Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Тепла погода в Україні посприяла скороченню імпорту газу

Порівняно з минулим роком закупівля "блакитного палива" у січні 2018  скоротилась на 86,2%.

Якщо порівнювати з минулим місяцем, протягом 1-7 січня Україна значно скоротила імпорт природного газу з країн Євросоюзу. Як повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу держкомпанії "Укртрансгаз" (оператор національної ГТС), країна імпортувала палива на 16,6% менше – 180,8 млн куб. м.

Крім того, в компанії відзвітували, що за перший тиждень січня минулого року Україна імпортувала 336,6 млн куб. м, тобто на 86,2% більше, ніж у 2018-му.

Зі слів керівника консалтингової компанії на ринку нафти і природного газу Exploration and Production Геннадія Кобаля, зниження обсягів імпорту "блакитного палива" пов'язане з нетипово теплими кліматичним умовами і, як результат, низьким споживанням газу.

"У зимовий період головним чинником, який впливає на споживання газу, а також обсяг імпорту, є погода. На сьогодні ми спостерігаємо порівняно високу температуру як для зими, і тому два найбільші споживачі газу – населення та теплокомуненерго – скорочують своє споживання", – цитує агенція його слова.

Із теплою погодою експерт пов'язав і падіння цін для промислових споживачів на ринку газу. "Торік на початку січня ринкова ціна газу перевищувала 10 тис. грн за тис. куб. м, а сьогодні газ продається за ціною близько 9,5 тис. грн за тис. куб. м", – зазначив топ-менеджер.

Наші інтереси: 

Природа сприяє Україні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи