"Від рівня знань залежить здатність справитися в критичній ситуації ... (тому)
... ніщо не буває настільки дріб'язковим, щоб не заслуговувало на дослідження".
Едгард Берроуз
Через те, що наші дослідницькі пошуки будуть пов'язані з нашими союзниками - городніми рослинами спочатку згадаємо їх добрим словом! ))
Разом ми скопаєм грядку,
сієм, садим по порядку
всю городину уряд:
баклажани, біб, буряк,
гарбузи, горох, гірчицю,
редьку, сою, моркву, мак,
перець, дині, кавуни,
кріп, петрушку, пастернак,
огірки і помідори,
кабачки і патісони,
і капусту, й бараболю,
і цибулю, і квасолю.
- Сієм, садим. Хай росте!
Ми дослідники (городники) на те.
Олексій Катрич
Ми часто дізнаємося про те, що знають "посвячені в таємницю". Ми вже знаємо те, що "- ... все живе має свою матрицю життєтворення, а підсилити дію цієї матриці можна Живим Словом. Є багато прикладів позитивного впливу читання Живого Слова на домашні рослини. Людина читає свої лікувальні матриці, а квіти, які ростуть у вазонках, раптом стали гарно рости і цвісти. Тому наше завдання - це пошук методики, як це зробити найкраще" (тут і в наступних абзацах цитую пана Василя Глода).
Ми можемо не мати сумнівів відносно впливу читання Живого Слова на урожайність, але погоджуємось, що "- ...добре було б якби солідна лабораторія провела спеціальні дослідження на цю тему і надала відповідний звіт."
У сучасних реаліях це видається сумнівним: "- Трудно надіятися, що таке може скоро відбутися."
Тому беремося за справу, яку мали б виконувати ті, хто цю функцію в суспільстві мав би виконувати, але не виконує... "- Моє дослідження має багато суб'єктивного і його можна критикувати."
Ми розуміємо, що маючи бажання, прагнення та покликання маємо робити роботу дослідників професійно: "- Давайте спільно долучаймося до таких досліджень."
Отже, задля загальної зауважимо, що наші спостереження будуть більш презентабельні, якщо дослідження проводити так, щоб результати були порівнювані..., бо порівняння з результатами "на сусідському городі" мало переконливе, а значить не правомірне! У сусіда може сорт не такий, як у вас, поливав він не в ті строки, що ви, просапував він аби як, захист рослин здійснював не тими препаратами, що ви і т.д....
Це скоріше називатиметься "видати бажане за дійсне". Ми розуміємо, що це не має серйозної бази для доведення комусь переваг "саме такого/вашого способу"?
Звичайно, з такого врожаю можна порадіти, й те, що ви Вірите в позитивний результат особисто вашої перевірки працює і на вас, і для вас. І це вже позитив! ...Однак... лише для вас...
Тепер, щоб і інші поВірили, а не доВірилися вам, потрібно, щоб і вони досягнули такого ж результату! А от в цьому якраз і може критися велика проблема... Бо умови проведення подібних досліджень у них можуть сильно відрізнятися. Як результат - вплив непередбачуваних відмінних від досліджуваних вами факторів може сильно знівелювати результат, а значить поставить під сумнів дієвість фактору, що вивчається/перевіряється, у даному випадку - ЖС! А тут уже "доброзичливців" буде маса! Злорадству не буде меж! Воно нам треба?! Ні.
Компанійці мають довіряти один одному, але й трактування результату має бути однозначним - довіру слід завоювати, заслужити. Згадаймо основний звичАй сформульований Ісусом Хрестом: "- Ви чули теж, що було сказано стародавнім: не клянись неправдиво і виконуй твої клятви Господові. А Я кажу вам не клястися зовсім. Хай буде ваше слово: так – так; ні – ні. А що більше цього, те від лихого (16. ЯСНА І ТОЧНА МОВА)".
Що ж треба робити? Як правильно здійснити перевірку фактору, який Вас цікавить?
В науці є таке поняття як "факторіальний експеримент". Це дуже важливо - вичленити вплив саме тих факторів, дію яких Ви хочете перевірити. А в дослідах з рослинами це особливо важливо, бо на рослини впливає безліч факторів - від типу ґрунту, сорту, клімату, погоди, навіть строк і спосіб висіву насіння тощо. Всі їх в сукупності, за один раз, в одному досліді навіть не вбачається можливим дослідити. А щоб довести (чи заперечити) вплив того, чи іншого фактора, треба щоб усі інші фактори (дія яких не вивчається в даний час) були однакові для всіх варіантів досліду.
Наприклад, у нашому випадку з городніми культурами треба 1) взяти один і той же сорт, 2) розділити насіння на частини згідно кількості варіантів, які ми маємо намір дослідити і над однією частиною промовляти інформосоти, над іншою енергосоти, 3) потім кожну з цих купок насіння висіяти на окремих ділянках - без удобрення і окремо на ділянці, де добрива внесете одну кількість, окремо - де іншу кількість.
У наведеному прикладі ми перевірятимемо дію ЖС (2 градації фактору: а - інформосоти; б - енергосоти) за різних способів удобрення (3 градації фактору: а - без удобрення; б - одна кількість добрив; в - інша кількість добрив). Разом вивчатиметься 6 варіантів. А контролем слугуватиме ділянка де ЖС не читалося над насінням і яке було висіяне на ділянці без удобрення.
Якщо хочете перевірити ще якісь фактори, наприклад, різні добрив за найменуванням, можна їх перевірити або в окремому досліді, або долучаючи до попередньої схеми. Майте на увазі, що кількість варіантів у такому разі зростатиме!
Обліки треба проводити окремо по кожному варіанту. І саме такі результати можна буде представляти як доказ ефективності досліджуваної проблеми на врожайність городніх культур у вашій лабораторії.
Аргументом те, що "...у сусідів помідори почорніли, а нього ні..." зовсім не є! Адже, нам не відомо, які сорти вирощував пан Василь, а які сусід пан Володимир... Те, що "помидори почорніли" може бути результатом їх ураження фітофторою - основною хворобою помидорів. Адже, є сорти вразлИві до хвороби, а є й відносно стійкі гібриди... Це ще один з можливих не врахованих факторів.
Як показує досвід, дипломні роботи, що мають подібне спрямування тематики, викликають лише насмішку і наражають дипломника на перспективу бути не захищеним... Подібні дослідження в теперішній системі освіти і науки можна виконувати лише маючи попередні напрацювання, щоб виключити елемент пошуковості, тобто дипломна робота має мати гарантовану захищуваність....
Ми не будемо "писати дипломні роботи"! Однак, у дослідницькій лабораторії ТГ, яка не має особливої територіальної прив'язки, ми можемо здійснювати реальні наукові дослідження! І якщо "дипломником-городником" бажає бути пан Василь, чи пані Арія, чи пан Вакула, чи пані Зірка, чи пан Анатолій, чи пані Оксана, чи... будь хто із 340 теперішніх Гравців Народного Оглядача, я не проти координувати Ваші дослідження! ;)))) Одна із схему можливого досліду я вже прописав у коментарі вище. Вона - вакантна )).
У нас "відбудеться Україна тому, що в нас сформується інтелектуальна еліта, яку можна назвати совістю нації".
Я РаДіятиму разом з Вами завдяки Вашому прагненню довести ефективність Ваших гіпотез на життєспроможність і врожайність друзів наших менших!!!
Ми будемо молодцями! Переконаймося, що РаДіяти Ви можете і цим "Закони Творця - славимо!"
Визначаємося з проблематикою досліджень з городніми культурами і складаємо схеми конкретних дослідів: з гарбузами, з огірками, з капустою, з яблунею, з горіхом, з виноградом ... культур дарованих нам Творцем - багатюща спадщина! ))
Якщо вам сподобалася дана публікація можете підтримати її Щедрими дарами
на картковий рахунок у ПриватБанку 4731 1856 0217 7120
і Хай зрадіє Всесвіт!
Навчатися дослідництву.
Дуже цікава пропозиція-Дослідницька лабораторія ТГ, повинен сказати звучить солідно. Я готовий працювати в такій лабораторії. Добре би було отримати консультацію у О. В. Філатовича на цю тему. Спеціальна або Універсальна матриця Живого Слова направленна на посилення матриці життетворення піддослідної рослини дала би значно потужніший єфект. Звичайно, кожний з учасників дослідницької лабораторії може придумати щось своє, це також буде цікавим.
Дебют вхідний
Успішно просувався:
Поступливо відкрилась,
Щасливо відчинилась
Ведуча Брама.
Здійснюємо!
Хай Буде!
Радіймо!
Commentaires
Дуже цікава пропозиція-Дослідницька лабораторія ТГ, повинен сказати звучить солідно. Я готовий працювати в такій лабораторії. Добре би було отримати консультацію у О. В. Філатовича на цю тему. Спеціальна або Універсальна матриця Живого Слова направленна на посилення матриці життетворення піддослідної рослини дала би значно потужніший єфект. Звичайно, кожний з учасників дослідницької лабораторії може придумати щось своє, це також буде цікавим.
Дебют вхідний
Успішно просувався:
Поступливо відкрилась,
Щасливо відчинилась
Ведуча Брама.
Здійснюємо!
Хай Буде!
Радіймо!
Прошу взятися за реалізацію цієї пропозиції, пане Василю.
Ви гарно відчуваєте цифрони! Як раз "в тему" )
Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.
Наразі, успіх виконання завдання - 5%.
Долучайтесь, арії!
Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.