Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Сучасна камінна топка: особливості конструкції

Перехід на дров’яне опалення стає чим далі більш популярним. Власники приватних будинків та дач вирішують замовити камін на дровах, щоб забезпечити незалежність від електрики та газу, й зробити інтер’єр затишнішим.

Каміни на базі готових топок зводяться швидше, ніж конструкції з цегляними топками, довго служать та забезпечують ефективний обігрів. Стандартно топка складається з таких елементів:

  • стінки з чавуну чи сталі;
  • основа (зазвичай чавунна);
  • дверцята, оснащені прозорим екраном з жаростійкого скла та ручкою, яка не нагрівається;
  • чавунна колосникова решітка – слугує майданчиком для розміщення палива, забезпечує надходження повітря в зону горіння;
  • димозбірник – для збору та відведення димових потоків;
  • зольник – місце для збору золи.

Сьогодні виробники прагнуть зробити пічне та камінне обладнання якомога більш комфортним у користуванні та енергоефективним. Тому конструкції удосконалюються, і випускаються агрегати з додатковими функціями.

AD_4nXeeH5K3O_sqXYI8PTZPt185w3cD8uRLt2XqYpfGeMIZFWaLsktA1UN06wJdDoIJ3xM4x-9BfCX98EPomZNDfZtA9W4moMz1RvqSC5_ZabhVnsAUYHuPTyjoY7zy-zqACZk7LnaOR5gi9ILCHkgoyFXfFhrN?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Корисні додаткові функції камінного обладнання

Для покращення обігріву та економної витрати дров у деяких моделях наявний режим тривалого горіння. Такі екземпляри відзначаються повною герметичністю, що забезпечує належну точність збільшення чи зменшення припливу повітря у камеру згоряння. Суть функції полягає у тому, що при слабкому надходженні повітря паливо не горить, а тліє. Завдяки цьому тривалість роботи від однієї закладки дров збільшується, а тепло генерується більш рівномірно, хоча й менш інтенсивно. Камін, який працює у такому режимі, здатен опалити приміщення на одній порції дров протягом усієї ночі. Слід мати на увазі, що в режимі тривалого горіння виділяється значна кількість сажі та кіптяви, тому чистити камін та димохід знадобиться частіше.

Полегшує обслуговування каміна система «чисте скло». Вона не дозволяє накопичуватися забрудненням на поверхні екрана з жаростійкого скла. Для реалізації цієї опції на скляні дверцята спрямовується потік повітря. В результаті, формується «повітряна завіса», яка захищає скло від кіптяви й сажі. Звісно, система не позбавить повністю від необхідності у чищенні, однак робити це треба буде вже не так часто.

AD_4nXfaFZyAX6C7AXEr36g5w19pdtUkxWhKaP9_nePFqewDwtiAcyW3Q1v3vJWo3V6mCy3JYTRQHKrvj-cGk0OnFihbRA948Rto9zI_YfDapy98gx6Y2LaR9O2Lvp1P8PCDuMiTyCf8lMj_Cm_WBKIzuvy1Huvy?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Нерідко виникає ситуація, коли паливо не згоряє до кінця. Це може бути пов’язано з різними причинами: надто сильна тяга, нестача кисню в камері згоряння, вологі дрова й т.д. Через неповне згоряння з’являється багато кіптяви, погіршується загальна ефективність агрегату, адже виділяється менше теплової енергії. Розв’язати таку проблему вдасться, якщо купити камін з функцією подвійного допалу. Ця система передбачає забір повітря та його подачу в камеру згоряння за допомогою системи каналів. Працює вона за таким алгоритмом:

  1. Крізь спеціальні отвори повітря надходить у канали.
  2. Потік повітря, рухаючись каналами, прокладеними між топкою та корпусом, нагрівається.
  3. Досягаючи верхнього рівня, газ спрямовується в топку
  4. Нагріте до високих температур повітря змішується з димом і продуктами горіння. Таким чином, всі речовини, які не згоріли до того, догоряють.

Система дає чимало переваг. Це підвищення ККД устаткування – при згорянні дров отримується від них максимум тепла. Також рідше потрібно чистити димохід, бо сажі виділяється менше. Поряд з цим, камін стає більш дружнім до навколишнього середовища, через нижчу кількість шкідливих викидів у атмосферу.

Наші інтереси: 

Комфорт, інтер'єр, будівництво.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...

Останні записи