Програма – це заздалегідь визначена дія. Можна ще вжити таку метафору: програма, це те, що передує грі і визначає її. До спільнокореневих можна віднести важливе слово граматика.
Програма – звучить дуже дзвінко, навіть урочисто, таке слово приємно слухати. В жаргоні інформатиків є слово прога, котре утворено скороченням від слова програма і має те ж значення. У такий спосіб економиться пам’ять :)
Поширеним стало словосполучення програмне забезпечення, котре утворене поганим перекладом американського слова software. Значно краще вживати вислів програмний засіб.
Є дуже цікавий проект "Словотвір"
Перегляньте. Детальніше у цій статті.
Коментарі
Замість "програмний засіб" краще вживати коротке "софт", тим більше, що саме ти його запропонував, шановний Леоніде.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Коли я пропонував вживати слово софт?
https://t.me/ETEPHET
Дословно "програма" - пропис, це писана настанова. Краще вже вжити "грама" по-іноземному це схоже на "запис", а для нас "програвання музичної платівки". Бо так воно і є за сенсом, те що записане - відтворюється-виконується.
А програ - схоже на програш.
VAKULA
Гаразд, програ - відкидаємо.
https://t.me/ETEPHET
Дозволю собі одна цитату (з цієї статті) на тему "програми":
"Як правило, у процесі життя думки та емоції, подібно до хвиль, переходять одна в одну, не зустрічаючи на своєму шляху ніяких перешкод і блокад. Просто наша увага перемикається на щось інше, і попереднє без жодних проблем заноситься в пам’ять свідомості або підсвідомості. Проте інтенсивні ментальні утворення і враження можуть приймати і стійкішу форму, якщо їх правильно і повністю не "перетравити". Самостійні форми, що не розпалися в стихії ментального, називаються елементалями. Елементалі — це свого роду тонкоречовинні комп’ютерні чипи (підпрограми), що програмують свідомість людини, яка тримає їх у собі. Вони постійно викликають у людини певні ментальні реакції, нерідко навіть поза її бажанням. Елементалі (мислеформи, уявлення, апатія) можуть переслідувати людину впродовж усього її життя, оскільки володіють достатньою силою, щоб впливати на певні її бажання, вчинки і навіть на загальну орієнтацію свідомості людини.
Такі елементальні стереотипи і "програми", якщо вони володіють величезною силою, можуть залишатися дієвими протягом достатньо довгого часу. В подібних випадках говорять, що людину "переслідує думка", "вона охоплена ідеєю", "вона раб своїх бажань", "вона не може вчинити інакше". Особливо сильні елементалі, породжувані ненавистю, ревнощами і маніями різного роду (надмірна пристрасть до колекціонування, переглядання телепередач, наркотична залежність, підвищена сексуальність). Вони постійно схиляються до одних і тих самих думок, відчуттів і вчинків."
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Тобто є можливість створити і відповідним чином записати у пам'ять людини програму, котру вона виконуватиме за певних умов.
https://t.me/ETEPHET
Так. І ось цей "відповідний чин" - Вплив слова на ДНК людини
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Є дуже цікавий проект "Словотвір"
Перегляньте. Детальніше у цій статті.
Дуже гарно зроблений сайт. Правда, поки що малувато слів в їхньому каталозі