Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 40
  • Переглядів: 42

Країни ЄС братимуть участь у переговорах щодо України. Пріоритетом є припинення бойових дій, а вже після цього – заходи безпеки

Категорія:

Американські офіційні особи повідомили своїм європейським колегам, що Європейський Союз повинен буде брати участь у будь-якій мирній угоді щодо України, оскільки Росія хоче зняття санкцій, запроваджених блоком як частину угоди.

США нещодавно дали зрозуміти європейцям, що пріоритетом є припинення бойових дій у конфлікті, а вже після цього можна обговорювати такі питання, як потенційні заходи безпеки для України, пише Bloomberg.

Таке рішення може стати певним заспокоєнням для країн-союзників, які побоюються, що США спробують укласти угоду без участі європейських лідерів, що може послабити безпеку України або Європи. Досі президент Дональд Трамп значною мірою виключав Європу зі своїх розмов з Україною та Росією.

Ці побоювання посилилися 18 березня, коли Трамп розмовляв телефоном з Путіним. У цій розмові Путін відхилив пропозицію Трампа про 30-денне припинення вогню в Україні, погодившись лише обмежити атаки на енергетичну інфраструктуру країни та вимагаючи від США та інших країн припинити надання Україні зброї та розвідувальних даних.

«Цей процес зараз в повній силі, і ми, сподіваюся, заради людства, зробимо цю роботу!» написав Трамп у своєму дописі на Truth Social.

Союзники України наклали низку санкцій на Росію з моменту її вторгнення в Україну у 2022 році. Санкції стосуються як фізичних, так і юридичних осіб, які вважаються наближеними до російської влади. Існують також вторинні санкції, які покликані посилити вплив прямих санкцій шляхом покарання третіх осіб, які намагаються вести бізнес з суб'єктами, внесеними до чорного списку.

Офіційні особи США неодноразово заявляли союзникам, що санкції залишатимуться чинними доти, доки не буде досягнуто домовленостей, і що вони готові вжити заходів для посилення тиску на Кремль, якщо він не буде співпрацювати, в тому числі в енергетичній сфері.

Державний секретар Марко Рубіо згадав про це питання у своєму виступі перед журналістами на саміті «Великої сімки» в Шарлевуа, Квебек, минулого тижня. «Європейський Союз наклав значні санкції на Російську Федерацію і на окремих осіб всередині Росії, – сказав він. – Тож з ними треба буде консультуватися, їх треба буде залучати до цього процесу і так далі. Тому давайте не будемо визначати наперед і не будемо випереджати події».

Після зустрічі з Трампом минулого тижня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив в інтерв'ю Bloomberg Television, що відносини з Росією мають бути врешті-решт нормалізовані, як тільки закінчаться бойові дії в Україні, наголосивши при цьому на необхідності продовжувати тиск на Москву для забезпечення прогресу в переговорах про припинення вогню.

Однак міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис заявив в інтерв'ю в понеділок, що було б «шкідливо навіть думати» про відновлення відносин з Росією на даному етапі. За його словами, Росія повинна виконати довгий список поступок, перш ніж це станеться, включаючи припинення війни, повернення окупованих українських територій і виплату репарацій Україні.

Наші інтереси: 

Стежимо за переговорним процесом.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи