Про це повідомило Польське радіо на своєму сайті.
«Завдяки тому, що цей документ підписала група країн, а не окремі держави, такий голос більш чутний», - сказав спікер Сейму Польщі Марек Кухцінський.
«Один принцип – загальне занепокоєння про безпеку усіх країн Європейського Союзу, а також країн, що знаходяться у східій її частині. Ми хочемо співпрацювати з усіма, але хочемо також, аби шанували і турботу про безпеку громадян наших балтійських країн і Польщі. Ми всі разом підтримуємо Україну, яка у ці дні веде тяжку боротьбу за свою Незалежність».
Як наголошує Марек Кухцінський, інша справа – це принцип солідарності і співпраці рівних з рівними, вільних з вільними, - це ж бо фундамент Європейського Союзу.
На думку авторів листа, незважаючи на те, що газопровід «Північний потік-2» предствляють як комерційний проект, він насправді, є інструментом політики Росії.
Польща, Литва, Україна, Латвія і Молдова закликали європейські країни гарантувати, що експлуатація газопроводу «Північний потік- 2» проходитиме за правилами Євросюзу.
Важливо чинити опір домінуванню Німеччини у ЄС, яка просуває інтереси Росії в Європі. Працювати над створенням союзу так званої Нової Європи за участю України.
Коментарі
Естонія також виступає проти будівництва "Північного потоку-2".