Звертайтесь до соціоніки, яку справедливо називають «грамотність №0», бо це саме та наука, якої не вчать у школі, і якої кожен так потребує – наука, як жити, який я й інші, що ми можемо у парі і в групі, ким нам бути і з ким жити.
Психіка дана людині для орієнтації в середовищі, щоб вижити. Середовище – наш світ, людина – невід’ємна частка його, і психіка її включає все те, що маємо у світі. Тільки сприймає кожен не все адекватно: щось краще, щось гірше, індивідуально.
Знаючи свій тип можна навчитися керувати своїм настроєм і станом, жити в гармонії з собою, краще соціалізуватися, тобто відчути себе соціально значимою особистістю – корисною і цінною для суспільства, реалізовуючи себе сповна, відчувати гармонію зі світом, знайшовши своє місце в ньому відповідно до свого покликання.
Світ багатогранний й багатовимірний, але можна його систематизувати: існує він у формі енергії та матерії, а рухається у часі і просторі - 4 основні виміри. Частина психіки, яка сприймає енергію від людини (настрій, емоції, почуття) Юнг назвав етикою. Протилежна їй – логіка – відчуття матеріального світу і його системності, точніше – структурна логіка, бо є ще й ділова логіка, завдяки якій людина діє, перетворює навколишнє. І якщо людина злегка вловлює емоції і стосунки, значить має сильну етику емоцій. А вдало маніпулює цим – має сильну етику поведінки. Тоді логіка у неї буде слабка. От і маємо поділ на «фізиків» та «ліриків».
Часово-просторовий континіум також сприймається усіма не однаково: Час чудово відчувають, не потребуючи годинника, інтуїтивні, простір – сенсорні. Час несе нові можливості, і бачать їх люди із сильною інтуїцією можливостей. Експансія зовнішнього простору відбувається завдяки сенсориці вольовій, відчуття внутрішнього (мій організм, мої відчуття і самопочуття) – сенсориці відчуттів.
Світ ірраціональний – може трапитися будь-що, людина ж – істота організована, планує, послідовно діє. Така людина – раціональна. Ірраціональна ж гнучко пристосовується до ситуації – імпульсивно й спонтанно діє. В житті потрібні всі якості, в одній людині природа не дала всі можливості, тож маємо сильні і слабкі сторони, і тих інших, хто може нам допогти у тому, де ми слабкі. Тож, гуртуймося й допомагаємо один одному. Тільки разом ми – сила.
Коментарі
Дякую, друже Альберте, за публікації цього дня про СОЦІОНІКУ.
Та це лишень початок! У мене є бажання з часом розпочати інтернет навчання по теорії соціоніки..
Якщо будете проводити інтернет навчання прошу і мене запросити
Братайтеся, єднайтеся зі світлими - це сила!
Запрошуватися будуть всі, та проте чи буде воно взагалі то цього вже невідомо і так тут важко працювати, а тепер без прав редактора взагалі стає неможливо продовжити свою роботу, навіть не дивлячись на чисельні прохання читачів НО.