Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Депутати парламенту Білорусі не носять маски і не бояться COVID-19

У Мінську 2 квітня відкрилася сесія Палати представників Білоруського парламенту. Попри загрозу зараження коронавірусом, всі депутати були без масок. Спікер Володимир Андрейченко завірив колег, що ситуація з коронавірусом в країні знаходиться під контролем влади. У Білорусі – на відміну від країн-сусідів – до сих пір не введений карантин через SARS-CoV-2.

20040303.jpg

Депутати Білорусі на засіданні 2 квітня

Влада обмежуються закликами до населення частіше мити руки і бути обережними. А президент Олександр Лукашенко рекомендує протистояти коронавірусу за допомогою лазні, горілки і занять спортом, пише DW.

Охорона і обслуговуючий персонал Будинку уряду, де засідають парламентарі, були в медичних масках. Частина журналістів також їх використовували, зазначає журналіст DW.

Але на вході в будівлю парламенту у всіх вимірювали температуру. 

Голова Ліберально-демократичної партії (ЛДП), заступник голови комісії з міжнародних справ Палати представників Олег Гайдукевич, пояснив, що "марлева пов'язка потрібна тому, хто сопливить і кашляє. Такого взагалі пускати не можна (в парламент - ред.). Якщо у тебе соплі – гнати треба! Не треба нам з марлевою пов'язкою, з соплями ходити на засідання сесії. Захворів – сиди вдома".

Голова цієї комісії Андрій Савіних пояснив свою відмову від використання захисної маски тим, що "абсолютно точно впевнений в своєму стані здоров'я".

Треба "більше давати людям інформації" про коронавіруси

Савіних пояснив, що депутати не припиняють роботу, оскільки вважають, що прийняття законів є дуже важливими для нормального функціонування держави і суспільства". 

Інші депутати відсутність захисних масок пояснили температурним контролем на вході до Будинку уряду, наявністю санітайзерів на всіх поверхах, а також дезінфекцією всіх поверхонь, парламентської трибуни і дверних ручок.

"Ми тримаємо відстань півтора метра між собою, як-то вже не вітаємося особливо - махати руками", – додав Гайдукевич.

Лідер ЛДП не став приховувати, що стурбований ситуацією з COVID-19 в країні - він переживає за людей і за білоруську економіку.

"Мені не подобається, як висвітлюється ситуація держорганами, чиновниками, особливо на місцях. Треба більше інформації людям давати – це завжди буде припиняти паніку, чутки якісь і фейки", – сказав Гайдукевич.

Боротьба з панічними настроями і приклади відповідальної поведінки

Про боротьбу з панічними настроями говорить і президент Лукашенко, а також державні ЗМІ. При цьому, судячи з поведінки білорусів в місцях масового скупчення, магазинах і точках громадського харчування, ЗМІ поки не вдалося переконати населення у важливості безпечної і відповідальної поведінки в період глобальної пандемії коронавірусу.

Коронавірус став приводом обмежити вхід журналістів до зали засідань, а ось депутатський буфет продовжує працювати у звичному режимі.

У McDonald's в Мінську, щоб забезпечити безпечну дистанцію для клієнтів, столики в шаховому порядку закрили для користування. Тим часом в залі засідань Палати представників в цьому плані нічого не змінилося – депутати сидять парами на колишній відстані один від одного. 

Уряд запланував 39 млн. євро на підтримку економіки

На перше засідання весняної сесії приходив і прем'єр-міністр Білорусі Сергій Румас, який вголос здивувався, що деякі журналісти були в захисних масках. При підході до преси рекомендована ВООЗ безпечна дистанція дотримувалася тільки прем'єром Румас – при цьому журналісти змушені були стояти натовпом.

Спілкуючись з журналістами, Румас розповів, що 2 квітня уряд Білорусі вніс на розгляд президента комплекс заходів з підтримки економіки країни.

"Він складається з п'яти пакетів. Можна сказати, що прямі заходи бюджетно-податкової підтримки складуть десь близько 110 млн. білоруських рублів" (це майже 39 млн. євро).

Він висловив упевненість, що вже сьогодні пропозиції уряду будуть підтримані: "Тому що ситуація розвивається дуже швидко, держава повинна надати підтримку тим сферам економіки, які опинилися в складній ситуації".

Президентські вибори все ще в планах

У перший день весняної сесії депутати розглянули вісім питань порядку денного, в тому числі ратифікували угоди з ЄС про спрощення візового режиму та про реадмісію.

Передбачається, що угода може набути чинності в червні 2020 року після схвалення Європарламентом, що, серед іншого, призведе до зниження вартості шенгенської візи для громадян Білорусі з 80 до 35 євро.

Спікер Палати представників Володимир Андрейченко зазначив, що депутатам на цій сесії належить прийняти ще одне важливе політичне рішення – призначити дату виборів президента Білорусі. Вони повинні пройти до 30 серпня 2020 року. 31 березня президент Лукашенко заявив, що "у нас поки немає підстав їх переносити" через COVID-19.

"Єдине питання щодо коронавірусу – ми не знаємо, що буде за тиждень-два. Ми повинні бути готові оперативно приймати якісь нові заходи, якщо цього вимагатиме ситуація", – сказав Гайдукевич і запевнив, що парламентарії "працюватимуть до кінця".

Нагадаємо, що ВООЗ закликає здорових людей отямитися і не носити масок без крайньої необхідності

Наші інтереси: 

Знати, як живуть інші держави в період епідемії COVID-19.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
Білорусь
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи