Portrait de Леонід Українець
Леонід Українець
  • Visits: 0
  • Accès: 0

Вітчизняна війна: перші підсумки

Спецтема:

Вже більше 11 місяців триває вітчизняна війна проти Москви. Можемо підбити певні підсумки.
 

Лютень 2014 року запам'ятався нам захопленням кримського парламенту і початком військового вторгнення на територію України з боку РФ. Наступного місяця Рада Федерації підтримала напад російського війська на територію України. У квітні Москва спробувала реалізувати кримський сценарій на Донбасі. Було захоплено донецьку і луганську адміністрацію, війська супротивники перейшли кордон України тепер уже зі сходу. В атмосфері страху 25 травня того року президентом України обрали Петра Олексійовича Порошенка. 13 червня батальйон Азов визволив місто Маріуполь. Але згодом президент видав наказ про одностороннє припинення вогню з боку України. В той час ворог продовжував атакувати позиції українських військових. В липні 2014 терористи покинули Слов'янськ, а Євросоюз застосував економічні санкції проти Москви. В серпні президент припинив повноваження Верховної Ради і призначив дострокові вибори. Цього місяця війська супротивника пішли в контрнаступ. Запеклі бої точились під Іловайськом. В цей час були і невдачі, і успіхи української армії. Але вони вимагають більш детального вивчення. У вересні за посередництва Кучми, відомого своїми проросійськими симпатіями, було підписано угоду про припинення вогню. Супротивник цієї угоди не дотримував. 14 жовтня проголошено днем захисника України. В цей же день було призначено нового міністра оборони. Ним став Степан Тимофійович Полторак. Студень позначений прискоренням падіння цін на нафту, котра є важливим чинником поповнення бюджету Кремля. В грудні затверджено новий уряд України. Прем'єр-міністром залишився Арсеній Петрович Яценюк. Посилився натиск російських військ. А в січні промосковськими терористами було вчинено кілька терактів щодо цивільних мешканців України. За слова керівника московського зовнішньо-політичного відомства теракти є наслідком відмови Києва прийняти пропозицію Москви.

Дмитро Мокрий-Вороновський, Олександра Тимошенко, Олександр Оксименць підготували цікаву інфографіку про російсько-українську війну.

У цій інфографіці впадає в око різка диспропорція між кількістю полонених. Якщо загиблих зі сторони супротивника в 2,6 рази більше, то полонених в 4,6 разів менше. Мене зацікавила ця інформація, тож пропоную перевірити її і обдумати. Якщо у когось є достовірні відомості про викрадених українських цивільних і полонених бійців прошу повідомити мене.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
війна
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Кокон для людини

Кокон для надлюдини, або Палінгенетичний реактор Ісуса Хреста (+аудіо)

Першим кроком перетворення на вічно молодого ельфа є особисте зусилля людини з оновлення своєї свідомості. Другим кроком – формування соціального середовища, в якому палінгенезія вважається не...

Кращий коментар

Portrait de Анатолій Висота
0
No votes yet

Дякую, друже Леоніде, за цінну пізнавальну інформацію. Маєш від мене гали. Однак у цих данних, здається, нема двох позицій: оперативні й стратегічні резерви сторін війни. Тут наш товариш Пальчевський, мабуть, зміг би більше прояснити.

Commentaires

Portrait de Анатолій Висота
0
No votes yet

Дякую, друже Леоніде, за цінну пізнавальну інформацію. Маєш від мене гали. Однак у цих данних, здається, нема двох позицій: оперативні й стратегічні резерви сторін війни. Тут наш товариш Пальчевський, мабуть, зміг би більше прояснити.

Portrait de Леонід Українець
0
No votes yet

Щож, буду радий доповненням.

https://www.youtube.com/@LeonidUkrainets