Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Відкриємо Україну світові і собі

Достатньо проїхатися Києвом, Черніговом, Переяславом і Полтавським регіоном, щоб побачити Україну. Але є й інші туристичні об’єкти. На жаль, про них знають не всі. Їдуть дивитися на Візантійську спадщину Туреччини, в Індію, Грецію і Європу.

- Україна має таку цікаву і давню історію, таку яскраву дивовижну культуру, що просто дивно, що ми раніше про неї нічого не знали, – каже Сюзан Кастен, вчителька з Техасу, яка разом зі своїм чоловіком Деніелем приїхала на два тижні до України.

Вони знайшли пропозицію подорожі в Україну у КолосТурз. Засновник КолосТурз – Микола Пономаренко, американець українського походження, який вже більше 30 років живе в США. Унікальна пропозиція КолосТурз у тому, що поїздки по Україні здійснюються малими групами від 4 до 8 осіб.

Сюзан і Деніел Кастенз прилетіли до Києва 18 червня, де загалом пробули 5 днів. Зупинилися в готелі «Україна», що нагорі майдану Незалежності і раніше називався «Москвою». Ціни на готелі навіть для середніх американців високі. Взяли номер на двох 2-го класу – він коштує 600 грн. за добу. З 1 липня – 650 грн.

22 липня разом з іншими туристами – поїхали в село Трипілля, що в 40 км від Києва. Там відвідали два музеї: один державний – обласний археологічний музей, другий – приватний музей «Прадавня Аратта-Україна». Його засновники – відомий колекціонер Олександр Поліщук, бізнесмен Володимир Лазоренко, художник Анатолій Гайдамака та історик Юрій Шилов. Вхід до нього коштує 10 гривень і включає екскурсію та перегляд документального фільму про Трипільську цивілізацію. Американські туристи змогли подивитися фільм англійською мовою.

У більшості музеїв України отримати екскурсію англійською досить проблематично. Наступного дня поїхали до Канева та Переяслава-Хмельницького. У Переяславі побували в музеї під відкритим небом, який офіційно називається Музеєм народної архітектури і побуту Середньої Наддніпрянщини. Він займає площу в 30 га і налічує в цілому 385 пам’яток народної архітектури та побуту XVII-XIX століть. Вхідний квиток туди коштує 10 гривень. Найбільше американцям сподобався Музей українського рушника. В ньому зібрані рушники, вишиті майстринями Київської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей і Полісся.

Наступного дня відвідали Переяславський історичний музей. Його відкрили 18 квітня після тривалого ремонту. Тепер він називається музеєм «Заповіту Тараса Шевченка». Саме в будинку цього музею — оселі доктора Козачковського — Тарас Шевченко написав свій знаменитий «Заповіт». Він жив у цьому будинку, коли приїздив до Переяслава у 1845 та 1859 роках. Не обминули й музей українського народного одягу Середньої Наддніпрянщини, що розташований у приміщенні Михайлівської церкви.

Далі маршрут лежав до Полтави. Полтавські англомовні екскурсоводи беруть за 1 годину екскурсії 20 доларів. Але тільки в гривнях і по курсу Нацбанку. Долари категорично відмовляються брати, хоча й називають ціни в доларах. У Полтаві також було що подивитися – садиба-музей Івана Котляревського — полтавця, який у першій чверті XIX ст. дарував Україні власну літературну мову і започаткував нову українську літературу. “Будеш, батьку панувати, Поки живуть люди, Поки сонце в небі сяє, Тебе не забудуть”, — так оцінив історичну постать Івана Котляревського Тарас Шевченко.

У Полтаві їздили на Поле Полтавської битви. Там відвідали і Музей Полтавської битви. Наступного року Україна відзначатиме 300-річчя Полтавської битви, яка змінила геополітику та історію Європи в першій половині 18 століття. Тільки тоді Росія заявила про себе. Використавши при цьому українських козаків.

У знаменитій Диканьці американці подивилися Миколаївську церкву, (1794 р.) та дзвіницю (1810 р.), побудовані у стилі класицизму. Це була родова церква і усипальниця Кочубеїв. За універсалом Івана Самойловича від 1687 року село Диканька належало генеральному судді Запорізького війська Василю Леонтійовичу Кочубею – внукові Кучук-Бея, вихідця з Кримської орди, який прийняв православну віру й оселився на вільних землях над Дніпром.

Улюбленим місцем фотографування туристів нині є Тріумфальна арка, побудована у 1820 році як парадний в’їзд до садиби Кочубеїв на пам’ять приїзду до Диканьки російського імператора Олександра І. Але зараз вона знаходиться на реконструкції.
Найважчим днем туру був переїзд з Полтави до Чернігова – більше 500 км.

Окрім Диканьки, по дорозі відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішні. Це село знаходиться в 52 км на північ від Полтави . За писемними джерелами уперше згадується в ХІІ столітті. В тих краях упродовж трьох останніх тисячоліть інтенсивно розвивалося гончарство. Наприкінці ХІХ століття в Опішні працювали близько 1000 гончарів, а їхня продукція експортувалася майже на всі континенти світу.

Неподалік Опішні знаходиться Більське городище. У VІІ – ІІІ ст. до н. е. ця територія була столицею Скіфії – легендарним містом Гелон. «Батько історії» Геродот колись подорожував цим краєм і залишив описи міста. Його територія має близько 5 тисяч гектарів. Дорогу до Більського городища нам показав місцевий краєзнавець Василь Костюк. З ним зустрілися у маленькому містечку Котельва.

- Городище розташоване на височині між річками Ворскла та Суха Груня, – розповідає Василь Кирилович. – Правий берег – крутий. Його й сьогодні нелегко подолати, а раніше, напевно, він був зовсім неприступним.
Колись тут була складна система фортифікацій, що складалася з чотирьох укріплень. Стольне місто оточували рів та дерев’яні стіни довжиною в 34 км! Сьогодні тут можна оглянути Куземінське (вали довжиною 898 м), Західне (вали досягають 3270 м) та Східне (довжина валів 3870 м) укріплення. Висота валів сягає 9 метрів.

Пізно ввечері дісталися Чернігова. Зупинилися у готелі «Придеснянський». Номери там коштують недорого, але вони зручні й дуже чисті. Сніданок включений у вартість номера. Двомісний номер там удвічі дешевший за подібний у Києві. В готелі працює туристичне бюро, де можна замовити екскурсію по Чернігову українською, російською, англійською, іспанською і французькою мовами. І це — всього за 60 гривень в годину!

У Чернігові знаходиться дуже давній храм – Спасо-Преображенський собор (І половина 11 століття). Це – сучасник Софійського собору, що в Києві. Відвідали також Борисоглібський собор (12 століття) і Антонієві печери – один з найдавніших печерних монастирів у Східній Європі, що не поступається знаменитим печерам Києво-Печерської Лаври.

Маючи таку славну, цікаву та яскраву історію, Україні не можна пасти задніх у туристичному бізнесі! Навіть достатньо проїхатися Києвом, Черніговом, Переяславом і Полтавським регіоном, щоб показати іноземним туристам, що є Україна. Але є й інші туристичні об’єкти. На жаль, про них знають не всі. Їдуть дивитися на Візантійську спадщину Туреччини, в Індію, Грецію і Європу. Забуваючи при цьому, що на території України й народжувалася та давня Індоєвропейська цивілізація.
 


В тему:

Пошуки Грааля: Туристичний клуб АРСА відвідав Переяслав-Хмельницький

Історико-археологічний музей “Прадавня Аратта – Україна” в селі Трипілля

Земля Сонячного Вепра: Борія, Гіперборія, Вишня Борія

Згадай себе!
 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи