— Якби Донецьк, Луганськ і Крим голосували на президентських виборах, вони зіпсували б результати Порошенка. Ймовірним був би другий тур, — каже Михайло. — Тільки завершилися президентські вибори, на другий день ситуація на Донбасі активізувалася. Кажуть, це відбулося не через рішучіші дії у вищому керівництві Антитерористичної операції, а завдяки командирам підрозділів. Напевно, обрання президента дало визначеність багатьом керівникам середньої ланки. Дотепер мали тимчасового недопрезидента — непопулярного, нехаризматичного Турчинова. Мабуть, через це ніхто не хотів брати на себе відповідальність за жорсткі дії на Донбасі.
Чого чекати від президента Петра Порошенка?
— Більше іміджевих та резонансних заяв, особливо на початку. Зокрема, щодо рішучіших кроків на Сході, нових кадрових призначень, покарання представників минулої влади, декларування проєвропейських намірів. Та я не бачу в Порошенкові рішучого лідера, який зможе швидко реалізувати заявлене.
Щоб передбачити дії політика, треба проаналізувати його біографію. 1998 року Порошенко став народним депутатом від СДПУ(о), яку тоді контролював Віктор Медведчук. Далі — заснування Партії регіонів у компанії Рибака, Азарова. Був помаранчевий період, коли Юлія Тимошенко переграла Порошенка й інших "любих друзів", і де Петро Олексійович виглядав не в найкращому світлі. Пам'ятаємо, як вона сказала: "Порошенко прибіг весь у сльозах і соплях" (у вересні 2005 року президент Ющенко звільнив його з посади секретаря Ради національної безпеки й оборони. — "ГПУ"). "Любі друзі" є й досі — Порошенко підтримує дружні стосунки з Миколою Мартиненком, Олександром Третьяковим. Ця команда може відродитися в новому форматі.
Не слід забувати період Порошенка в уряді Азарова. Ніщо людині не заважало працювати в Кабміні в розквіт "сім'ї" Януковича. Порошенко — політично неперебірливий. Тим паче, він — бізнесмен, якому є чим ризикувати. Основна мотивація таких людей — примножувати капітал.
Що буде зі Сходом країни?
— Ситуація там швидко не розрулиться. Петро Олексійович намагатиметься знайти консенсус із тамтешніми елітами. Ганна Герман заявила, що Порошенко домовляється з Ахметовим. Ніби у Київ повернувся Фірташ. Олігархи затребувані в нових умовах. Порошенко зробить ставку на співіснування бізнесових і політичних еліт, як свого часу діяли Ющенко, Янукович. Але правління Порошенка буде менш свавільним, ніж Януковича. Рівень нахабства знизиться. Це впливатиме на тривалість його перебування на найвищій державній посаді. Якщо все робитиме культурно, може досидіти п'ять років. Перемогою Порошенка Майдан захлинувся. Люди значно краще усвідомлюють те, чого хочуть, ніж хто може виражати їхні інтереси.
Яким буде "консенсус" президента з олігархами? На яких умовах?
— Порошенко отримає їхню лояльність, медіа-ресурси, фінансову підтримку. Буде гарантія відносного спокою на Сході. Олігархам залишать бізнес, вони уникнуть відповідальності за співпрацю з режимом Януковича. Якщо когось і покарають, то з тих, прізвища яких ми не знаємо.
Порошенко пообіцяв до кінця року провести дострокові вибори у Верховну Раду.
— Існує суспільний запит на переобрання парламенту. Він утратив підтримку людей після подій на Майдані. Є небезпека, що Порошенко зможе сформувати із цих депутатів лояльну більшість. Там зараз болото з "регіоналів", мажоритарників, які можуть переорієнтуватися на нього. Тестом для стосунків глави держави з парламентом буде призначення нового генпрокурора. Це — квота президента, яку він заповнює за згодою Верховної Ради. Поки що ця посада відійшла "Свободі". Махніцький за три місяці дискредитував себе. Найгірше — поїхав до "підрахуя" Сергія Ківалова. Брав нагороди, домовлявся про захист дисертації. Це був плювок усім, хто стояв на Майдані 2004-го та 2014 року.
За яким законом проводити дострокові парламентські вибори?
— Треба змінювати виборче законодавство. Зокрема, запроваджувати пропорційну систему з відкритими списками. Та це не вигідно лідерам партій, бо матимуть менший вплив на фракції. Підозрюю, що Петро Олексійович буде зацікавлений зберегти нинішню виборчу систему.
Кого у Верховну Раду приведуть лідери президентських перегонів?
— Яких людей Порошенко привів до Київради, такою буде й парламентська команда. У його списку побачимо багатьох колишніх "регіоналів", людей Черновецького.
Тимошенко налаштована на часткове оновлення команди. В її оточенні з'являться нові громадські діячі, бізнесмени.
Список Ляшка — найзагадковіший. Там буде багато невідомих людей, підконтрольних його спонсорам. Є інформація, що Ляшка фінансували Льовочкін, Клюєв. Він був під Банковою за часів Януковича.
Тігіпко намагатиметься збити свою політичну команду. Через це зацікавлений у дострокових парламентських виборах.
За Конституцією, повноваження президента суттєво обмежені. Порошенко не намагатиметься збільшити їх?
— Основний Закон змінюватимуть. Конституція 2004 року Порошенка не влаштовує. Напевне, він хотів би повернути редакцію, за якою правили Кучма і Янукович. Та не ризикне. Намагатиметься просунути компромісний варіант.
Яка форма правління підходить Україні?
— Президентсько-парламентська, незалежно від прізвища глави держави. Серйозний прорив можливий у разі прийняття вольових рішень людиною, яка візьме відповідальність за ситуацію у країні. Для здійснення антикорупційної реформи потрібно впливати на силові структури. А в новому проекті Конституції, підготовленому Турчиновим чи Тимошенко, ситуація анекдотична. Пропонується, що президент залишається верховним головнокомандувачем, але не впливає на міністра оборони, не може оголосити воєнний стан.
Країна знову втратила шанс кардинально змінитися?
— Так. Найбільше, на що здатен Порошенко — стабілізувати ситуацію, якось вирішити проблему на Донбасі, досягнути якогось компромісу з Путіним. А мав би розпочати боротьбу з корупцією. Це — екзамен на зрілість для будь-якого нового президента. Порошенко із цим іспитом не впорається. Його складатиме наступний глава держави.
Та забудьте ви за цього Порошенка..Потрібно не опускати руки і в зародку ламати його афери масовими виходами на мітинги...
Вірю в те, що розумію.
Comments
Тестом для Порошенка стане називання речей своїми іменами: Війна, а не АТО. Воєнний стан. Росія - ворог. Гадаю, що на це він не наважиться.
Різнойменні заряди притягуються - це відомо зі шкільного курсу фізики. Натомість у соціумі все навпаки - притягуються однойменні. Або: скажи мені хто твій товариш і я скажу хто ти. Його товариші відомі, тут нічого додати.
Та забудьте ви за цього Порошенка..Потрібно не опускати руки і в зародку ламати його афери масовими виходами на мітинги...
Вірю в те, що розумію.
Ви забуваєте, що думки матеріальні. Історія знає випадки дуже успішного правління зовсім недолугих керманичів, тільки тому, що народ їх любив і підтримував своєю енергією.
Якщо всі будуть думати про нового Президента позитивно, то він таким і буде.
А Петро Порошенко на мій погляд не має поганої Карми, бо мав сите дитинство, займався спортом, служив в армії, має лише один шлюб з гарною і розумною жінкою, рано став батьком, має четверо здорових дітей обох статей. Його бізнес розвивався планомірно і не мав катастрофічних провалів. З точки зору психолога, маємо дуже гармонійний життєвий шлях самореалізації. Маслоу плакав би від щастя.
Здається ми вперше обрали Президентом фізично, психічно і кармічно здорову людину. Мабуть і українська нація теж починає виздоровлювати.
Маслоу помилявся. Стосовно карми треба краще знати його родовід.
https://t.me/ETEPHET
І не треба забувати, що "ні цар, ні бог і не герой" нам не допоможуть, лише ми самі. Тобто - з самого початку правління Порошенка потрібен постійний контроль над владою. Треба продумати, як це робити. "Стояннями на Угрі" вже не обійдешся. Потрібно щось дієвіше. Пропоную форму ультиматумів, де чітко прописано, що, де, коли і які будуть наслідки для конкретного чиновника в разі невиконання вимог.
"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"
Створення системи контролю, можливості постійного впливу громади на чиновників та політиків було б найкращим внеском Порошенка в розбудову і утвердження України, а не примітивна боротьба з корупцією, яку ніколи напівмірами не подолатти.
В бажанні та здатності Порошенка на таке маю великі сумніви.
Немає релігії понад істину
Справжня децентралізація. Не передача влади обласним "князівствам", а передача влади територіальним громадам. Прийняти закон про територіальні громади і взаємодію між територіальними громадами. Влада у селі, місті, районі, області і Києві повинна обиратися і бути підконтрольною територіальній громаді або певному об'єднанню територіальних громад.
Також повинно бути чітке розмежування повноважень влади на кожному рівні (від села і міста до Києва).
Майдан створився як об'єднання найсвідоміших і найактивніших громадян України. Генератором нових ідей і законів, контролером влади в Україні він повинен залишатися надалі.
Варто прийняти Закон "Про третю шину". Перші дві, як попередження, а коли під вікна чиновника принесли третю шину і підпалили, то це сигнал, що пора звільняти кабінет.
У Порошенка діабет. Тобто він не є фізично здоровою людиною. Він виглядає значно старшим за свої 48 років. Він збагатився за рахунок держзакупівель, а це не є ознакою чесного бізнесу. Його батько сидів в тюрмі за розкрадання майна у великих розмірах, а це - нездорова карма! Ми обрали Президентом фізично, психічно і кармічно НЕздорову людину.