Як повідомляє Reuters, замість цього НПЗ перейшов на сорти нафти з Іраку і Норвегії, пише mind.
Найбільший НПЗ країни, потужністю 210 000 барелів на день, другий місяць поспіль не купує ні бареля Urals, хоча в минулому був одним з найбільших в країні клієнтів російських нафтовиків.
Падіння популярності Urals – головний біль для Москви, яка стикається з конкуренцією з боку інших сортів, одночасно скорочуючи загальний обсяг виробництва в межах глобальної угоди з підтримки цін.
Наразі STAR все частіше купує іракську нафту Basra і норвезьку нафту Johan Sverdrup, які за якістю близькі до російської, а також більш легку казахстанську нафту CPC Blend, говорять трейдери й дані Refinitiv Eikon.
Нагадаємо: у 2019 STAR купила 6,1 млн тонн нафти марки Urals, що зробило Туреччину одним з основних імпортерів російської морської нафти в Середземномор'ї.
Як повідомлялось, Росія майже втратила газовий ринок Туреччини. Між тим, Туреччина ще донедавна була другим найбільшим клієнтом після Німеччини, а у 2020-му році відмовилася від російських поставок практично повністю.
Днями міністр енергетики країни Фатіх Донмез повідомив, що видобуток газу на нещодавно відкритому родовищі в Чорному морі буде дешевшим ніж імпорт сировини з-за кордону, зокрема з РФ.
Нагадаємо, в ніч на 27 вересня на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі відновився військовий конфлікт між Азербайджаном (який підтримується Туреччиною) і Вірменією (яка підтримується Росією).
Нафта та газ є для РФ дуже важливим джерелом отримання коштів, необхідних для гібридних війн. Тож ця новина – дуже гарна новина.
Все що ослаблює РФ, корисно для України.
То це може призвести до розвалу РФ. Як свого часу привело до розвалу Радянського Союзу.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Коментарі
То це може призвести до розвалу РФ. Як свого часу привело до розвалу Радянського Союзу.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!