Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 9
  • Переглядів: 9

Стартап-прототип: продукт, економічна модель, організація – третій крок ПРАЗ

Метою третього пункту програми ПРАЗ є формування організації, яка виробляє і поширює продукт згідно з визначеною економічною моделлю.

180601prototyp.jpg

Від ідеї до прототипу
Від ідеї до прототипу

Фундаментом будівництва стартапу є успішне виконання програми «П’ять вигод». Програма складається з 5 компонентів, причому їх бажано  виконувати одночасно.

Інша ситуація з другим рівнем освоєння стартап-культури – програмою ПРАЗ. Вона складається з трьох компонентів, а їх виконання відбувається строго послідовно: стратегічне захопленнясформульована ідея – діючий прототип.

Що таке діючий прототип

Стартап-прототип – це вже реалізована ідея, але ще без технології вибухового зростання. Прототип дозволяє переконатися в наявності працюючого механізму («організації») і потенційній можливості його перетворення на живий організм («стартап», «зерно»).

Якщо стратегічне захоплення дає любов, а сформульована ідея –  надію, то діючий прототип народжує віру, тобто переконаність у досяжності поставленої мети і духовну силу.

За межами стартап-культури (тобто у звичайному підприємництві) фаза прототипу виступає кінцевою метою діяльності, наприклад, це може бути нормально працююча бізнес-компанія. Проте для сіяча (творця стартапу) прототип – це лише підготовча фаза для творення «зерна».  

Творення прототипу передбачає проходження трьох обов’язкових етапів: 1) продукт, 2) економічна модель, 3) організація.

Стартап-продукт

Продукт – це речовий або інтелектуальний результат людської праці, який задовольняє бажання чи потреби споживачів. Головною особливістю стартап-продукту є те, що він надзвичайно подобається засновникам стартапу і викликає у них потужне бажання довести його до досконалості.

Для того, щоб продукт надавався для масового поширення, він має бути максимально технологічним, у ньому не повинно бути нічого зайвого. Справжній стартап-продукт – це геніальна простота.

Захоплення засновників своїм продуктом обов’язково має знайти вдячний відгук у його споживачів. Тому для доведення продукту до досконалості потрібна дуже тісна взаємодія з його першими споживачами – «ранніми послідовниками». На початку їх не повинно бути багато – головне, щоб вони були палкими прихильниками («фанатами») стартап-продукту.

Економічна модель

Для тиражування і поширення продукту потрібна чітка система, адже продукт треба виробити, доставити до споживачів, отримати від них винагороду, заплатити за сировину і роботу працівників. За ресурси,  отримані від продажу, треба рекламувати і вдосконалювати продукт, розвивати мережу поширення і технічної підтримки тощо.

Економічна модель може базуватися на одному з трьох типів економіки – «торгівля», «інвестування», «дарування» – або на їх поєднанні.

Економіка торгівлі – це коли стартап продає свій продукт, а споживачі тут же за нього платять.

Економіка інвестицій – це коли для роботи стартапу залучаються ресурси з умовою їх повернення в майбутньому.

Економіка дарування – це коли прихильники стартапу, зацікавленні в його діяльності, підтримують його своїми даруваннями.   

Важливою якістю стартап-моделі є її масштабованість, тобто спроможність до легкого розширення.

Організація

Для створення продукту і реалізації економічної моделі потрібні люди, об’єднані в організацію. Сенс організації в розподілі функцій (спеціалізації) і синергії (кооперації) згідно з визначеними правилами задля досягнення спільної мети.

Завдяки організації з’являється додаткова енергія. Навіть при організованій взаємодії лише двох людей з’являється ефект появи третього учасника, тобто 1+1=3.  

Первинна організація однодумців формується в процесі розробки продукту та економічної моделі.

Метрика

Метою третього пункту програми ПРАЗ є формування діючої організації, яка виробляє і поширює продукт згідно з визначеною економічною моделлю. Цей пункт також складається з трьох етапів:

1 етап (+3 бали): Маю стартап-продукт і технологію його виробництва. Він мені дуже подобається, до того ж має групу палких прихильників.

2 етап (+6 балів): Маю працюючу стартап-модель, спроможну до масштабування.

3 етап (+9 балів): Створив організацію однодумців з чіткою метою, командою та правилами взаємодії - і повідомив про це у своєму блозі з тегом "стартап-прототип".  За фактом створення прототипу керівнику організації присвоюється вчене звання магістра Інституту Міжмор’я. Магістр ІМ отримує окремий сайт для наступного перетворення прототипу на стартап.   

Якщо організація уже спроможна жити власною силою (без зовнішніх вливань), то додаємо бонус + 7 балів.


Нагадаємо, що виконання кожного компоненту програми ПРАЗ оцінюється так:

1) захоплення: 1, 2, 3;
2) ідея: 2, 4, 6;
3) прототип: 3, 6, 9, 16 (з бонусом).  

Як бачимо, максимальна кількість балів становить 25, отже успіхи учасника програми ПРАЗ виражаються числом від 0 до 25.

У наступній статті ми розглянемо виконання програми ПРАЗ на прикладі стартапу «Гартленд».

Ellen McLain - Still Alive

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.

Підтримую!

Наші інтереси: 

Опановуємо основи стартап-культури, творимо нову цивілізацію. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

За фактом створення стартап-прототипу керівнику організації присвоюється вчене звання магістра Інституту Міжмор’я.

Магістр ІМ отримує окремий сайт для наступного перетворення прототипу на стартап.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

За фактом створення стартап-прототипу керівнику організації присвоюється вчене звання магістра Інституту Міжмор’я.

Магістр ІМ отримує окремий сайт для наступного перетворення прототипу на стартап.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

То буде в мене трохи згодом.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!