Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Порошенко скоро пошкодує, що погодився на обмін Савченко

Українські солдати і ветерани відтепер мають нового лідера – Надію Савченко, яка здатна вдихнути нове життя в тих представників суспільства, які щиро віддані цінностям Євромайдану та європейській інтеграції України.

16053103.jpg

Тарас Кузьо, науковий співробітник Канадського інституту українських студій

Звільнення Надії Савченко з незаконного утримання у російській в'язниці випадковим чином збіглося в часі з днем, коли два італійські прихильники України (Мауро Воерціо та Марчелло Таппа), британсько-український активіст і мій племінник Стефан Яєчник і я повернулися із зони АТО. Протягом березня і травня я разом із волонтером Наталею Прилуцькою доставляв їжу, ліки, спальні мішки, портативні душі та тепловізори для українських солдатів, що служать в зоні АТО. Як дивно, що я, громадянин Британії, передавав британську уніформу українським солдатам! Однак тепер ви розумієте, чому так багато солдатів ходять в уніформі з британським прапором.

Солдати і ветерани є новим фактором в українському політичному житті, адже вони складають близько 15% серед усіх виборців. Без сумніву Савченко розділятиме погляди солдатів, із якими ми спілкувалися в зоні АТО, з приводу необхідності завершити революцію в Києві шляхом боротьби не лише з російським імперіалізмом, а і з корумпованими представниками влади.

Командир полку "Азов" Андрій Білецький сказав: "Потрібно повністю ламати стару систему і будувати нову країну. По-іншому ніяк. Не голосувати за нового месію, а створити нову політичну, соціальну реальність".

Як депутат Верховної Ради від фракції "Батьківщина" і член парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Савченко буде джерелом роздратування президента Петра Порошенка, постійно нагадуючи йому, що він заважає реалізації цінностей Євромайдану.

Білецький сказав, що представники першої та другої хвиль патріотів і волонтерів, які воювали в 2014-2015 роках, зараз розчаровані і не повертаються в армію через недовіру до командування і влади. "Kyiv Post" пише, що солдати насправді знають про корупцію, яка заважає їм отримувати необхідне озброєння і спорядження. "Вони відчувають брак реформ, який охопив політичне керівництво та вищі ешелони армії і призводить до неефективного командування".

Це виливається у серйозне невдоволення серед солдатів, яке ми помічали всюди, де подорожували. "Обурення на передовій спрямоване не меншою мірою на політичні еліти в Києві, ніж на сепаратистів і російську владу", – пише "Kyiv Post" у статті під назвою "Українські солдати відчувають себе покинутими". "Відчуваючи себе зрадженими владою, покинутими напризволяще власним командуванням, ці невдоволені солдати міркують, що можуть стати каталізаторами змін в Україні".

Савченко нагадуватиме таких солдатів на передовій. "Погано, що в Києві нічого не відбувається", – каже Женя з 58-го батальйону. "Коли ми повернемось додому, ми почнемо змінювати стан речей", – попередив він. "Я думаю, що якогось дня трапиться новий Майдан і ми змінимо щось у цій країні", – сказав лейтенант. "Як тільки ми повернемось додому, ми зробимо все, аби наша країна змінилась на краще", – зауважив інший офіцер.

Коли солдатів демобілізують, вони здатні радикалізувати громадянське суспільство і групи ветеранів. Степанівна, пенсіонер і медик-волонтер в Пісках, сказала мені, що багато солдатів переконані, що президент Порошенко боїться повністю мирного врегулювання конфлікту, оскільки це означатиме повернення демобілізованих солдатів до Києва та інших регіонів.

На різних військових базах у зоні АТО ми не зустріли жодного солдата, який би мав позитивне ставлення до президента. Волонтер із "Правого сектора" плюнув на підлогу та витер об неї своє взуття, коли я запитав його, що він думає про Порошенка.

Багато солдатів із різних частин сходились на тому, що якби вони здійснювали якісь кроки в Києві, вони б відрізнялись від тих, які трапились у 2014 році, коли Януковичу вдалося втекти. Доволі багато з них дали мені зрозуміти, що вони б діяли по відношенню до Порошенка рішучіше. Як попередили представники "Азову" під час свого маршу в Києві цього місяця, будь-яка спроба провести місцеві вибори в "ДНР"-"ЛНР" чи надати їм особливий статус означатиме загрозу штурму Верховної Ради.

Сьогодні легко купити зброю (ціна автомата Калашникова впала з 800 доларів до 250), і тому Порошенко панічно боїться напливу зброї в Київ. На блокпостах Національної гвардії в зоні АТО перевіряють усі автомобілі на кшталт нашого, чи перевозять вони зброю. Однак цю перевірку можна легко обійти, свідченням чого стала граната, яку під час протестів під стінами Верховної Ради 31 серпня 2015 року кинув представник "свободівського" батальйону "Січ". Наприклад, в поїздах "Інтерсіті", що їдуть з контрольованих Україною територій Донбасу до Києва, немає ніяких перевірок чи металошукачів.

Чотири фактори вказують на напругу та політичну нестабільність усередині армії.

По-перше, неадекватне забезпечення війська і його залежність від допомоги громадянського суспільства. Сьогодні ситуація краща, ніж у 2014 році, коли вона була катастрофічною, однак лишається поганою. І хоча волонтери на зразок Наталі чи Степанівни, надаючи солдатам необхідні послуги, є для них своєрідними "ангелами", бентежить, що українська держава не може повністю забезпечити своїх солдатів і патріотів, однак щороку виводить близько $11,6 млрд в офшори.

Другим фактором є корупція та відсутність боротьби з нею в армії та з боку президента. 60% українців негативно сприйняли призначення Луценка генеральним прокурором. Нове опитування також свідчить, що скандал із панамськими документами мав відчутний вплив на громадську думку, і більшість (66%) українців вважають, що Порошенко має подати у відставку у зв'язку з цим. Призначення Гройсмана і Луценка зашкодили рейтингу Порошенка, і, згідно з результатами опитування, Юлія Тимошенко і Олег Ляшко уже популярніші, ніж він.

Чому уніформа британської армії має кращу якість і стійка до вогню і водночас коштує вдвічі чи втричі дешевше української, яка має гіршу якість та вразлива до вогню (400-800 і 1500 грн)? Степанівна повідомила нам, що Міністерство оборони постачає дуже старі та необладнані радянські машини швидкої допомоги на передову внаслідок корупції. $2 млн, які було виділено на придбання восьми повністю обладнаних карет невідкладної допомоги Mercedec, розкрали і витратили на розкішні автомобілі, що їздять вулицями Києва та інших міст.

По-третє, стиль управління Порошенка та його опертя на "стару гвардію" у владних інституціях і армії мали катастрофічні наслідки для війська, свідченням чого стали сотні смертей під час облог Іловайська у серпні 2014 року і Дебальцевого у лютому 2015-го. Однак із того часу нікого так і не притягли до кримінальної відповідальності за некомпетентність чи навіть за зраду. Високопоставлені генерали ніколи не відвідують передову. І солдати, з якими ми спілкувались, не відчувають їхнього керівництва і ставляться до них так само погано, як і до політичних лідерів.

По-четверте, українських солдатів атакують кожен день, і нинішня ситуація "ні війни, ні миру" виснажує. Один солдат сказав мені, що Україна має або повернути собі території, що зараз перебувають під контролем сепаратистів, або відмовитись від них і погодитись на новий фактичний кордон.

Солдати також негативно ставляться до Мінських угод, які, на їхню думку, заважають їхньому праву на самозахист, і не бачать користі від спостерігачів ОБСЄ. Водночас політики та генерали в Києві ніколи не пояснюють їм особливості політичного процесу, який стоїть за "мінськими" переговорами.

Українські солдати і ветерани відтепер мають нового лідера – Надію Савченко, яка здатна вдихнути нове життя в тих представників суспільства, які щиро віддані цінностям Євромайдану та європейській інтеграції України. Невдовзі президент Порошенко пошкодує про те, що погодився на обмін, який дозволив звільнити Савченко.

Наші інтереси: 

Аналіз ситуації.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Сірко Крутивус.
0
Ще не підтримано

Небезпечні для країни погляди:
1. Розбрат під час війни грає на руку ворогу. Так 1918 року замість того, щоб будувати Україну ліваки Петлюра та Винниченко піддалися на провокації більшовиків та зробили переворот. Повалення гетьмана відкрило двері червоній навалі. Подивіться політичні програми прихильників нового Майдану - ліваки!
2. "Погано, що в Києві нічого не відбувається", – каже Женя з 58-го батальйону. "Коли ми повернемось додому, ми почнемо змінювати стан речей", – попередив він. "Я думаю, що якогось дня трапиться новий Майдан і ми змінимо щось у цій країні", – сказав лейтенант. "Як тільки ми повернемось додому, ми зробимо все, аби наша країна змінилась на краще", – зауважив інший офіцер. - не нагадує 1917 рік? Чим це завершилося? Більшовизмом! Керувати має еліта, а не натовп.
3. "Степанівна, пенсіонер і медик-волонтер в Пісках, сказала мені, що багато солдатів переконані, що президент Порошенко боїться повністю мирного врегулювання конфлікту, оскільки це означатиме повернення демобілізованих солдатів до Києва та інших регіонів." Вона фахівець? Мінські угоди це чудовий план розвалу Росії: доки ми відновлюємо військову потугу росія задихається від санкцій. Краще піти у відкритий бій проти ворога з незчисленною ордою, де не ціниться людське життя чи вичікати слушної нагоди?
4. "Степанівна повідомила нам, що Міністерство оборони постачає дуже старі та необладнані радянські машини швидкої допомоги на передову внаслідок корупції. $2 млн, які було виділено на придбання восьми повністю обладнаних карет невідкладної допомоги Mercedec, розкрали і витратили на розкішні автомобілі, що їздять вулицями Києва та інших міст." Має підтвердження - до преси і суду. Тільки не треба про їх корумпованість. Зробіть зусилля і вони заставлять працювати і корумпованого.
5. "По-третє, стиль управління Порошенка та його опертя на "стару гвардію" у владних інституціях і армії мали катастрофічні наслідки" А Хмельницький на кого спирався? А Скоропадський 1918 року? Під час катастрофи пробоїна латається тим, що є під рукою, і лише стабілізація ситуації дозволяє нормально реставрувати корпус. Повне перезавантаження великої країни відразу неможливе.
6. "По-четверте, українських солдатів атакують кожен день, " Наразі це швидше збройні сутички а не повноцінні мастабні бойові дії. Це жахливо, але іншого виходу нема.
7. "Водночас політики та генерали в Києві ніколи не пояснюють їм особливості політичного процесу, який стоїть за "мінськими" переговорами." Може ще й секретні документи оголошувати? Відверто заявити, що Україна прагне роздробити Росію? Не все можна показувати - ворог слухає.

Висновок. Стаття побудована на негатив. Не подобається влада - змінюйте, але законним чином - змога є. Якось весело всі товчуть Порошенка, хоча реформи має робити Верховна Рада. Вона прийняла добрі закони? Чи під тиском того таки Порошенка?

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Гарна стаття!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Сірко Крутивус.
0
Ще не підтримано

Небезпечні для країни погляди:
1. Розбрат під час війни грає на руку ворогу. Так 1918 року замість того, щоб будувати Україну ліваки Петлюра та Винниченко піддалися на провокації більшовиків та зробили переворот. Повалення гетьмана відкрило двері червоній навалі. Подивіться політичні програми прихильників нового Майдану - ліваки!
2. "Погано, що в Києві нічого не відбувається", – каже Женя з 58-го батальйону. "Коли ми повернемось додому, ми почнемо змінювати стан речей", – попередив він. "Я думаю, що якогось дня трапиться новий Майдан і ми змінимо щось у цій країні", – сказав лейтенант. "Як тільки ми повернемось додому, ми зробимо все, аби наша країна змінилась на краще", – зауважив інший офіцер. - не нагадує 1917 рік? Чим це завершилося? Більшовизмом! Керувати має еліта, а не натовп.
3. "Степанівна, пенсіонер і медик-волонтер в Пісках, сказала мені, що багато солдатів переконані, що президент Порошенко боїться повністю мирного врегулювання конфлікту, оскільки це означатиме повернення демобілізованих солдатів до Києва та інших регіонів." Вона фахівець? Мінські угоди це чудовий план розвалу Росії: доки ми відновлюємо військову потугу росія задихається від санкцій. Краще піти у відкритий бій проти ворога з незчисленною ордою, де не ціниться людське життя чи вичікати слушної нагоди?
4. "Степанівна повідомила нам, що Міністерство оборони постачає дуже старі та необладнані радянські машини швидкої допомоги на передову внаслідок корупції. $2 млн, які було виділено на придбання восьми повністю обладнаних карет невідкладної допомоги Mercedec, розкрали і витратили на розкішні автомобілі, що їздять вулицями Києва та інших міст." Має підтвердження - до преси і суду. Тільки не треба про їх корумпованість. Зробіть зусилля і вони заставлять працювати і корумпованого.
5. "По-третє, стиль управління Порошенка та його опертя на "стару гвардію" у владних інституціях і армії мали катастрофічні наслідки" А Хмельницький на кого спирався? А Скоропадський 1918 року? Під час катастрофи пробоїна латається тим, що є під рукою, і лише стабілізація ситуації дозволяє нормально реставрувати корпус. Повне перезавантаження великої країни відразу неможливе.
6. "По-четверте, українських солдатів атакують кожен день, " Наразі це швидше збройні сутички а не повноцінні мастабні бойові дії. Це жахливо, але іншого виходу нема.
7. "Водночас політики та генерали в Києві ніколи не пояснюють їм особливості політичного процесу, який стоїть за "мінськими" переговорами." Може ще й секретні документи оголошувати? Відверто заявити, що Україна прагне роздробити Росію? Не все можна показувати - ворог слухає.

Висновок. Стаття побудована на негатив. Не подобається влада - змінюйте, але законним чином - змога є. Якось весело всі товчуть Порошенка, хоча реформи має робити Верховна Рада. Вона прийняла добрі закони? Чи під тиском того таки Порошенка?

Зображення користувача Доктор Смалець.
0
Ще не підтримано

Порошенко - не полководець, і ніколи ним не стане. Це було добре відомо всім, хто за нього проголосував, а на другий день почав обливати помиями. Господарник не може керувати військом. Під час війни його задача - зміцнити тил, і з цим Пеця більш-менш справляється, що б там хто не говорив. Будьмо реалістами: вимагати від нього покарати злодіїв, з якими він 20 років пив шампанське і хрестив дітей... ну, це все рівно, що попросити президента побитись головою об стінку. Втім, якраз це він може дуже гарно зобразити (насобачився), але на жаль, це нічого не змінить.

Суспільству треба зосередитись на люстрації 100% суддівського корпусу (за всяку ціну!) і забезпечити нових суддів повною недоторканістю від влади і злочинців (це - не завжди одне і те саме), закріпивши за ними на початковий період громадських спостерігачів-бодігардів. Причому ці охоронці мають обов'язково проходити щоденну ротацію і відсторонюватись від обов'язків при першій підозрі (!).

Савченко - не лідер... поки що, і не полководець, але може ним стати. Не вимагайте від неї блискавичних дій, дайте трохи часу оговтатись, оцінити ситуацію і власні можливості. Її сильна сторона і найбільша перевага - здатність протистояти зовнішньому тиску. (Цією базовою чоловічою рисою не володіє жоден український політик). Її слабкі сторони ми побачимо пізніше (не хочу на цьому зупинятись, бо багатьох "політтехнологів" і "політоглядачів" вже "понесло").
Сьогодні вона справді має великі шанси стати нашим спільним шансом, нашою Надією. Побачимо...

Зображення користувача Сірко Крутивус.
0
Ще не підтримано

Підтримую. Наразі потрібно сформувати незалежні контролюючі органи, інакше будь-які реформи будуть поглинуті корупцією.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

На якій законодавчій підставі будуть діяти ці органи ?

Цитата:
Наразі потрібно сформувати незалежні контролюючі органи

Друже, якщо Верховна Рада - найвищий законодавчий орган країни - не захотіла створити тимчасову слідчу комісію, щоб з*ясовувати офшорні оборудки, то про який контроль можна говорити.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Сірко Крутивус.
0
Ще не підтримано

Поліція, суд, прокуратура повинні бути незалежними від політиків і керуватися Законом і здоровим глуздом.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Це - аксіома! Але при нинішній владі ЦЕ просто неможливо!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Сірко Крутивус.
0
Ще не підтримано

Наразі це і небезпечно. Проте, поступальний рух неминучий.

Зображення користувача Василь Федорiв.
0
Ще не підтримано

Франклiн Делано Рузвельт не був полководцем, а але виграв Другу свiтову вiйну. Маргрет Тетчер не була полководцем, але Фолкленди вiдвоювала.
Й. Сталiн iз багатьма кого знищив у кiнцi тридцятих рокiв минулого сторiчча перед тим роками пив багато чого.

Хай Буде!

Зображення користувача Сірко Крутивус.
0
Ще не підтримано

Війна триває. Підсумки підбивати рано. наразі, видається мені, в існуючих умовах ми досягли максимуму.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!