Мелоні вважається стійким прихильником вільного Тайваню та переконаним противником проєкту «Один пояс, один шлях» (Новий шовковий шлях). Вона наголошує на важливості Тайваню як стратегічного торговельного партнера для Італії та Європи, пише Велика Епоха.
«Ми не повинні забувати, що ЄС є важливим ринком для Китаю, який для нього може стати закритим у разі нападу на Тайвань», — каже Мелоні.
Вона сподівається, що Пекін згодом «пом'якшить свій тон і зробить щось конкретне щодо поваги демократії, прав людини та міжнародної законності». Однак її впевненість у цьому обмежена.
Режим КПК намагається розширити свій вплив на Західних Балканах та в деяких регіонах Африки, Індо-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки. За словами Мелоні, протидія цим зусиллям також буде одним із пріоритетів її уряду.
Глава Італійського уряду наголосила, що вона хоче захистити суверенітет Італії від будь-яких спроб втручання. Це торкається не лише військового питання. Пильність необхідна і в галузі кібербезпеки, і свободи інформації.
Мелоні сказала агентству Рейтер, що під її керівництвом Італія не буде «слабкою ланкою» у західному альянсі. Італія має позбутися образу «спагеті та мандоліни» та стати важливим гравцем міжнародного рівня.
Мелоні вважає, що зараз «відсутня політична воля для схвалення китайської експансії до Європи».
Війна в Україні — це вершина айсберга, коли йдеться про спроби змінити світовий порядок. Порівняно з Росією режим компартії в Китаї діє «спокійніше, але його спроби впливу поширюються всюди».
Мелоні також хоче скоротити просування електромобілів у Європі. Більшість батарей, необхідних для них, буде вироблятися у Китаї. Це може створити нову залежність для Європи, сказала вона.
З іншого боку, Мелоні бачить безліч можливостей для тіснішої співпраці з Тайванем.
Ось що вона сказала Рейтер: «Ми припускаємо нову та інтенсивнішу співпрацю: культурні обміни, туризм, профілактика та управління кризами в галузі охорони здоров'я, наукові дослідження та проєкти у ключовому секторі мікрочипів, де Тайвань є світовим лідером».
Нагадаємо, в лютому Велика епоха писала, що Китай використовує Україну для оцінки ефективності реагування США на захоплення Тайваню.
Нарешті хтось з європейських політиків почав говорити прямим текстом про загрозу Китаю.
Коментарі
Чи правильне речення :
« Мелоні вважає, що зараз «відсутня політична воля для схвалення китайської експансії до Європи». « ?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Так