Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Русь – земля Тура (+аудіо)

Категорія:

Застосування слова Русь для позначення держави вказує на те, що у ній почали домінувати військові. Отже, змінився державний устрій: якщо в Скуфії домінували брахмани, то в Русі домінували кшатрії. Змінився характер влади: якщо брахмани керували за допомогою ідей і знань, то кшатрії – за допомогою грубої сили.

Аудіоверсія: Русь – земля Тура

Початок у статті:
Скуфія брахманів і Русь кшатріїв
Якщо символом брахманів був Вепр, то символом кшатріїв був Тур, звідси ім’я Тор (скандинавський бог війни), воїнські титули Яр-тур і Буй-тур («Слово о полку Ігревім»), в сумерському варіанті – «дикий бик» (Пісня Інанни «Коли я, володарка, сяяла в небесах»). В епосах багатьох народів слова «воїн» і «тур» – синоніми.
Етнонім «руси» також означає «тури, воїни, могутні»: «У візантійських авторів Святослав – ватажок тавроскіфів, Київ – столиця тавроскіфів, а самі руси – нащадки таврів (турів). Та найважливіше, що візантійський автор Іоан Цец (ХІІ ст.) каже: назва руси тотожна назві таври (грец. tavros «бик»). Характерно, що давні етруски називали себе расени й турени-тіррени, іншими словами, руси й таври» (див.: Сергій Наливайко. П’ять племен “Велесової книги”). Варто додати, що словам «тур», «рус», «бик», «буйвол» відповідають санскритське «вріс», іранське «рус», готське «уруз», латинське «urus».
Отже, первинно слово «русь» означало не державу, а професійне воїнство, княжу дружину. Жодного племені з назвою Русь не існувало.
Головним символом варни воїнів-турів було зображення рогів тура – Дворіг, Двозуб. Саме цей символ був зображений на печатці Святослава Ігоровича:

Зі словом «тур» прямо пов’язана буква Т (тау). Т-подібні опори в будівельній справі називаються биками, а Т-подібні металічні профілі – таврами і двотаврами. Згідно з Євангелієм, саме на таврі (гелленською σταυρὸς – ставрос) був розіп’ятий Ісус Хрестос, а не на хресті.
Від букви Т (тау, тавр, бик, тур) походить руна Тур (Тюр, Тейваз), яка зображається у вигляді голови бика з опущеними рогами. Оскільки рунічне письмо починалося з прокреслювання знаків на дереві поперек волокон, то в зображеннях рун немає горизонтальних ліній – тільки вертикальні і під кутом. Символ Дворіг можна було зобразити з піднятими рогами (подібно бо букви Y), але щоб не плутати з руною Альгіз (трійця, тризуб), руну Тур зображали з опущеними рогами. Тому вона нагадує стрілу, спрямовану вгору.
Графічним символом кшатріїв був Дворіг (Двозуб), що зображався руною Тур (Тюр, Тейваз):

