаву другої половини 17 століття. Він дуже цікавий. Напевно він належав якомусь купцю, чиновнику", - розповідає науковий співробітник "Центру археології Києва" Інституту археології НАН Сергій Тараненко.

Археологи також розкопали на Поштовій систему стовпів і дерев’яний настил.

"Ці багатоярусні конструкції могли бути частиною київської пристані, де розвантажували товари з човнів. Також це могла бути дорога, що вела з Подолу до Хрещатицьких воріт", - розповідає археолог.

Ці конструкції, як кажуть науковці, були позначені на картах полковника Київського гарнізону Ушакова від 1695 року, як так звані "мосты на водах".

Всі знайдені археологами цінні речі реконструюють і відправлять до фондів Інституту археології. Вже звідти вони можуть потрапити до музеїв.

"Що знаходиться нижче цього шару, нам поки не відомо. Ділянка дуже цікава. Це цінна інформація. Речового матеріалу ми знаходимо дуже багато", - каже науковець.

Розкопки тривають.

Фонтан і сквер

Археологи сподіваються, що їм вистачить часу для проведення детального дослідження перед тим, як ділянку забудують.

Будівельники запевняють, що дадуть археологам стільки часу, скільки їм буде потрібно.

"Будівництво триває паралельно з розкопками. Ми співпрацюємо – знімаємо екскаваторами якийсь шар, якщо науковці просять. Зробили накриття для знахідок. В залежності від того, що вони знаходять, вони нам кажуть - засипайте, чи просять зачекати", - розповів Максим Скачков, заступник директора будівельної компанії "Альтис-Холдинг", яка є генпідрядником будівництва.

В комунальному підприємстві "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва", яка є замовником будівництва, ВВС Україна розповіли, що уклали з Інститутом археології НАНУ договір про археологічний нагляд за цією ділянкою.

"Ми зобов’язуємо генпідрядника забезпечити археологам належні умови робіт", - зазначив перший заступник підприємства директора Роман Лісневський.

Він розповів, що згідно з проектом на Поштовій площі поряд з розв’язкою буде зелена зона, музичний фонтан, а також торгові та соціально-побутові приміщення.

За інформацією будівельників, здати об’єкт планують в кінці літа. В будівельній компанії кажуть, що поки розкопки не впливають на терміни здачі об’єкту.

"Археологічна сенсація"

Археологи розповідають, що на Подолі є ще одне перспективне місце для розкопок, яке за їхніми словами, може стати "справжньою археологічною сенсацією".

"Восени ми проводили розвідку за адресою Нижньоюрківська, 2. Це територія колишнього цегляного заводу, який відомий ще з 19 століття. Виявили місця, де є культурний шар Давньої Русі. Це є периферична точка Подолу", - розповідає Сергій Тараненко.

За його словами, існує літописне повідомлення, що в цій точці була оборонна лінія Подолу, так зване "стовп’я".

"Є письменна згадка за 1161 рік, що ці споруди мали б бути там. Це була б сенсація - знайти фортифікаційну лінію давньоруського часу у вигляді стовпів", - каже науковий співробітник "Центру археології Києва".

Разом з тим, він додає, що поки немає інформації, чи з науковцями будуть підписувати договір щодо археологічного нагляду.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи