Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Японські міста відключаються від централізованих електромереж

Регулярні землетруси і цунамі змусили відразу кілька японських міст перейти на мікроенергомережі і отримувати електрику з місцевих поновлюваних джерел. На відміну від великих мереж, міні-системи продовжують працювати, навіть якщо в околицях припинилася централізована подача електроенергії.

Одним з перших відмовитися від великих енергомереж вирішило місто Хіґасі-Мацусіма на півночі Японії. У березні 2011 року після цунамі і підземних поштовхів три чверті будівель міста були знищені, загинуло 1100 осіб.

Місто отримало від держави гроші на відновлення. Однак городяни не стали вкладатися в стару енергосистему. Замість цього 40 000 жителів Хіґасі-Мацусіма вирішили побудувати мікроенергомережі і децентралізовану систему вироблення «чистої» електроенергії.

Тепер місто виробляє 25% електроенергії в автономному режимі без підключення до енергосистеми загального користування. При тотальному знеструмленні автономна генерація і мережа можуть забезпечувати жителів електрикою протягом трьох діб.

За Хіґасі-Мацусіма пішли інші японські міста і райони. Як зазначає Reuters, незалежні розподілені мініенергомережі продовжують працювати, навіть якщо в околицях відключена подача електроенергії. Енергія при цьому надходить від сонячних електростанцій, вітрових установок і джерел на природному газі.

Фінансування нових енергетичних проектів в руках держави. Для цього влада Японії створила програму відновлення, бюджет якої в цьому році склав 3,72 трильйона ієн ($ 33,32 млрд). Його планують інвестувати в будівництво «розумних» систем розподілу енергії по всій Японії.

Наступного року бюджет планують збільшити на 24%.

У майбутньому Японія може повністю відмовитися від централізованих енергосистем і перейти на невеликі локальні мережі.

«Ми наближаємося до того дня, коли великі електростанції перестануть будувати. Замість них люди будуть покладатися на розподілені енергосистеми», - упевнений один з творців технології розумних мереж, професор Токійського технологічного інституту Такао Кашівагі.

За прогнозами аналітиків Bloomberg 2017 стане роком формування енергетичних мікромереж. Більшість з них поки базується у віддалених і неелектрифікованих регіонах, але приклад Японії доводить, що і звичайні міста можуть перейти на децентралізовану систему з міркувань вигоди та ефективності.

Наші інтереси: 

ВІдновлювана енергетика - це вигідно і ефективно.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи