Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 15
  • Переглядів: 17

Чінгісхан за походженням українець, стверджує харківський історик

Сенсаційне відкриття зробив харківський учений-історик Олександр ЗІНУХОВ. У своїй книзі він стверджує, що знаменитий Чінгісхан за походженням українець.
Чінгісхан, який помер у 1227 році, захопив велику частину Азії, завоювавши собі репутацію масового вбивці.

Як стверджує історик, мати Чінгісхана була слов'янка, звали її Олена, а батько - єврей на ім'я Ісаак. Народився великий завойовник, стверджує вчений, не в Монголії, як це прийнято вважати, а на території, де тепер знаходиться Україна, десь між Доном і Дніпром, повідомляє медіагрупа "Об'єктив".

Крім того, вивчивши стародавні літописи й сказання про Чінгісхана, О.ЗІНУХОВ зробив висновок про те, що монголи не приходили на Русь у XIII столітті - вони звідси родом. Історик стверджує, що Чінгісхан, який народився в хазарських степах, вирушив завойовувати Схід, вже ставши дорослим, а його війська складалися з руських і тюркських воїнів.

Разом із тим, О.ЗІНУХОВ - далеко не єдиний учений, який намагається знайти коріння великого завойовника у себе на батьківщині. Він вже герой Калмикії і Республіки Монголія. Чінгісхан зображений на монгольських монетах, а його портрет висить у холі будівлі МЗС країни. На нього також претендують казахи, повідомляє калмицьке інформаційне видання "Бумбін Орн" .

Так, сучасні казахські учені висувають і всіляко пропагують теорію про те, що Чінгісхан був казахом. Деякі тамтешні діячі навіть стверджують, що знайшли на своїй території його могилу. Як доказ кровних зв'язків висувається, зокрема, те, що назва роду, з якого походить Чінгісхан, співпадає з назвою казахських родів. І взагалі, на території Монголії тоді жили виключно предки нинішніх казахів.

Чінгісхан Темуджін (Темучін), близько 1155-1227 рр., - засновник і великий хан Монгольської імперії. Об'єднавши монгольські племена, близько 1190 р. був проголошений ханом з особистим титулом "Чінгіс", а в 1206 р.- всемонгольським ханом. Провів військово-адміністративну реформу, уклав звід законів тощо.

Чінгісхан підкорив єнісейських киргизів, уйгурів, карлуків (1207-11 рр.) та ін., завоював державу Цзинь (Північний Китай, 1211-15 рр.), Середню Азію; вторгнувся до Персії, Закавказзя, на Північний Кавказ, в степи Північного Причорномор'я.

За словами Чінгісхана, не менше року знадобилося б будь-кому, щоб перетнути його імперію з кінця в кінець і повернутися назад. Походи Чінгісхана супроводжувалися спустошеннями і загибеллю цілих народів.
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...

Останні записи