З часів будівництва Великої стіни в період імперії Мін китайці рідко заглядають на територію північних варварів. Тим більше до тих, які знаходяться по той бік Амура.
Проте 11 вересня 3200 солдатів, 900 одиниць бронетехніки і 30 винищувачів з легкістю перетнули кордон ... на запрошення Володимира Путіна, який вперше в історії запропонував сусідам участь у спільних навчаннях величезних масштабів.
На зближення йдуть не тільки військові. На тлі Східного економічного форуму у Владивостоці, де провели зустріч лідери двох країн, китайський лідер онлайн-торгівлі «Алібаба» оголосив про широкий альянс з ключовими російськими інтернет-підприємствами. Це дозволить йому посісти перше місце на ринку країни з населенням у 145 мільйонів, яка простягається від Японії до Європи.
Китайська компанія створить спільне підприємство з «Mail.ru» (власник найбільшої в країні соцмережі) і «Мегафоном» (другий за значимістю мобільний оператор), які належать олігархові Алішеру Усманову, що входить в оточення Володимира Путіна. «Алібаба» отримає 48% нового підприємства і стане його оператором.
Варто відзначити, що 13% дістануться Російському фонду прямих інвестицій, що підкреслює політичний характер угоди.
Холодна війна в інтернеті
«Алібаба» вкрай зацікавлена в подібному альянсі. Хоча засновник компанії Джек Ма заявив, що поступово відходить від справ, тепер вона зможе вийти за межі Азії, спираючись на 80 мільйонів користувачів «Мегафона» і 95 мільйонів користувачів «Mail.ru» (перш за все, соціальної мережі «ВКонтакте»), щоб наповнити Росію китайськими товарами і дати поштовх розвитку інтернет-торгівлі, яка тут все ще спотикається.
Головним завданням підприємства стане формування рентабельного бізнесу в країні з величезною територією і слабо розвиненою логістичною інфраструктурою. Можливі й складності у співіснуванні соцмережі і інтернет-магазину. Уявіть, якби «Амазон» об'єднався з «Фейсбук».
Те, що в Східному Сибіру зараз розгорнулися такі військові, дипломатичні та комерційні маневри, аж ніяк не випадковість. Сі Цзіньпін виявився в непростому становищі через наступальну поведінку президента США Дональда Трампа і тому прагне спертися на близькість інтересів двох гігантів сходу.
Холодна війна триває і в інтернеті. Росія і Китай встояли перед американською хвилею, створивши власні аналоги «Амазон», «Фейсбук» і «Гугл». Крім того, варто відзначити, що за угодою дані російських користувачів не перетнуть кордон країни.
Вплив цього цифрового блоку на сході буде тільки рости.
Додатково: Як Китай будує цифрову диктатуру: «big data» і система соціального кредиту.
Стежимо за формуванням ультраіндустріального континентального блоку РФ-КНР. США і Україні треба прискорювати перехід до постіндустріальної формації.
Новина досить цікава із аналізом останніх висловлювань пані Меркель,які поширили ЗМІ...
Вірю в те, що розумію.
Коментарі
Новина досить цікава із аналізом останніх висловлювань пані Меркель,які поширили ЗМІ...
Вірю в те, що розумію.