Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Чому не потрібно боятись конкуренції, або Принцип Парето в дії

Коли світ навколо трансформується шаленими темпами, доводиться і собі щось міняти всередині. Як себе вмотивувати і не боятись змін, читайте історію власного досвіду у статті.

Пригадайте, скільки разів вам хотілось кардинально змінити своє життя і скільки разів "здоровий глузд" повертав вас на землю?

Чого ми боїмося? Змін у звичному житті? То ми ж до них прагнемо!

Нових, непередбачуваних труднощів? То ми ж до них готуємось!

Тоді чого? Як правило – це конкуренція, яка на "новому місці" додає невпевненості у власних силах. 

«Вовка боятись – до лісу не ходити», або стара казка на новий лад

Це стара казка про журавля в небі і синичку у руках. Змінити звичне середовище, де відомий "кожний горбик" на широку дорогу часто заважає думка, що по цій дорозі крокує багато досвідчених, активних та амбітних. Але чи так є насправді?

Коли у моєму житті настав певний момент, і треба було вирішувати дилему про журавля і синичку, приблизний напрямок майбутньої діяльності був визначений. На той час вже були перші спроби "копірайтерського хлібу", але то були такі крихти! А конкуренція на біржах, де я зареєструвалась як новоспечений фрілансер, вражала цифрами активних шукачів роботи. Страх? Так. Невпевненість? Було таке. Але, все таки, що робити?

Геть страх і невпевненість, вмикаємо логіку

Напевно тому, що логіка не є моєю сильною стороною характеру, у скрутних ситуаціях я намагаюсь "вмикати" її в першу чергу і стараюсь розкласти все по поличкам.

Логіка привела до математичної залежності, яку вивів в кінці 18-го століття італійський економіст Вільфредо Парето (1848-1923). Про принцип Парето, або правило 80/20 я знала і раніше, але якось "руки не доходили" застосувати його до власного життя.

Отже, за правилом Парето лише невелика частка докладених зусиль (а саме 20%) відповідає за більшу частину отримано результату (а саме 80%). Іншими словами докладаючи тільки 20% зусиль отримаємо 80% результату . 

Дослідження багатьох галузей господарства і суспільства дивним чином підтвердили дію принципу Парето у різних проявах життя. То чому б не застосувати це правило у випадку кардинальної зміни життя і діяльності? Отже, вмикаю логіку.

Тільки точний розрахунок

Я зареєструвалась на 8 біржах фрілансу (це лише ті, які мені трапились на очі), на кожній шукають роботу десятки тисяч фрілансерів і тисячі копірайтерів. Але, застосувавши принцип Парето, я зрозуміла, що все не так погано. І перспективи навіть дуже добрі.

Для прикладу наведу цифри з біржі freelance.ua, на якій я так і "застрягла" на деякий час і яка стала мені трампліном.

У розділі "Копірайтери, копірайтинг та створення рекламних текстів" зареєстровано 4491 профіль.

Спочатку цифра видавалась жахливо-великою

 

Багато. Але, якщо вірити закону Парето:

  • Тільки 20% з них реально щось пишуть. Решта – зареєструвались "просто так", або "для проби", або просто завели профіль і забули про нього. Причин може бути багато. Маємо вже 898 чоловік - трошки починає "попускати".
  • З цих 898 чоловік тільки 20% пишуть регулярно і на професійній основі. Решта - копірайтери, що працюють час від часу, або у вільний від основної роботи час. Таких насправді дуже багато. Число конкурентів ще більше звужується – 180 чоловік – це вже зовсім гарно!
  • А тепер саме основне – з 180 чоловік тільки 20% працюють регулярно саме на цій біржі, бо це люди вже з деяким досвідом, і які можуть мати замовників з інших бірж або з інших джерел. І що ми маємо? 36 чоловік ? Та це ж дрібниці!
  • А тепер я себе "добила" – тільки 20% з цих 36 зараз вільні і шукають замовлення. Тобто, реально на цій біржі я конкурую з 7 копірайтерами? І справді, до більшості адекватних замовлень заявки подавали одні і ті ж люди (7-8 чоловік!).

Я коли вступала до інституту, то конкурс був 12 чоловік на місце, отже шанси отримати старт є!

І почались трудові будні, які навчили не здаватись, вчитись і підніматись. А саме головне - самовдосконалюватись і не боятись помилок. 

Вільфредо Парето мав рацію

Успіх приходить до напористих і трошки навіжених, а ще – до тих хто любить справу, якою займається.

Якщо пан Успіх побачить, як ви наполегливо прагнете зустрічі з ним, то обов'язково повернеться у ваш бік, а можливо навіть і зробить кілька кроків у вашу сторону.

Принцип Парето – рулить. Перевірено на власному досвіді.


Довідка:

Копірайтер   в класичному розумінні - це майстер рекламних текстів. На практиці - все, що ми читаємо в Інтернеті ( або практично все) - це робота рук копірайтера.

Наші інтереси: 

Конкуренції боятись не варто, варто працювати.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Чудовий приклад позитивного мислення! Дуже глибока стаття. Я приємно вражений.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Чудовий приклад позитивного мислення! Дуже глибока стаття. Я приємно вражений.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Fortune favours the brave (фортуна надає перевагу хоробрим) - тобто, успіх (удача) сприяє хоробрим (і ризиковим).

Бачу, Оксано, що для тебе те, що ти кинула звичну роботу і пішла на власні хліби, має велике значення.

Зображення користувача Михайло Харачко.
0
Ще не підтримано

Можна легко застосувати до кожної сфери діяльності.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.