"Вам капучино з соєвим молоком чи мигдалевим?", - питає Анке Кокс, власниця кафе Mae's. Вона натискає кнопку кавоварного автомату та підставляє філіжанку, яку потім, наповнену кавою, подає клієнтці. "Вдалого дня!", - каже вона.
Кокс перша в Бонні відкрила кафе для веганів. Це було в жовтні 2013-го. В меню не знайдеш навіть згадки про страви, складові яких мали б тваринне походження. Все, що Кокс пропонує своїм клієнтам, повністю відповідають стилю її життя - уже п'ять років вона є веганкою. На відміну від вегетаріанців, які не вживають м'ясо тварин, веганці відмовляються від використання всіх продуктів тваринного походження як у харчуванні, так і в побуті.
Спочатку, розповідає жінка, було важко. У продуктових магазинах вона проводила години, вивчаючи етикетки на продуктах. Також з проблемами вона стикалась й у ресторанах. "Я була розчарована постійними дискусіями з офіціантами та власниками ресторанів, інколи доводилось замовляти тільки гарніри", - пригадує вона.
Тим не менш, в інтернеті вона знаходила адреси ресторанів та кафе для вегетаріанців та веганців. Крім того, люди, які відмовились від вживання продуктів тваринного походження, можуть знайти в мережі й адреси відповідних магазинів, а також інформацію про заходи, що проводили однодумці.
Ні м'яса, ні молока, ні сиру, ні масла, ні яєць в меню Mae’s немає - клієнтів приваблюють іншим
Скарбниця: супермаркет
Велику кількість кліків отримують в інтернеті статті блогерів про веганські продукти у супермаркетах. "Інтерес людей доводить, що веганство вже стало стилем життя багатьох. Тема поширюється із нечуваную швидкістю", - пояснює головний редактор одного з блогерських інтернет-видань Патрик Больк.
Автори видання самі є веганцями, які послідовно дотримуються цього стилю життя. "Витоки веганства походять з руху за захист тварин, однак сьогоденний тренд все ж таки на перший план висуває егоїстичні мотиви та піклування про власне здоров'я, - каже Больк. - Веганство пропагує в суспільстві привабливий, здоровий спосіб життя". Звичайно, він бажає, щоб дедалі більша кількість людей приєднувалась до веганців через переконання, тож він докладає зусиль до поширення теми.
Веганство передбачає особливо чутливе ставлення до харчування, наголошує Сільке Швартау, керівниця Комітету з прав споживачів Гамбурга. Нещодавно Комітет опублікував звіт про веганські продукти в продажу. Лише в невеликій їх частині була встановлена наявність жирів та солей.
"В інтернеті звіт викликав жваву дискусію, реакція на наш звіт була вельми позитивна, - каже Швартау. - Багато веганців написали нам, що недоліки продуктів їм не так важливі, як сам факт того, що для їх виробництва не вбивали і не мучили тварин". До того ж, веганці рідко коли вживають готові продукти. Для них головне - збалансоване харчування.
"Жити веганцем - автоматично не означає бути здоровим. Власне, як і вживання м'яса не означає, що люди ведуть нездоровий спосіб життя", - пояснює експертка з питань харчування. "Фактично для кожного типу харчування важливо, що і в якій кількості вживається", - наголосила Швартау.
Дивитись відео 03:54
Веганство як стиль життя
Також керівниця Комітету з прав споживачів звернула увагу на зростаючий в суспільстві інтерес до веганства, про яке ще 20 років тому нічого не було відомо. "У вісімдесятих веганці були непопулярною групою людей, які більше голодували, адже відповідних замінників традиційних продуктів не існувало", - пояснює експертка. Сьогодні, за її словами, до Комітету звертається дедалі більше людей, які просять проконсультувати їх щодо особливостей веганського харчування.
Веганська кава
Натомість для Анки Кокс не важливо, чи є її клієнти веганцями та яких принципів дотримуються в житті. Не кожному відвідувачу кафе відомо, що запропоновані в меню страви та напої насправді є веганськими. Кокс так і задумувала: вона не рекламує своє кафе винятково як веганське. Звичайно, про те, що продукти, які використовуються на кухні, не містять тваринних речовин, вона повідомляє, однак робить це так, аби не налякати клієнтів. У Mae's тішаться кожному відвідувачу, і вже готують нову каву з мигдалевим молоком.
В Німеччині веганство стає трендом. Чи скоро це відбудеться у нас?
Людина стає веганом насамперед тому, що любить себе, своє тіло, шанує свій час, хоче бути здоровою, вічно молодою, красивою, дуже довго жити і головне - творити Великі справи.
Веганство - це реалізація усвідомленої відповідальності перед власною божественною сутністю і всесвітом.
Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.
Коментарі
На мою думку це добре,коли люди починають думати про тварин як не про їжу.Та не потрібно впадати у крайнощі.Що поганого у тому,що людина змайструвала вулики і доглядає за бджолами.Давши їм дім і умови,господар має право взяти частину меду від працьовитих комах.Не вигорнути весь мед із вулика і налити туди цукрового сиропу,а залишити половину чи більшу частину меду бджолам для потреб.Так само із коровами і курми.Тобто повинна бути певна рівноцінна співпраця із нашими союзниками-тваринами і любов до них як до живих створінь.Та у жителів міст,відірваних від землі,все що стосується тваринництва існує помилкове розуміння піклування про тих же тварин.
Звісно коли живеш у кліматі,де круглий рік є можливість харчуватися свіжими плодами,то можна бути і веганом.Але банани із газових камер і соєве молоко із каворобної машини це хоч і піклування про тварин,але до здорового харчу ці продукти відношення не мають.
Яким буде світ, якщо всі стануть вегетаріанцями?
Вірю в те, що розумію.
Гарна стаття, приємно що світ змінюється так швидко...
Вегетеріанство, веганство, сироїдство - це виключно вибір кожного. Можуть бути рекомендації від людей "зі стажем" про вживання тих чи інших продуктів. Зараз сама переглядаю багато відео-рецептів, відео-порад... Але спробувавши багато чого переробляю під себе ( в кожного свій смак - безпосередньо наслідок і результат, який показує енергетичну індивідуальність (особливість, неповторність)). З кожною зміною системи харчування змінюються смаки. Зараз зрозуміла, що не хочу молока, сметани, масла, мед споживаю, яйця теж не смакують. Хоча ще недавно ці продукти складали частину мого раціону. Взагалі "системи харчування" - це доволі нова тема для дослідження і практити, з часом щось таки вийде..))) Я б не вдавалась до заборон чи навіть оцінки, що добре, а що ні. Найголовніше залишається духовний розвиток, а тіло підтягнеться під "рівень" і споживатиме те що комфортне в енергетичному плані... Є загальні рамкові критерії для оцінки видів харчування (ще є багато підвидів:)), цього думаю зараз достатньо, а час і практика покаже...
В Україна також є заклади для вегетеріанців і сироїдів. Була у Києві і Львові - сподобалась)).
!Саме так, все приходить саме: людина одного гарного дня усвідомлює, що хоче жити без молока та інших тваринних продуктів і легко приймає це Свідоме рішення. Згодом спадає думка, що вона взагалі може жити без їжі, ця думка починає проростати і давати хороші плоди...
Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.
Людина стає веганом насамперед тому, що любить себе, своє тіло, шанує свій час, хоче бути здоровою, вічно молодою, красивою, дуже довго жити і головне - творити Великі справи.
Веганство - це реалізація усвідомленої відповідальності перед власною божественною сутністю і всесвітом.
Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.
Напевне справжнім веганом людина стає тоді,коли любов до живого стоїть вище за власні тіло і молодість. Здоров'я,молодість і краса це просто "жирні" бонуси від життєлюбного світогляду.
Вірю в те, що розумію.
Додав видиво.
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.
Веганство - це один з варіантів переходу до живої рослинної їжі.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
...зростаючий в суспільстві інтерес до веганства, про яке ще 20 років тому нічого не було відомо...
Німці слабо знають власну історію :). Читаючи Арнольда Ерета про безслизову дієту, дізнаємося, що на початку 20 століття у Берліні було щось тринадцять вегетаріанських ресторанів. Не певен щодо веганських, але згідно книги, вегетаріанський і сироїдський рух був дуже популярний тоді.
Почитайте "12 стільців" Ільфа і Петрова і Ви зустрінете там вегетаріанські столові, які були поширені у Радянській Росії того часу.
Вегетаріанський і веганський рух розгорався і згасав у містах регулярно. Одна знайома бабуся розповідала мені про популярність цих рухів, а також голодування і навіть йоги на початку 70-х років в Радянському Союзі.
Знайдіть час, почитайте книжку. Хоча вона трохи і не ліпиться до сучасних біологічних знань, але загальний принцип і пояснення, чому вегетаріанці хворіють так само, як і м'ясоїди там є.
Багато чого з книжки перевірено на власному досвіді.
Книжку можна подивитися тут http://www.koob.ru/ehret/mucusless_diet
Якщо мова про книгу Ерета Життя на волі, то вона є на НО і Борії.
Також пробував викласти книгу в такому варіанті, але там програма має значний дефект, і прийшлось це відкласти до кращих часів
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.
Гітлер і його радники проводили довгі години за обговоренням необхідності переходу всієї країни на вегетаріанство у відповідь на нездоровий спосіб життя, якому сприяв капіталізм – розповідає єврейський дослідник Джона (Йона) Голдберг (Jonah Goldberg) у розділі «Все, що ви знаєте про фашизм, невірно» своєї книги-бестселера «Ліберальний фашизм» («Liberal Fascism», 2008).
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Якби Гітлеру вдалося запровадити задуману ідею,то Яхве залишився б без великої кількості енергії,яку він отримує від тварин в процесі їх убивства ("заклинання").
Вірю в те, що розумію.
Якби Гітлеру вдалося ввести силовий перехід на вегетаріанство, Яхве би отримав максимум енергії від людей, замість тварин, бо "Все, що робиться з власної волі " -- пам'ятаєш, друже?
Доганяти і спричиняти добро -- загрозливий шлях до святості.
А от освіта і різні види заохочень -- було б чудово.
Так,силовий варіант в таких речах зайвий.Та для притомної людини достатньо знати правду про вживання м"яса щоби від нього відмовитись,якщо є така можливість.
Вірю в те, що розумію.
Ви думаєте, що я веґан (веґетаріянець) через жалість до тварин? Та ні - я, просто, ненавиджу рослини!
Хай буде!
Із цієї статті і коментарів напрошується простий висновок,що людей,котрі приділяють увагу харчам,можна грубо поділити на дві категорії.
Перша це ті,кому харч повинен відповідати їхньому рівню внутрішнього розвитку,другі це ті,хто дієтами хоче чогось досягнути.
У перших все відбувається природно і гармонійно,у других спостерігається елемент насилля над собою (вони із нетерпінням чекають коли закінчиться церковний піст,щоб від душі напхатися "посвяченою" ксьондзом свинячою ногою).
У перших все по справжньому,у других показово,або за гострої необхідності.
У перших все гнучко(вони за необхідності можуть харчуватися будь чим),у других фанатично і без довготривалих результатів.
Вірю в те, що розумію.