Попри те, що в основу покладена українська казка про Кирила Кожум’яку, мультик суттєво відрізняється від неї розвитком історії, цілями, засобами вираження і, головне, героєм, який є сином Кирила, маленьким хлопчиком Микитою.
"У нас не богатирська історія, а стрічка про дітей. Це звичайна історія, коли батько не знає як виховати свого сина. Хлопчик залишається у діда. Микита потрапляє у казковий світ, в якому він проявляє і хоробрість, і сміливість і знаходить друзів у своїх пригодах" - пояснює задум продюсер мультфільму Дмитро Белінський.
Будучи компіляцією з фантазії творців та найрізноманітніших легенд, книжок, а може, й інших мультфільмів, «Микита Кожум’яка» творився паралельно з однойменною книжкою Антона Сіяніки, що вийшла друком торік.
Роботу над анімаційним фільмом почали в далекому 2007 році. Спочатку проект фінансувало приватне джерело, яке після 2008 кризи збанкрутіло. У 2011 спроби продати проект зазнали провал. Тоді продюсери звернулися до держави. Загалом основні труднощі виникли через відсутність фахівців, які могли б працювати з 3D-технологією. Спеціально для мультфільму були записані 7 пісень. Головний саундтрек до “Никити Кожум’яки” виконала співачка Інна Бордюг відома в народі, як українська співачка Злата Огневич – представниця України на пісенному конкурсі Євробачення 2013.
Короткий анонс першої української 3-D анімації: Перший повноекранний вітчизняний мультиплікаційний блокбастер за мотивами української народної казки про Микиту Кожум’яку, який переміг вогнедихаючого дракона.
Як повідомляє Вікторії ХОМЕНКО, стрічку вдруге презентують у Каннах під час роботи Українського павільйону.
У зарубіжному прокаті стрічка вийде під назвою "Nicky Tanner & the Fire Blossom" ("Микита Кожум'яка і вогняна квітка").
Бюджет кінострічки становить три мільйони американських доларів, серед яких 20% - держпідтримка.
Читайте також
Український мультфільм "Микита Кожум'яка" зацікавив американців
Микита Кожум’яка – і батька перевершив, і діда не розчарував! (гарна рецензія на книгу)
Купити книгу - Антон Сіяніка. Микита Кожум’яка / пер. з рос. О..Зозулі. – К.: Країна мрій, 2011. – 304 с.
Інші проекти
Також у Каннах презентують ще два дитячі проекти - картини "Іван Сила" Віктора Андрієнка та "Чарівні історії: еліксир доброти" Лілії Солдатенко.
За сюжетом фільму "Чарівні історії: еліксир доброти" молодий і примхливий правитель, перебуваючи в своєму замку у віртуальній реальності, не знає, що за ігровими моніторами існує справжнє життя. Чарівник відправляє хлопця в подорож у реальність і дає йому можливість самому зрозуміти і виправити свої помилки.
А у картині "Іван Сила" розповідається історія реального українського силача Івана Фірцака, який в 1928 році офіційно завоював титул найсильнішої людини планети. В основу фільму лягла книжка Олександра Гавроша "Неймовірні пригоди Івана Сили".
Головного героя грає справжній цирковий атлет Дмитро Халаджі. Персонаж Василя Вірастюка протистоїть йому, але в кінці фільму вони стають друзями. У фільмі немає декорацій - всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер'єрах тієї епохи, в справжній фортеці, в справжньому цирку. Крім того, і всі видовищні та силові трюки Дмитро Халаджі виконував сам.
Щоб зробити таку 3д анімацію потрібна команда з 20-и хороших фахівців
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.
Коментарі
Щоб зробити таку 3д анімацію потрібна команда з 20-и хороших фахівців
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.
До речі, всі зацікавлені особи можуть відвідати фестиваль: а раптом там йтиметься про речі цікаві та корисні?!
ЛіТеrra - Міжнародний фестиваль фантастичної літератури та уявних світів
Я там готуюся провести круглий стіл щодо українського фантастичного флеш-серіалу ;)