Отже, русь (тури) – це варна кшатріїв. Богом-егрегором цієї варни був Перун, якого ще називали Тор, Тур, Тюр, Перкунас, Тараніс. Синонімом слову «русь» було слово «варяги», що означає «воїни», звідси англійське «warrior» – воїн, «варити» (воювати, сваритися, «заварити кашу» – розпочати боротьбу). У давньошведській мові словом «русь» позначали веслярів на бойових човнах, а такими були воїни – члени бойових дружин. Як повідомляє «Повість врем’яних літ» (6370), слова «русь» і «варяги» – це синоніми: «Пішли вони за море до варягів, до русі».
Військо Великої Скуфії складалося з професійних воїнів і з добровільного народного ополчення: перших «Повість врем’яних літ» називає варягами або руссю, а других – словінами, наприклад: «І напнули руси паруси паволочитії, а словіни – шовковії». До складу професійного воїнства входили як наймані іноземці, так і місцеві слов’яни, всі разом вони позначалися терміном «русь» або «варяги».
Після того, як Скуфія перетворилася на Русь, тобто змінилася назва держави, слово «русь» стало етнонімом і поступово поширилося на всі слов’янські племена. Тобто всі племена, що належали до держави Русь, стали русами. Про це чітко сказано в літописі «Повість врем’яних літ»: «Був же один народ слов’янський – і слов’яни, що сиділи по Дунаю і яких захопили угри, і морави, і чехи, і ляхи, і поляни, – яких нині звуть русь... А слов’янський народ і руський – один. Від варягів бо прозвалися руссю, а раніше були слов’яни». Подібним чином у 16–17 століттях слово «козаки» (воїни, мечники) перетворилося на етнонім і українців почали називати «нацією козаків», а Україну – «країною козаків» (назва варни стала етнонімом і назвою країни).
Природно, що першим сприйняло новий етнонім плем’я полян, що жило навколо Києва – столиці Русі. Слово «поляни» походить від кореня *пал, що означає вогнений, енергійний, владний, воїнський, звідси: палиця – символ влади (кий), паляниця – хліб-богатир, палаючий – вогненний, пристрасний, Палестан (Палестина) – земля воїнів, полк – військовий підрозділ, політика – наука про владу, назви міст як центрів влади (Сімферополь, Костопіль, Тернопіль), «поле» – підвладна, контрольована територія, скіфське плем’я Палів, імена Раджпал, Ярополк і Святополк. Тож «поляни» – «це кияни», тобто ті, що належать до Києва.
Застосування слова Русь для позначення держави вказує на те, що у ній почали домінувати військові. Отже, змінився державний устрій: якщо в Скуфії домінували брахмани, то в Русі домінували кшатрії. Змінився характер влади: якщо брахмани керували за допомогою ідей і знань, то кшатрії – до допомогою грубої сили. Земля Вепра тепер стала Землею Тура.
Такого роду перевертання називається «революцією кшатріїв». Скажімо, в Індії подібний процес відбувся ще у 6 ст. до н.е., а релігійним обгрунтуванням нового порядку став буддизм, який просував ідею вищості варни кшатріїв над варною брахманів.
Якщо використовувати сучасні терміни, то устрій з домінуванням військових ще називають «хунтою». Іспанське слово «хунта» здебільшого використовується для позначення диктатури групи військових керівників, що прийшла до влади внаслідок військового державного перевороту.
РЕВОЛЮЦІЯ КШАТРІЇВ
Після загибелі у 972 році князя Святослава Києвом керував його старший син Ярополк. У 977 році через непорозуміння почалася міжусобна війна між Ярополком і його братом – древлянським князем Олегом. Під час бойових дій Олег упав з коня і загинув, про що Ярополк дуже шкодував. Тим часом Володимир у Скандинавії набрав з Добринею варязьке військо і в 980 році почав війну проти київського князя. Воїни Володимира убили Ярополка, тож Володимир став великим князем Русі.
Цього ж року Володимир здійснив релігійну реформу: він спорудив у Києві капище з ідолами шести головних богів слов’янського язичництва – Перуна, Хорса, Даждьбога, Стрибога, Семаргла та Мокоші. Так само поставили ідола Перуна у Новгороді. Головним богом держави став Перун – бог воїнів, а державною релігією, умовно кажучи, «перунізм». Натомість Велес – брахманський бог всіх слов’ян – взагалі не потрапив до цього пантеону.
Що це може значити? Тільки те, що Володимир відмовився від співпраці з брахманами і вирішив керувати державою самотужки, на власний розсуд. Повне вилучення бога брахманів Велеса і вивищення бога кшатріїв Перуна – абсолютно точна і красномовна вказівка на здійснення перевороту кшатріїв.
Судячи з літописних записів, це не викликало особливих конфліктів з брахманами-волхвами. Можливо, брахмани просто вирішили перечекати, щоб життєва практика все розставила на свої місця. Так роблять мудрі батьки, коли дають дитині можливість випробувати свої сили і врешті-решт переконатися у батьківській правоті. Життя показало, що брахмани не помилилися.
Після «установленння хунти» у 980 році Володимир, згідно з ідеологією «перунізму», щороку здійснював успішні завойовницькі походи. Згідно з літописом «Повість врем’яних літ», він приєднав до Руської імперії багато сусідніх народів: ляхів (981), в’ятичів (982), ятвягів (983), радимичів (984), болгар (985).
Але завоювати – це тільки половина справи, значно важче утримати завойоване. І тут Володимир остаточно зрозумів, що самої сили зброї для цього вже не достатньо і вся ця його кшатріївська самодіяльність може погано закінчитися. Тому вже з 986 року він починає промацувати можливості відновлення співпраці з брахманством, а в 987 році здійснює охрещення Русі. Йшлося про формування спільної духовної основи для величезної імперії, до речі, більшої і могутнішої за Візантійську.
Продовження: Русь аріанська

В тему:

Наші інтереси: 

Досліджуємо історію України.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи