Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Україні почали вирощувати томатокартоплю

Не так давно в Англії презентували диво-овоч помідофель або томатокартоплю – суміш помідора і картоплі.

Як з’явилася на світ така унікальна рослина і чим вона може зацікавити українських фермерів – в матеріалі Аgronews.
Зверху ця рослина – помідор з червоними мініатюрними помідорами-чері, а знизу – картопляні бульби. Таке диво – не наслідки генної інженерії, а результат ручної щеплення томата до картоплі.

При гарному догляді чудо-рослина здатна забезпечити господаря не тільки солодкими чері, але і відмінною картоплею! Що не може не зацікавити українських фермерів, адже в Україні обидві культури мають гарні умови для непоганої урожайності.

До того ж томатокартопля не потребує додаткової спеціальної агротехніки.

 На масовий ринок у вигляді саджанців рослину презентувала у Великобританії компанія Thompson & Morgan. Продукт отримав назву TomTato. Його творці запевняють, що з кожного куща TomTato можна зняти близько 500 помідорів чері і до двох кілограм бульб білої картоплі.

Наразі вже розробили методику створення трансгенного гібриду картоплі з помідором, яка полягає в мікрорепродукції – особливого різновиду клонування, при якому відбувається злиття протопластів двох рослин (клітин, звільнених від своїх оболонок).

Поки на масовий ринок такі соматичні гібриди поки не вийшли. Але для фермерів України є чудова новина: отримати таку рослину можна й в домашніх умовах.

 Спочатку необхідно виростити розсаду томатів в парниках або в ящиках в кімнаті з хорошим освітленням. При вирощуванні розсади в ящиках потрібно якомога більше тримати її на сонці і прибирати ящики до приміщення тільки в холодні або морозні ночі.

Коли у картоплі, яка була висаджена звичайним чином, стебла досягнуть приблизно товщини олівця, підбирають в розсаді томатів рослину з такою ж товщиною стебла. Зрізане стебло помідора прищеплюють до стебла картоплі.

Оскільки обидва стебла трав’янисті, важливо проводити зрізи дуже гострим ножем.

Через 2-3 дні після щеплення іноді здається, що томатна щепа зів’яла, але ця ознака говорить про успіх щеплення. Через деякий час рослина відновиться і придбає здоровий вигляд.

 Далі потрібен звичайний догляд: картоплю підгортають, а томат «жорстко» обрізують. При обрізуванні томата залишати необхідно тільки одне прищеплене стебло, а інші стебла обов’язково прибирають. Тоді плоди будуть великими та прекрасно дозріють.

Одночасно на щепленій рослині в ґрунті утворюються бульби картоплі. Нажаль отримати дуже великий урожай з такої рослини не вийде, так як урожай томатів і картоплі формується з одного джерела — листя, до того ж залишається тільки одне стебло з усього картопляного куща.

Приємний бонус: в результаті проведених досліджень виявилася підвищена стійкість щеплених рослин до колорадського жука та фітофторозу, токсична речовина соланін в бульбах картоплі та плодах томату залишається в межах норми.

Наші інтереси: 

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи