Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Мода на сім’ю

Кількість шлюбів Україні збільшується, а розлучень зменшується.
Якщо у пошуковій системі google вбити слово «шлюб» - матимете 292 тисячі сторінок для досліджень. Для слова «розлучення» - 86 тисяч, тобто приблизно у 3.5 рази менше. Для об'єктивності (адже український сегмент інтернету набагато менший аніж росйський) можна спробувати зробити те саме російською – у такому випадку пошук за словом «свадьба» даватиме 11млн. 200 тис. посилань, а слово «развод» - лише 4млн. 390 тис., тобто приблизно в 2.5 разів менше. Чи можна керуючись цим інтернет-дослідженням стверджувати, що люди частіше одружуються, ніж розлучаються ? Можна! Оскільки для України подібне припущення підтверджується сухими цифрами міністерства юстиції, яке стверджує, що за минулий рік одружилося більше людей, ніж розлучилося.

Сухі факти:

У 2006-му зареєстровано 354 тисячі шлюбів, розлучень – 179 тисяч

У 2005-му зареєстровано 334 тисячі шлюбів, розлучень – 184 тисячі

У 2004-му зареєстровано 278 тисяч шлюбів, розлучень – 179 тисяч


Як не дивно, Інтернет віддзеркалює тенденцію – одружуються щороку все більше українців, анжі розлучуються! А найменше розлучуються на Львівщині. Галичани вважають, що сім’я – це велике мистецтво, і щоб мати щасливе родинне життя, необхідно справді мистецького таланту. Чому у Галичині розлучень найменше серед укранських регіонів? Пояснення просте – велику роль там відіграє духовне життя та церква, а також певна мода: мати гарну родину у Львові сьогодні престижно.

Видатний письменник Іван Франко прожив зі своєю дружиною Ольгою 30 років. Шлюб брали у Києві, та одружувався письменник (як кажуть франкознавці) не по любові. Ольга виховала 4 дітей, була прекрасною матір’ю, але нещасливою жінкою. Правнучка Івана Франка, Надія, каже, що вони мали суто ділові стосунки. Сама пані Надія одружена з чоловіком Андрієм 31 рік, познайомилися у Львові і закохалися: “якщо є спільні погляди і взаєморозуміння, спочатку ніби одружуєшся по любові, потім стосунки трохи змінюються, але прожити разом можна не 31 рік, а ще більше і до глибокої старості”.

Збільшення шлюбів, за логікою, мало б призводити до збільшення народжуваності. На сьогодні єдине місто в Україні, де народжується людей більше, ніж помирає, – Київ. Однак втішна тенденція спостерігається у різних областях – у Криму приміром. Народжуваність там за останній рік зросла на 10 відсотків – з 9 до 10 немовлят на тисячу населення. Багато кримчан кажуть, що на їхнє рішення одружитися вплинуло рішення Президента – виплачувати 8.5 тисяч гривень за кожне немовля.

Втім, багато людей свої стосунки у РАГСі не реєструють – живуть у так званому “концесійному шлюбі”, який у народі називають “громадянським”. За останні роки він став популярним не лише серед молоді, а й серед людей 30-40 років, каже соціолог Ольга Балакірєва.


----------------------------------------------------

В тему:

Євгеніка для України
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи