Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

Козацький стан

Головним центром зосередження козацьких біженців, що покинули свої землі, став штаб Похідного отамана Війська Донського Павлова С.В. Тут, в Кіровограді до липня 1943 року зібрались 3000 донців, з яких було зформовано 8-й і 9-й полки.
Для підготовки командного складу було заплановано відкрити офіцерську школу, а також школу танкістів. Восени 1943 року в підпорядкуванні Павлова було 18 тис. козаків, в тому числі жінки, діти. В березні 1944 року Козацький Стан почав передислокування в Сандомир, а потім залізною дорогою в Білорусію. Тут німецьке командування надало для розміщення козаків 180 тисяч гектарів землі біля міст Барановичі, Слонім, Новогрудок, Єльня.

Розселені на новому місці козаки були згруповані в залежності від козацьких військ, до яких вони належали. Зовнішньо відтворювалась структура козацьких поселень на Дону, Кубані і Тереку.

Було зформовано 11 козацьких піхотних ( пластунських) полків по 1200 штиків в кожному:

1-й донський полк (військовий старшина полковник Лобисевич В.А.);
2-й донський полк (військовий старшина Русаков);
3-й донський полк (військовий старшина Журавльов);
4-й збірний козацький полк (військовий старшина Овсянніков);
5-й кубанський полк (військовий старшина Бондаренко)
6-й кубанський полк (полковник Новиков);
7-й терекський полк (майор Назиков);
8-й Донський полк (полковник Маловик);
9-й Кубанський полк (полковник Скоморохов);
10-й Терсько-Ставропольський полк (полковник Маслов);
11-й збірно-козацький полк (полковник Маслов).

Кожний полк мав у своєму складі три пластунські батальйони, мінометну та протитанкову батареї.

Головним завданням, яке було поставлене козакам, була боротьба з партизанами і забезпечення безпеки тилових комунікацій групи армій «Центр». 17 червня 1944 року в ході однієї з антипартизанських операцій загинув Похідний отаман Козацького Стану Павлов С.В. Його наступником став військовий старшина (в подальшому полковник, генерал-майор) Доманов Т.І. В липні 1944 року Козацький Стан передислокувався в Здунську Волю (Польща). Звідси він переїхав в північну Італію біля міст Толмеццо, Джемона, Озоппо.

До цього відступу частина козацьких з’єднань брала участь в придушенні повстання у Варшаві 2 серпня 1944 року. Поряд з другими підрозділами східних військ (російськими, туркестанськими, азербайджанськими), для придушення повстання були залучені козацькі підрозділи. В боях брав активну участь козацький поліцейський батальйон СС (більше 1000 чоловік), конвойно-охоронна сотня (250 чоловік), а також козацький батальйон 57-го охоронного полку і 572-й та 631-й батальйони. Сюди ж прибув 5-й кубанський полк Козацького Стану під командуванням полковника Бондаренка.

До прибуття козаків в Італію ряд сіл біля міста Толмеццо були очищені від місцевого населення. До кінця вересня в Італію прибуло 15590 козаків, козачок і козачат, а пізніше – 5492 козаки. В часі козаки прибували туди з інших місць. Станом на 27 квітня 1945 року чисельність Козацького Стану перевищувала 31 тис. чоловік.

На території північної Італії стройові частини Козацького Стану знову були реорганізовані і утворювали Групу Похідного Отамана в складі двох дивізій. 1-ша піхотна дивізія ( козаки від 19 до 40 років) складалась із 1-го та 2-го Донських, 3-го Кубанського, 4-го Ставропольського-терського полків, що разом утворювали 1-у Донську і 2-у Збірну пластунську бригади. Крім цього були штабна і транспортна роти, кінний і жандармський ескадрони, рота зв’язку, бронезагін.

Читати повністю ТУТ
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи