Цей корабель доправив з Міжнародної космічної станції двох астронавтів Даха Харлі та Боба Бенкена. Це перші американці за дев'ять років, які полетіли в космос не на російському "Союзі", а власним кораблем, ще й виготовленим, уперше в історії, приватною компанією SpaceX, пише ТСН.
Її власник Ілон Маск зізнавався, що найстрашнішою частиною безпрецедентного виходу в космос є повернення астронавтів назад. Тож хвилювалися всі: у НАСА, в SpaceX, у родинах Харлі і Бенкена.
Посадка астронавтів на воду - перша за 45 років. Тоді у 1975-му на воду сідала спільна американсько-радянська експедиція, відтоді так не робили.
Два місяці пробувши на Міжнародній космічній станції, Даг Харлі та Боб Бенкен уночі за київським часом відстикувалися від МКС.
У НАСА розробили сім можливих місць посадки, адже погода в США зараз дуже непевна, сезон штормів. І один з них під назвою Ісайя саме зараз все ще біля Флориди, через нього в регіоні навіть надзвичайний стан оголосили. Ісайя не такий руйнівний, як вважали раніше, але попсував багато нервів усім, хто робить розрахунки для безпечної посадки астронавтів.
Шатл увійшов у земну атмосферу на шаленій швидкості 28 тисяч кілометрів на годину. Небезпечний момент, обшивка шатлу розігрілася майже до двох тисяч градусів за Цельсієм, однак вона достатньо цупка і багатослойна, аби захистити астронавтів.
Далі капсула викинула парашути, аби скинути швидкість і на воду астронавти сіли вже на швидкості меншій за 30 кілометрів на годину.
На воді шатл чекав корабель від SpaceX, який дотягне капсулу до берега.
Американці полетіли в космос не на російському "Союзі", а власним кораблем, ще й виготовленим, уперше в історії, приватною компанією SpaceX.
Цікаво, коли ж американська космонавтика повністю перейде на техніку американського виробництва. Бо, зараз, наприклад, потужні ракетні двигуни США купує в РФ.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Коментарі
Цікаво, коли ж американська космонавтика повністю перейде на техніку американського виробництва. Бо, зараз, наприклад, потужні ракетні двигуни США купує в РФ.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!