Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Дочка і зять Кучми пожертвували 6 млн доларів у фонд Клінтона

Категорія:

Дочка колишнього президента України Леоніда Кучми Олена Франчук та її чоловік, бізнесмен Віктор Пінчук, пожертвували великі суми в добродійний Фонд Білла Клінтона. Це стало відомо у четвер після того, як дані про всіх спонсорів Фонду, починаючи з моменту його створення в 1997 році, було викладено в Інтернеті, передає Бі-Бі-Сі.
Ім"я Пінчука значиться серед тих, хто пожертвував від одного до п"яти мільйонів доларів. Очолюваний фонд Франчук "АнтиСНІД" вніс від 500 тисяч до мільйона доларів.

Фонд Клінтона раніше не публікував відомостей про своїх спонсорів, і пішов на такий крок у зв"язку з новим призначенням Хілларі Клінтон на посаду держсекретаря.

"Оприлюднення списків фінансових донорів повинно гарантувати, що не виникне навіть видимості конфлікту інтересів між діяльністю Фонду Клінтона і очікуваною роботою сенатора Клінтон як держсекретаря, - сказано у випущеному фондом прес-релізі. - Зусилля президента Клінтона безпрецедентні, виходять далеко за рамки вимог закону і направлені на те, щоб зробити можливим продовження важливої роботи фонду".

48-річний Пінчук - уродженець Дніпропетровська, за освітою інженер, підприємницьку діяльність почав у 1990 році з торгівлі сталевими трубами.

У 2002 році одружувався на дочці Леоніда Кучми, що, на думку українських експертів, сприяло його подальшим діловим успіхам.

За даними журналу Forbes, в даний час він займає друге місце в Україні за розмірами свого статку. Крім того, він входить до списку найбагатших людей світу.

Пінчук створив і очолює інвестиційну групу Eastone, яка контролює близько двох десятків компаній, зокрема металургійної фірми "Інтерпайп", телеканалів СТБ, Новий і ICTV і декілька газет. Активи Eastone оцінюються приблизно у 10 млрд доларів.

Крім того, Пінчуку належить найбільша у Східній Європі галерея сучасного мистецтва PinchukArtCentre. Він посідає 7-й рядок рейтенгу найвпливовіших колекціонерів світу

За часів Кучми Пінчук і донецького бізнесмена Рінат Ахметов приватизовували найбільший металургійний комбінат "Криворіжсталь", який після Помаранчевої революції було реприватизовано і продано британському сталеливарному магнату Лакшмі Мітталу.

Добродійні внески Пінчука і Франчук є великими навіть за американськими мірками. Всього у списку спонсорів Фонду Клінтона близько 205 тисяч людей і організацій, 90% з яких пожертвували менше 250 доларів.

Найбільшими спонсорами є дві міжнародні добродійні організації і уряд Саудівської Аравії, які внесли по 25 млн доларів.

Всього на рахунок фонду за десять років поступило 492 млн доларів. Серед основних напрямів його роботи - боротьба з хворобами і глобальною зміною клімату, допомога країнам, які розвиваються, а також участь у ліквідації наслідків стихійних лих в самих США.

Із коштів фонду фінансувалося створення президентської бібліотеки Клінтона в Літл-Року, штат Арканзас, яку в листопаді 2004 року було передано у власність народу і уряду Сполучених Штатів.

В Україні також є свій фонд доброчинності. 19 грудня президент України Віктор Ющенка створив Національну раду з питань доброчинності "Зігрій любов"ю дитину". Очолила його дочку президента Віталіна Ющенко, а до його складу увійшли найбагатші бізнесмени, у тому числі і Пінчук.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи