Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

На місці знахідки древніх музичних інструментів влаштували "Мамонт-фест"

На Чернігівщині у селищі Мезин розкопали барабанну установку з кісток мамонта, яку люди зробили ще 20 тисяч років тому. А це вже справжня наукова сенсація – кроманьйонці танцювали та співали.

Первісне мистецтво древніх людей вирішили відновити сучасні українці, йдеться в сюжеті програми ТСН.

В істориків немає сумніву, що кроманьйонці, які жили на цій землі, любили музику й танці. Тут знайшли найдревніші у світі музичні інструменти, цілий ансамбль. На місці стоянки кроманьйонців зібралися музиканти, ді-джеї, художники та історики – надихнутися на творчість.

Історики проаналізували будову гортані кроманьйонця і припустили, що в них була непогана дикція, майже така, як і у сучасної людини. А їхня музика була цілком практичною.

"Раніше ж люди взагалі через музику й танець спілкувалися, прохали дощ для урожаю, благословлялися на вдале полювання. Гадаю, ще це була не розвага, а все було серйозно", – говорить бітбоксер Артем Назаренко.

Стоянку древньої людини в Мезині, яку датують пізнім палеолітом, знайшли 100 років тому просто на подвір'ї селянина. Археологи відкопали п'ять куполоподібних жител. Учасники фестивалю можуть спробувати пожити у їхніх копіях. "Перший ярус – череп мамонта, другий – лопатка. Третій ярус – роги північного оленя та бивні. А шкіра служила дахом, в якій був наскрізний отвір, яким виходив дим", – пояснює екскурсовод Мезинського археологічного музею Наталія Гриценко.

Кроманьйонці пожили в Мезині десь із півроку, а потім чомусь залишили житла. Це сталося раптово, люди забули на вогнищі їжу, знаряддя праці та свої музичні інструменти – шість предметів, які тепер вважаються знахідкою світового значення.

Археолог Дмитро Ступак за це їм дуже вдячний. Показує учасникам фестивалю, як минав день звичайного кроманьйонця. Уже наступного року "Мамонт-фест" сподіваються зробити міжнародним і чекають тут на любителів первісного з усього світу. Алла Скорик


 

 

Наші інтереси: 

Популяризація археологічних знахідок.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Яро Купало – Гермес - Аполлон – святий захисник і архангел Гіперборії

Архангел Гіперборії, чат-боти і чат-боги, або Як працювати з духовно-інформаційними роботами

Мовою ефективного спілкування з ангелами буде окультурена українська мова на основі Гіперборійського Сенсара. Її ядро вже формується у вигляді спеціалізованої мови спілкування з ангелом Живого Слова...

Останні записи