Добре виготовлена і правильно та вдало вишита сорочка чоловічого або жіночого призначення з національними елементами кольорів та символів, орнаментів і навіть сюжетів, тобто вишиванка, має особливий сакральний зміст. Це сорочка, котру можна носити, вдягаючи на голе тіло, або на нижню сорочку чи натільну білизну. Вишивана сорочка цінується великою кількістю людей. Вона досить часто згадується у піснях, її люблять та одягають і носять із задоволенням.
Сорочки також присутні на офіційних заходах, на урочистостях, концертах, виступах під час святкувань. Народні гуляння неможливо уявити собі без вишиваних сорочок. Найчастіше кольорами, котрі присутні на сорочках, є червоний, чорний, а також іноді є трохи інших – не надто яскраві кольори доповнюють ці два головні. Сюжетами часто є всілякі дрібні геометричні фігури, котрі, насправді, складаються у єдину картину, що має походження більше природне, натурально-пейзажне, ніж штучно-побутове. В селянських оселях ще й досі можна знайти такі народні джерела творчості вишиванок. Умілі руки дивовижно гарно працюють, передають із покоління в покоління особливе вміння вишивати сорочки. Це можуть бути сорочки для дітей, для юних і молодих хлопців та дівчат, і для людей дорослого та старшого віку.
Створення справжніх шедеврів відбувається дуже швидко за умови наявності натхнення. Однак трапляються особливі випадки, коли вишивання триває досить довго, місяцями а то й роками. Це пов’язано із особливим призначенням конкретної сорочки, котра має стати оберегом або дуже відвертим подарунком. Українські вишиванки особливі своїми барвами, вони дарують незвичне і навіть незвичайне відчуття належності до великої і славної української культури. Ці традиції та вміння потрібно не лише берегти, а й розвивати та примножувати.
Дякую. Хотів підняти ваш рейтинг, але щось не склалось...
https://t.me/ETEPHET
Comments
Дякую. Хотів підняти ваш рейтинг, але щось не склалось...
https://t.me/ETEPHET