Альберт Саїн's picture
Альберт Саїн
  • Visits: 0
  • Hits: 0

Психологія і соціоніка

Соціоніка виникла на базі психології, але не є її продовженням, а якісно новим напрямком у вивченні людини, виявивши закони її психіки. На основі спостережень у психології накопичився величезний, але безсистемний матеріал щодо різноманітних психічних проявів людини.

Соціоніка відкрила закономірності інформаційно-енергетичного обміну й структуру психіки, показуючи суть людини, закладену у ній від народження, закономірність її проявів і стосунків з іншими. І ця суть є незмінною протягом життя. А знаючи, як функціонує психіка, можна виявити причини психічних проявів.

 

Якщо у психології описується стан людини на певний момент часу, то за допомогою соціоніки можна передбачити її поведінку у будь-яких ситуаціях, у будь-якому віці, у взаємодіях будь з ким, спрямовувати себе в житті, щоб максимально розвинути свої вроджені здібності для якісної реалізації. Психологи пропонують різні тренінги самозанурення, знаходження незламної сили, розкриття потаємних можливостей і т.п. Але ж при цьому потрібен індивідуальний підхід. Та нічого подібного! «Всі можуть усе». Намагаються розвивати лідерські якості, екстравертність. Але ж інтровертність так само потрібна соціуму, як і екстравертність, і питання полягає зовсім не в тому, щоб усіх робити відкритими, а в тому, щоб доповнювати людей одного типу іншими.

 

Всі не можуть все. Кожен у чомусь сильний, а в чомусь слабкий. І якщо знати це, не буде даремної витрати сил й енергетичного виснаження, щоб зробити із себе «суперлюдину». Самовдосконаленню немає меж, але лише у певних напрямках. Знаючи характерні прояви соцінічного типу за характеристикою, можна знати, як людина проявляє себе за сильними сторонами, і вимушені прояви слабких сторін, які напружують і виснажують саму людину й неприємні оточуючим.

 

Соціоніка дає людині цілісне глибоке пізнання себе і своїх можливостей, напрям у виборі саме своєї справи, яка буде до душі, і де можна злегка, без особливого напруження, реалізувати свої таланти, і що найбільш цінне – можливість знайти свою половинку – друга, помічника й порадника в житті, з яким завжди затишно, весело, цікаво, надійно, людину – яку підсвідомо шукає кожен, бо потребує психічного доповнення. Соціоніка вказує напрямок, щоб безпомилково і безпрограшно жити.

 

Вміння визначати соціонічний тип оточуючих дає неабиякі переваги у житті і розширює Ваші можливості. Адже Ви орієнтуватиметесь, з ким, як спілкуватися і на якій відстані, кого обирати в друзі, а кого краще уникати, які партнери будуть надійними, а хто може підвести. В житті це необхідно.

Знання соціонічних типів суттєво допоможе практичним психологам у роботі з людьми, тому що це є основою, відправною точкою при виявленні причин неадекватної поведінки, складнощів соціалізації, проблем особистості і колективу. На основі знання соціонічного типу можна вирішити всі інші психологічні проблеми. Тому для підвищення кваліфікації психологів, якості їх роботи, психологам варто серйозно підійти до вивчення законів соціоніки. При цьому кожен психолог матиме можливість відстежувати й аналізувати, як проявляються властивості психіки, які окремо розглядає психологія і які закономірно закладені природою і проявляються в кожному однозначно, залежно від соціонічного типу. А їх спостереження дадуть неоцінений внесок в розвиток практичної соціоніки і психології, приведуть в подальшому до продуктивного синтезу цих наук і тим самим до позитивних зрушень в людській особистості і в суспільстві.
Психологічний практиум-центр "Соціон" пропонує психологам для підвищення якості своєї роботи навчатися соціоніці – набути теоретичні знання і практичні вміння визначення соціонічних типів.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...