Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Відчуття стосунків соціального замовлення передавачем (маніпуляція партнером і приниження його)

Я – васал твій, ти – мій слуга

Робиш все краще, ніж зробив би я сам,

Дивуєш мене, приваблюєш,

Потрібен мені і притягуєш.

Ініціатор стосунків майже завжди передавач. Він формує замовлення, критикуючи й корегуючи дії приймача в потрібному для себе руслі, задовольняючи за рахунок нього свої цілі, спрямовуючи його активність за своїм бажанням. Сприймає приймача за сліпого виконавця, яким легко маніпулювати. Це сприяє відчуттю власної значимості й самозвеличенню. Зарозумілість - відміна риса всіх передавачів у ставленні до приймачів. Передавач сприймає приймача, як людину, що потребує його опіки і порад. Завжди вважає себе правим, навіть тоді, коли суперечка йде про те, у чому краще орієнтується приймач. Передавачу здається, що аргументи приймача непереконливі, його доводи не приймаються, а нав’язується власна думка. Мало того, передавач ще й намагається керувати поведінкою приймача. Це тому, що він не цілком розуміє приймача: все, що пов’язане зі справами приймача, має тенденцію злитися в щось невизначене й розпливчасте, може дивувати, але не дає можливості побачити проблему. Отже, передавач погано розуміє мотиви дій і причини поведінки; діяльність приймача не збігаються з очікуваннями передавача.

Передавач бачить, як приймач захоплюється ним, така поведінка заворожує його, і якщо існує симпатія з боку передавача, стосунки швидко набувають неймовірної притягуючої сили. Передавач намагається всіма засобами заохотити приймача, піклується, підтримує. А спроби домовитися на рівних не мають успіху, зворотній зв’язок не налаштовується: передавач не чує приймача. Ставиться до приймача поблажливо, як до дитини, розуміє і враховує його думки тільки тоді, коли вони збігаються з його особистими. Якщо ж думка приймача відрізняється, то вона відкидається, як не варта уваги. Це відбувається тому, що передавач не розуміє приймача і тому не приймає належним чином. Не бачить і не може бачити реальних потреб партнера. Піклується лише про “правильні” потреби, а не про “дитячі вигадки”.

Невдоволення приймача передавач по-справжньому теж не розуміє, відсторонюється. Таке неприйняття потреб приймача відбувається тому, що, по-перше, передавач ніколи не відчуває себе винним по відношенню до приймача, навіть навпаки, вважає себе благодійником, по-друге, не розуміє, через що на нього сердяться, і навіть не вірить, що на нього по-справжньому ображаються.

У приймача для передавача багато дивного і привабливого. Зі справою, яка передавачу здається складною і навіть нездійсненною, приймач справляється легко, а з тим, що приймачу здається цілком простим, і що потребує лише доброї волі і деякої пильності, не може впоратись. Передавач дивується і приходить до висновку, що приймач робить лише те, що йому заманеться. Вважає, що в приймача щось не виходить за причини безвідповідальності, розбещеності, через надання переваги більш цікавим для нього справам перед більш важливими, і через небажання рахуватися зі справами інших.

Передавачу імпонує бажання приймача зрозуміти і допомогти у важких ситуаціях, але ефективної допомоги не виходить, оскільки він занижує здібності партнера або пред’являє до нього завищені вимоги. Тому починає брати на себе частину обов’язків приймача, і це приводить до перевтоми передавача і втрати інтересу до свого партнера. Може виникати роздратування через неможливість зрозуміти претензії приймача, котрий починає занадто драматизувати все, що відбувається, намагаючись досягти взаєморозуміння.

Такі стосунки цілком влаштовують передавача, вірність і відданість партнера надає приємності, з більшою силою цінуються його пориви, але варто приймачу щось не виконати, як це розцінюється як зухвала відмова, і довіра до нього зникає.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи