В наш час, коли використання хімічних добавок набирає великих обертів, виникає особливе бажання вживати якісні природні продукти і насолоджуватись прекрасним первозданним смаком.
Вихідною сировиною є молоко від справжньої корови, яка живе у затишному селі, в дбайливих господарів, споживає запашні трави і вдячно обдаровує нас високоякісним продуктом кольору абсолютної чистоти.
Отже, беремо молоко і ставимо в помірно тепле місце, щоб викисло. Через день-два воно чітко розділюється на сметану й кисляк. Збираємо їх в окремі посудини і даємо ще добу відстоятися.
Розглянемо найдоступніший ручний процес приготування масла, хоча за бажання його можна механізувати міксером на повільних обертах чи спеціяльною маслозбивачкою, які можна придбати на просторах інтернету. Для прискорення результату можна взяти вже готову сметану в сільських виробників.
Беремо 0,5 л. сметани, підігріваємо, якщо потрібно, до кімнатної температури - до 20-25 градусів (можна на теплій воді). Якщо сметана дуже густа, доливаємо трохи молока чи води.
Беремо скляну літрову банку (краще із кришкою на закрутку) і збиваємо 15-30 хвилин (можна махати як завгодно, робити фізичні вправи, дозволяються перерви).
Коли масло вже добре виб'ється, зливаємо рідину, злегка відтискаємо ложкою, ставимо в екологічно чистий посуд і насолоджуємося надзвичайним смаком справжнього арійського масла.
Для приготування сиру в кисляку має чітко виділитись рідина. Далі трохи відціджуємо рідину, беремо марлю, складену в кілька шарів, чи тонку тканину і стелимо її на друшляк (або сито). Під низ кладемо каструлю для збору рідини. Коли наша конструкція готова, виливаємо на марлю кисле молоко і ставимо в холодильник. Чекаємо поки рідина повністю стече в посудину, в цьому нам чудово допоможе сила всесвітнього тяжіння. Якщо Ньютон все правильно розрахував, то через годин 12 рідина має повністю відділитись. ЇЇ рештки легко відтискаємо вручну і, як результат, отримуємо сферичний шматок файного живого сиру.
!Смачного Вам.
Гарний рецепт для чудових творців! Дякую!
Хай Буде!
Коментарі
Спасибі! І Вам смачного, пане Святославе! :-)
Дякую щиро за цю публікацію! А хто ж це двоє таких гарних хлопчиків?
Це творці нашого славного майбутнього :)
Гарний рецепт для чудових творців! Дякую!
Хай Буде!
Хороші рецепти, цікавий виклад, з гумором.
Деякі зауваги:
“тертих яблук ну і, звичайно,” - тертих яблук, ну і, звичайно ...
“коли використання хімічних добавок набирає великих обертів“ - коли хімічні добавки набирають великих обертів...
“від справжньої корови” - вже й корови бувають несправжні???
“підігріваємо, якщо потрібно, при кімнатній температурі до 20-25 градусів“- підігріваємо, якщо потрібно, до кімнатної температури - до 20-25 градусів ...
“кисляка” - кисляку — у родовому.
“і як результат отримуємо” - і, як результат, отримуємо ...
Дякую, Святославе!
Творімо разом мову Сенсар!
!Дякую, п.Оксано! Радо виправив.
Стосовно “коли використання хімічних добавок набирає великих обертів“, то йдеться про процес (використання), який набирає обертів; також і корови бувають зараз віртуальні - коли на завод не привозять ні краплини молока і випускають величезну кількість молокопродуктів з використанням пальмової олії, смакових добавок і т.ін. Нас же цікавлять справжні, а не віртуальні продукти.
Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.
Гарна стаття! Дякую!
Пробудила не лише смаки дитинства, а й родову пам'ять. Адже саме так мої бабусі і робили!
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Я то хоч посміялась! Розрядка, дякую!
Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!
Таку молочну продукцію і споживаю...Та вже розумію,що можна обійтися із без неї...
Вірю в те, що розумію.