Вулиця знаходитися в одному з найзнаменитіших районів Кембриджа - Сіджвік Сайт (Sydgwick Site), де розташований ряд гуманітарних і мистецтвознавчих факультетів університету - права, історії, релігієзнавства і середньовічних, а також - сучасних мов.
Тридцять студентів і викладачі з Програми україністики при Кембриджі разом з надзвичайним і повноважним послом України в Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії Володимиром Хандогом та організаторами, не дивлячись на рясний дощ, чекають урочистого моменту. Хвилина, інша - і звучить вірш «Садок вишневий біля хати».
Потім слово бере Володимир Хандогій. "Присвоєння вулиці імені Тараса Шевченка та встановлення меморіального знаку - це дуже символічний крок і по суті це є прецедентом", - говорить він. На жаль, в Лондоні і Великобританії до цього моменту не було пам'ятника Кобзареві (у той час як у світі вже встановлено 129 пам'ятників), або якиїсь іншої офіційної відзнаки його заслуг, каже посол. «Тому відкриття вулиці з його іменем - це дуже важливий крок для підвищення впізнаваності України у світ ... Наступного року Україна святкує 200 років з дати народження Шевченка. Я думаю, що буде багато подій і в Кембриджі в рамках Української студії», - підсумовує дипломат.
«Поява вулиці Тараса Шевченка в Кембриджі є одним з результатів культурно - освітньої програми, розпочатої нами у Великобританії кілька років тому, - зазначила керівник та співзасновник благодійного фонду Firtash Foundation, голова організаційного комітету «Днів України в Великобританії» Лада Фірташ. - Оскільки саме культурні зв'язки можуть зміцнити співпрацю між країнами, об'єднати народи і зробити нас стратегічними партнерами однією з найрозвиненіших країн світу».
Однак іменна вулиця - це не перша спроба відзначити українського поета в Кембриджі. Починаючи з 2008 року, у його поезію в університеті вивчають в оригіналі українською мовою студенти факультету середньовічних і сучасних мов, які навчаються на Програмі україністики. А з 2011 року репродукції його картин прикрашають стіни цього факультету. На офіційному ж сайті установи написано: «Тарас Шевченко - один з найбільш безкомпромісних і унікальних «голосів» у сучасній європейській культурі, і цей голос стає все більш почутим і впізнаваним у Великобританії». Цікаво, що в житті Шевченка жодного разу не побував у цій країні, але його заслуги Англія побачила і оцінила.
Вулицю Тараса Шевченка відкрили всього на рік! Це PR-стаття для Днів Фірташа в Великій Британії!
Commentaires
Вулицю Тараса Шевченка відкрили всього на рік! Це PR-стаття для Днів Фірташа в Великій Британії!