Про це сказав кандидат економічних наук Олександр Хмелевський у коментарі Главред, повідомляє finance.ua.
“Кількість людей, які сплачують кошти в Фонд соціального страхування, значно поступається кількості пенсіонерів. Щоб врятувати ситуацію, треба відновити економічне зростання та створити мільйони робочих місць. Без цього дійсно держава не зможе виплачувати пенсії навіть скоріше, ніж через 15 років. І у разі неспроможності сплачувати пенсії, у в зоні ризику опиняться практично всі громадяни, у тому числі й ті, хто вже отримує пенсію”, – вважає Хмелевський.
Хмелевський зазначає, що накопичувальна пенсійна система, запровадження якої наразі активно обговорюють, жодним чином не забезпечить людей гідними пенсіями, а може обернутися черговою аферою.
“Накопичувальна пенсійна система передбачає щомісячні відрахування із зарплати працівників, тобто доходи громадян зменшаться. Розглядаються різні суми відрахувань в основному на рівні 2-7 %. Неважко підрахувати, що таких відрахувань, навіть за 35 років трудового стажу, не вистачить на пристойну пенсію. Крім того, існують ризики втрати накопичень. Зокрема, держава може через декілька років, коли на накопичувальних рахунках назбираються чималі кошти, перерахувати їх в загальний Пенсійний фонд. Подібне вже трапилося в Угорщині та Росії”, – розповідає економіст.
Для держави запровадження накопичувальної пенсійної системи теж обернеться втратами. “Планується створення низки державних структур для організації ведення накопичувальних рахунків, підбору та регулювання діяльності керуючих компаній, тощо. Це потягне додаткові витрати бюджетних коштів в розмірі декількох мільярдів гривень щороку”, – резюмує Хмелевський.
Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль попередив про нестачу грошей на пенсії через 15 років.
До 1 січня 2020 року буде розроблений і внесений до Верховної Ради новий Трудовий кодекс: зараз "слуги народу" працюють над законопроектом, який є ключовим для пенсійної реформи другого рівня. Він передбачає регулювання фінансових структур, що беруть участь у накопиченні коштів українців. І держава має зробити все, щоб не було зловживань і шахрайства в цій сфері.
Розуміти, що держава розвалюється. Думати, як створити нову. Думати про забезпечення свого майбутнього вже сьогодні.
І,хто саме про це думає?
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Коментарі
І,хто саме про це думає?
Якщо прагнеш чуда - створюй його!