Пропонуємо до читання(завантаження) такі статті найпершого журналу Перехід-IV №1 (1999).
Всезагальна дезiнтеграцiя — це об'єктивний цивiлiзацiйний процес, якому неможливо серйозно протидiяти, тож його завжди треба враховувати для випрацювання реалiстичної стратегiї нацiонального розвитку.
"Подивіться, як поводить себе уряд. Якщо врахувати все, то виявиться, що нами керують дилетанти і люди другого сорту. Методи нашої адміністрації привели б до краху будь-яке приватне підприємство. Методи парламенту — ви мене вибачте, примусили б застидатись будь-які збори акціонерів. Наші керівники прагнуть отримати знання шляхом експериментів, але вони далекі від того, щоб платити за знання ту ціну, яку заплатила б ділова людина; та навіть коли вони ці знання отримують, то не мають сміливості їх застосувати". Ці слова належать Джону Б’юкенену — людині, котра на початку цього століття відігравала в Англії велику політичну роль і була добре поінформована про істинний стан справ.
Пропонуємо фрагменти з книги Олександра Зинов’єва “ЗАПАД. ФЕНОМЕН ЗАПАДНИЗМА”. Попри дискусійність багатьох її положень, вона досить корисна для адекватного розуміння цивілізаційних процесів. У ній з несподіваної точки зору висвітлюється картина життя сучасного Заходу і робиться спроба відповісти на питання “Що ж таке Захід напередодні третього тисячоліття нової ери?”.
Перед тим, як практично створювати організацію, її треба створити у своїй уяві. Це має бути певна ідеальна модель, до якої ми маємо наближати нашу реальну організацію. Але яку організацію можна було б вважати ідеальною? Таку, яка діє як цілісний саморегульований колектив, який досягає поставлених цілей при мінімальних керуючих впливах. Така організація діє як єдине живе тіло, тому її називаємо корпорацією (від лат. “corpus”, “in corpore” — “тіло”, “в тілі”). Саме таким є первинне, тобто істинне значення цього слова. Тобто корпорація — це органічне об’єднання людей, соціальний організм. Очевидно, що далеко не кожна організація є корпорацією. Корпорація є вищим рівнем розвитку людської організації — чи це підприємство, чи товариство, чи ціла нація.
Розділи з книги видатного французького мислителя і посвяченого Рене Генона (1886—1951) “Криза сучасного світу”, написаної в 1928 році.
Перед тим, як практично створювати організацію, її треба створити у своїй уяві. Це має бути певна ідеальна модель, до якої ми маємо наближати нашу реальну організацію. Але яку організацію можна було б вважати ідеальною?
Сакраментальне питання "Скажіть, яку державу будувати, і я буду будувати" досі лишилось без відповіді. Доводиться визнати, що теперішні спроби реформування України відбуваються майже в цілковитій темряві. Такий стан триватиме доти, доки не збагнемо, що ефективний розвиток системи “Україна” неможливий без врахування процесів у надсистемі. А ситуація в надсистемі, тобто у світі, далеко не ординарна. Більшість серйозних дослідників вважає, що людство переживає чергову кризу і вже протягом одного покоління стане зрозуміло, чим вона закінчиться — знищенням цивілізації чи її трансформацією у нову якість.
Хай Буде!
Ви активізували цікаві статті. Дякую.
Краще подати "наступні статті" - такі статті. Наступною може бути зупинка.
"Несподіваної точки зору" - несподіваного погляду.
Творімо разом мову Сенсар!
Commentaires
Ви активізували цікаві статті. Дякую.
Краще подати "наступні статті" - такі статті. Наступною може бути зупинка.
"Несподіваної точки зору" - несподіваного погляду.
Творімо разом мову Сенсар!
наступніперетворились в такіПідкуємось браття, знаннями вишніми!
Щиро дякую!
Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.