Працедавці поступово відмовляються від резюме
Працедавці поступово відмовляються від резюме
За словами представника фінансового гіганта Union Square Ventures Христини Капоччо, здобувачі вакансій при написанні резюме почали сильно перебільшувати свої уміння і здібності.
Часом доходило до смішного: людина пише, що вона має вищу освіту, і при цьому на співбесіді не може вирішити просту логічну задачу або ж робить орфографічні помилки, яких посоромився б і третьокласник.
На зміну резюме прийдуть, по-перше, відеопрезентації. Замість тексту про свої заслуги претендентів на ту чи іншу вакансію просять записати невеликий відеоролик, в якому вони повинні розповісти, чому їм хочеться влаштуватися саме на цю посаду. Подивившись відео, працедавець набагато краще зрозуміє, з ким йому, можливо, доведеться працювати пліч-о-пліч.
Крім того, на перегляд короткого ролика витрачається набагато менше часу, ніж на детальне вивчення резюме. Керівникам важливо, побачити потенційного співробітника саме таким, яким він є насправді.
Резюме ж, на думку західних працедавців, є лише "поліпшеною копією" здобувача. Тому співробітники відділів кадрів часто дивляться аккаунти потенційних колег в соціальних мережах та блогах. А деякі навіть спеціально просять надіслати їм посилання на сторінки у Facebook, Livejournal, Twitter, Forsqaure та інших соцмережах.