Національна служба здоров’я України (НСЗУ) повідомила, що 2,5 млрд грн отримали медзаклади, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, – на надання цих послуг НСЗУ законтрактувала 260 медзакладів.
784 млн грн отримали 25 центрів екстреної медичної допомоги. 147 млн грн отримали медзаклади, в яких працюють мобільні бригади, які виїжджають до людей з підозрою на COVID-19.
На сьогодні контракти з НСЗУ за цим пакетом мають 935 медзакладів, в яких працює майже 1600 мобільних бригад.
49 млн грн отримали медзаклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації. Виплати від НСЗУ отримали 144 таких лікарень.
Тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги медзакладів за надання допомоги хворим на COVID-19 чи з підозрою на нього, включає доплати медикам, які безпосередньо працюють з такими пацієнтами, у розмірі до 300% до заробітної плати. За здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар.
У 2020 році медичні та інші працівники, які працювали із хворими на COVID-19, отримували три види доплат. Про це повідомляє Медична справа, але, щоб отримати ці відомості, потрібно бути медичним працівником і зареєструватися.
Національна служба здоров'я України (НСЗУ) 9 вересня 2020 року повідомляла:
видатки на оплату праці працівників 25 центрів екстреної медичної допомоги в липні (2020 року - прим. ред.) склали:
- на виплату зарплат медикам у розмірі посадового окладу з урахуванням надбавок та доплат – 123, 88 млн грн.
- на виплату надбавок за роботу з пацієнтами з COVID-19 – 72,88 млн грн.
Тобто в середньому розмір надбавки до зарплат медикам екстренки за липень склав 60%. Але в різних регіонах ситуація різна, наприклад, в центрі екстреної медичної допомоги Харківської області надбавки за липень склали 300%, Полтавської області – 379%, на Луганщині - 243%, Чернігівщині - 239%.
Щодо медзакладів, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, то, наприклад, в Шосткінськінській центральній районній лікарні Сумської області видатки на оплату праці лікарів закладу у липні склали 203,8 тисячі грн, з них 128 тисяч грн – доплати за лікування пацієнтів з COVID-19.
В лікарні працює 7 лікарів, середня зарплата лікаря в липні склала 29 000 грн.
НСЗУ наголосила, що оплачує всім закладам у повному обсязі та вчасно кошти за лікування пацієнтів з підозрою або з захворюванням на COVID-19. А за безпосереднє здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар закладу.
Коментарі
Медиків тупо купили ковідними надбавками – причому не лише в Україні, а всюди, де розгорнули ковід-біснування.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
За ініціативою МОЗ з 1 вересня 2020 року запроваджено доплати усім медичним працівникам у розмірі: 3 500 грн — лікарям, 2 500 — середньому медперсоналу та 1 250 — молодшому медперсоналу. Медикам, які лікують хворих на COVID-19, виплачуються 300% надбавки до зарплати. https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-pered-nszu-postavleno-zavdannja-prodovzhiti-usi-dogovori-z-medzakladami-bez-zmin-do-31-bereznja-2021-roku
Медики низки лікарень скаржаться, що їм не дають ковідних виплат за травень. За травень! А в травні в нас був "мор" від ковіда? Також вони скаржаться, що багатьох відправили у безоплатну відпустку (тому що зараз хворих майже немає), а НСЗУ не дає грошей. Вони написали заяви на звільнення і звільняться, якщо їм не заплатять. "Вони думають, що раз ми вже півроку отримували свої 300% доплат, то тепер можемо за ці гроші поголодувати. Я вважаю, що це знущання з лікарів", – розповів журналістам харківський лікар, який побажав залишитися невідомим, пише depo.ua.