Тож не дивно, що в передостанній вихідний жовтня саме тут у затишному підвальчику на розі вулиць Преображенської й Новосельського відкрилася перша в Україні спеціалізована книгарня коміксів.
Іменинниками і справжніми супергероями на шталт Бетмена чи Людини-павука почувалися на святі відкриття свого магазину Андрій Вовк та Олексій Добрєв. Спочатку Андрій загорівся ідеєю створити інтернет-магазин і через нього розпродати свою багатющу колекцію коміксів. Потім до нього приєднався однодумець Олексій, який займається перекладами улюблених серій коміксів на російську мову. Невдовзі ці віртуальні бізнесмени зважилися відкрити спеціалізовану крамницю «у реалі». І не промахнулися. Адже у стомленому глобалізаційними процесами світі комікси стають все більш і більш популярними, не оминула ця тенденція й Україну. А відкрита новітнім європейським вітрам Одеса здатна навіть стати нашим форпостом мальованого книжкового гумору та карколомних пригодницьких історій у вигляді коміксів.
В одеській крамниці комікси представлені у вигляді коротеньких стрипів, тематичних журналів і об'ємних графічних романів та серіалів із безліччю випусків. На її полицях можна побачити близько тисячі видань англійською мовою від Marvel Comics і DC Comics, ще із сотню найменувань - російською та українською мовами. Ціни у межах від 15 до 800 грн. Крім коміксів, продаються іграшки, статуетки та плакати з найпопулярнішими героями книжок. А в окремій кімнаті відкрита зона відпочинку і розваг – тут усі бажаючі мають змогу погортати представлені у музейній колекції раритетні видання або пограти в настільні ігри.
У день відкриття невеличкий підвал буквально заполонили любителі коміксів. Особливо зраділи такій новації старшокласники та студенти, але не бракувало серед відвідувачів і літніх людей, що цікавляться мальованими історіями. Хоч найшвидше з полиць злітають комікси про Спайдермена й Бетмена, та загальною увагою користуються і перші книжки такого плану українських авторів: «Даогопак» та «Чуб». Читачів приваблює у них і відмінна графіка і захоплюючі сюжети про козаків.
Повнокольоровий графічний роман «Даогопак» - це блокбастер про пригоди запорожців-характерників із лицарського ордену магів. Перший історичний комікс на основі українського епосу створили Максим Прасолов, Олег Колов і Олексій Чебикін. На думку авторів, вони не переспівують, а переосмислюють і модернізують національний міф про українське лицарство, яке боролося за незалежність рідного краю з численними колонізаторами. Про це необхідно говорити сьогодні, бо Україна все ще перебуває в процесі деколонізації, і нам потрібні свої герої у цій боротьбі. Автори доводять, що наші козаки-характерники – це такі самі самураї, які існували приблизно в той же час, це такі самі майстри кунг-фу, це такі ж лицарі, як шотландці у «Хороброму серці».
Фантастично-пригодницький космічний вестерн «Чуб» — це дивовижний і яскравий комікс Олександра Ком’яхова. Він поєднав у своїй графічній новелі українську минувшину, сьогодення та альтернативний фантастичний світ. Це історія кохання та вірності козака Чубенка, що долають перешкоди ницих потвор-бюрократів, підступних наймитів-убивць, тиранів-можновладців та непередбачених поворотів долі.
До речі, в Одесі нещодавно з’явилося видавництво «Євгеніос», яке вже випустило комікс «Стерва», де мова йде про пригоди героїв у Чорнобильській зоні. Хоч графіка там чорно-біла, та сюжет досить оригінальний і захоплюючий. Тож схоже, що українські комікси, на відміну від подібного англомовного «чтива», будуть і надалі не лише фантазійними, але й постмодерними, тісно пов’язаними з реаліями нашого сьогодення. Не бракуватиме нашим коміксам і гумору, невичерпним джерелом якого є наш фольклор.
Варто сподіватися, що в Одесі слідом за коміксовою книгарнею невдовзі з’явиться і співтовариство шанувальників цього жанру. Адже він здатний не лише розважати і заряджати читачів позитивними емоціями, а й виконує важливі для суспільства просвітницькі та виховні функції, як це ми бачимо на прикладі перших українських видань. Там, до речі, гумор у не бракує, а від дзвінкого веселого сміху будь-яке горе тікає, мов чорт, зачувши півня.
Та, і "Даогопак", і "Чуб"! :)
Додайте відео, пані Олено. Буде гарно! Ось линк - http://vimeo.com/nebeskey/daogopak
Офіційний сайт - http://daogopak.com/
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Коментарі
Ой, хочу почитати! Підкажіть як!
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Почитати що? Даогопак чи Чуб? Здається, вони є в продажу в книжкових магазинах. Можна погуглити і дізнатися, де вони продаються ;-)
Та, і "Даогопак", і "Чуб"! :)
Додайте відео, пані Олено. Буде гарно! Ось линк - http://vimeo.com/nebeskey/daogopak
Офіційний сайт - http://daogopak.com/
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Дякую, пане Арсене, за лінк відео!