Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Дев’ять українських книг відзначили на найбільшому книжковому ярмарку світу у Франкфурті

На Франкфуртському книжковому ярмарку, що проходив у Німеччині з 19 по 23 жовтня, оголосили імена преможців високих нагород та рейтингів. Україна цього року відзначена у «Global Illustration Award» (кращі ілюстації та обкладинки), «Stiftung Buchkunst» (зібрання найкрасивіших книг з усього світу), та каталозі «The White Ravens».

16102501.jpg

Фото: stiftung-buchkunst.de

 Загалом відзначили дев’ять українських видань, п’ять із них – видавництва Старого Лева, решта видавництв “Основи”, “Фонтан казок”, “Родовід” та “Астра”, повідомив інтернет-магазин Yakaboo.

Вперше українська книга отримала перемогу у винятковій за своєю вагомістю та масштабом премії «Global Illustration Award 2016». Торік премію після трирічних переговорів заснували International Information Content Industry Association (ICIA) спільно з Франкфуртським книжковим ярмарком.

Перше нагородження і перша перемога дісталась Творчій майстерні «Аґрафка» (львівським художникам Романі Романишин та Андрію Лесіву) за створену ними обкладинку до книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люсі та Стівена Гокінґів.

Книга, що вийшла українською у «Видавництві Старого Лева», потрапила у топ-20 категорії «Обкладинка». Це при тому, що на нагороду було подано понад 10 000 робіт з понад 50-ти країн світу. 

«Ця премія – ілюстрація того, якими талантами сповнений весь світ, – сказав на нагородженні «Global Illustration Award 2016» директор Франкфуртського книжкового ярмарку Юрґен Боос. – Ще на початку переговорів про її заснування я вірив, що розголос і масштаб будуть саме такі – і вибірка з 10 000 робіт свідчення цьому».


До каталогу «The White Ravens 2016» («Білі круки») – добірки найкращих дитячих та підліткових видань з усього світу, який готує Мюнхенська бібліотека для дітей та юнацтва, цьогоріч потрапило одразу дві українські книги.

Книжкою року стало видання «Хто росте у парку» Катерини Міхаліциної, яке проілюструвала Оксана Була. Представники рейтингу відзначили, що це «чудова маленька історія про відкриття себе для себе і про відчуття приналежності, також винятковий визначник рослин для маленьких читачів, з яким точно не занудьгуєш. Цю книжку без сумніву потрібно покласти в рюкзачок перед наступною екскурсією в парк чи за місто».

Окрім«Хто росте у парку» цю відзнаку цьогоріч отримала українська книжка «Вітер з-під сонця» Оксани Лущевської (видавництво «Фонтан казок»).


Приємно бачити українські книжки й у колекції «Stiftung Buchkunst» – найкрасивіші книги світу 2016 на Франкфуртському книжковому ярмарку. І з шести українських книг, представлених у колекції, три були створені Творчою майстернею «Аґрафка» та побачили світ у «Видавництві Старого Лева»: «Війна, що змінила Рондо»«Шептицький від А до Я» авторства Галини Терещук та Оксани Думанської, «Чоловіки, жінки і діти» Юлії Мусаковської.

Ще три українських видання – The Ukrainian Academy of Art(видавництво  «Родовід»), «Кайдашева сім’я» Нечуя-Лецького в оформленні Лєри Схємки (в-во «Основи»), «Ташенька і кактус» Слави Шульц (в-во «Астра»).

Наші інтереси: 

Важлива і дуже престижна виставка книг відзначила українські видавництва.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи