Начальник Генштабу Віктор Муженко особливо наголосив, що допомога США в оснащенні української армії сучасними зразками військової техніки, а також у підготовці персоналу для їх обслуговування і ремонту «є критично важливим фактором у процесі військової реформи».
«Україна стала першою країною, якій США надали дозвіл обслуговувати та ремонтувати такі радари. Це ще раз підкреслює, що військовослужбовці ЗСУ спроможні користуватися високотехнологічною зброєю», – додав Муженко.
«Ми надаємо цю допомогу, оскільки ми прагнемо допомагати Україні захищати свій суверенітет та територіальну цілісність», – сказала посол США Марі Йованович під час церемонії передачі обладнання.
Із 2014 року американська сторона в рамках контракту на міжнародну технічну допомогу передала ЗСУ понад 30 таких станцій контрбатарейної боротьби різних модифікацій, повідомляє Генштаб. Загалом за цей період ЗСУ отримали від США технічну та гуманітарну допомогу на суму майже 250 мільйонів доларів. Така допомога передбачає, зокрема, медичне обладнання, прилади нічного бачення, станції контрбатарейної боротьби, автомобілі, радіостанції, GPS-навігатори, ліцензійне програмне забезпечення для центрів підготовки, лазерні системи імітації бойових дій тощо, зазначають в Генеральному штабі ЗСУ.
Оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає надання Україні 350 мільйонів доларів оборонної допомоги, зокрема і можливість передачі летальної зброї.
Нещодавно підписаний президентом США Дональдом Трампом оборонний бюджет на 2019 рік дозволяє Міністерству оборони США виділити 250 мільйонів доларів для надання безпекової допомоги Україні. У цю суму закладено 50 мільйонів доларів на оборонні летальні види озброєнь, повідомляє посольство України у США.
Підтримка США важлива для української армії. Цю допомогу слід цінувати.
Реальна співпраця, реальна допомога!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Реальна співпраця, реальна допомога!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!