Зображення користувача Арсен Дубовик.
Арсен Дубовик
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Українські спецслужби, міліція та військові отримають свою власну мобільну мережу

Світ:

На минулому засіданні Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) погодила попередній план Держспецзв'язку зі створення національної мережі мобільного зв'язку для держорганів, повідомляє видання «Капітал». 

Привид військового мобільного оператора гуляє по кабінетах чиновників. На минулому засіданні Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації погодила попередній план Держспецзв'язку зі створення національної мережі мобільного зв'язку для держорганів.

«Мобільної означає стільникового. Мова йде про мережі диспетчерської радіозв'язку в інтересах насамперед силових структур - МВС, СБУ, Нацгвардії, Прикордонної служби, а також Держслужби з надзвичайних ситуацій », - повідомив« Капіталу »радник голови Держспецзв'язку Віталій Кукса.

Відразу кілька членів регулятора повідомили «Капіталу», що комісія буде відповідати за забезпечення радіочастотами нового оператора. Але тільки в тому випадку, якщо будуть виконані перші пункти плану. Зокрема, цьому має передувати постанова Кабінету міністрів. «Мета плану - розробка пропозицій щодо вибору технологічних рішень, підготовка техзавдання на розробку проекту мережі, оцінка величини витрат, оцінка можливості організації в Україні виробництва засобів зв'язку», - повідомив Кукса.

Нагадаємо, на початку вересня «Капітал» вже писав про серпневий дорученні уряду з підготовки проекту створення національної мобільної мережі для держпотреб. Але мова про забезпечення частотами нового гравця тоді не йшлося.

Претендент на «дивіденд»

Хоча, як каже один із членів регулятора, комісію можуть зобов'язати забезпечити нового оператора ефіром до кінця квітня. «Ми вже звернулися до Нацради з телебачення і радіомовлення з пропозицією виділити частину телевізійних частот на потреби зв'язку. Це так званий цифровий дивіденд (частина частот, які звільняються після відключення аналогового ТБ) », - повідомив член НКРЗІ.

$ 600 млн мав намір інвестувати в український телеком китайський мільярдер Ванг дзінгу

Мова йде про частоти в діапазоні 800 МГц. У європейських країнах їх після переходу на цифрове ТБ виставляли на конкурс для розвитку 4G-зв'язку. «Цифровий дивіденд і проект мережі мобільного зв'язку держорганів - ніяк не пов'язані», - заявляє Кукса. Член Нацради Григорій Шверк каже, що в 2015 р аналогове ТБ планують відключати область за областю. А передати на потреби зв'язку звільнилися частоти по всій країні відомство зможе хіба що до кінця 2016, коли відбудеться повний перехід на цифрове ТБ.

Партнер з Китаю

Створення нового мобільного оператора - це дуже дорогий проект. Національна мережа обійдеться в сотні мільйонів доларів. Навряд чи ці гроші знайдуться в бюджеті. Один з членів НКРЗІ каже, що обговорюється залучення приватного партнера в проект.

Нагадаємо, влітку в Кабміні проходили зустрічі з китайським мільярдером Ванг Дзінгу (Forbes оцінює його статки у $ 8 млрд), який раніше говорив, що зацікавлений інвестувати в український телеком $ 600 млн. За інформацією «Капіталу», обговорювалася можливість створення СП, в якому державі належало б 20%, а решта - китайцям. У НКРЗІ кажуть, що Дзінгу приїжджав в Україну ще раз - кілька місяців тому, і навіть заходив до регулятора.

«Капітал» писав недавно, що Xinwei (телеком-холдинг Дзінгу) веде переговори про купівлю українського оператора «Датагруп», який в своєму розпорядженні розгалужену наземну мережу по всій країні. Мобільним зв'язком цей оператор не займається. У разі успішного завершення переговорів китайців з «Датагруп» і з державою йому в будь-якому випадку знадобиться мобільна ліцензія для надання повного комплексу послуг.

Слід додати, що екс-генеральний директор «Датагруп» Олександр Данченко восени пройшов у новий парламент, а нещодавно став головою комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій. Раніше він заявляв «Капіталу», що тепер не має ніякого відношення до «Датагруп», так як став народним депутатом. «Останній тиждень я дуже часто чув про державного мобільного оператора», - сказав учора Данченко. Але додав, що ще не встиг ознайомитися з цією концепцією детально. Кукса при цьому запевняє, що надання комерційних послуг на новій держмережі не планується.

НКРЗІ буде відповідати за забезпечення радіочастотами нового оператора тільки після того, як відповідне рішення прийме Кабінет міністрів України. 

Однак при цьому варто врахувати, що повний перехід усіх областей України на цифрове телемовлення відбудеться тільки до кінця 2016 року, так що передачі звільнилися частот доведеться чекати ще близько двох років. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи