У "відмінників" – людей без боргів, штрафів та правопорушень – буде доступ до всіх соціальних благ. А "двієчників" (хто заборгував за комуналку, не виплачує вчасно кредити або взагалі не платить податки, але відпочиває на дорогих курортах), можуть не взяти на престижну посаду в держструктуру або влаштувати посилений контроль на митниці, пишуть vesti.ua.
Вони отримали інформацію від джерел у Верховній Раді, що зараз група юристів розробляє проект за "китайським зразком", який може зробити тотальний контроль над громадянами легітимним.
"Новий проект може зробити законним держконтроль держави над різними сферами життя людини. Це оцінка громадян за різними параметрами, як в Китаї система соціального кредиту. За корисну громадську діяльність, наприклад, донорство, волонтерство, яке зараз взагалі ніяк не регулюється, участь в соціальних проектах, наприклад, в розробці соціальних бюджетів, або своєчасну виплату кредитів будуть нараховуватися бали. А за штрафи, борги в різних сферах, включаючи аліменти, ухилення від податків, бали будуть відніматися. В результаті людині стане складніше влаштуватися на роботу, взяти кредит або навіть виїхати за кордон. все це стане можливим, коли всі бази, які вже зараз є в Україні, об'єднають в Єдину базу. Зараз обговорюються такі ідеї. А що з цього вийде і коли, ще невідомо ", – розповів один з нардепів.
За деякими даними, ці ідеї втіляться в новому Цивільному кодексі, над зміною якого працює група юристів під керівництвом Руслана Стефанчука, розповів адвокат, старший партнер АК "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.
"Деякий час тому Стефанчук запрошував юристів приєднатися до розробки нового Цивільного кодексу у зв'язку з тим, що хочуть прибрати Господарський кодекс. Але я не захотів брати в цьому участь, оскільки не бачу цілеспрямованого завдання поліпшити права громадян, все зводиться до посилення прав державних органів, до спрощення стягнення неіснуючих боргів ", – розповів Кравець.
Про це також говорить і адвокат Іван Ліберман. "Разом з Цивільним кодексом будуть глобальні зміни і в Кримінально-процесуальному кодексі. Вони приведуть до того, що з впровадженням все нових і нових баз даних свобода українців буде обмежена тільки однією "кухнею". Все буде відстежуватися, всі дані будуть в Єдиному державному реєстрі, доступ до якого матимуть всі кому треба і кому не треба. Вже зараз багато баз доступні практично кожному третьому громадянину – це адвокати, юридичні та нотаріальні контори, судді, представники клієнтів в суді, співробітники правоохоронних органів, юристи великих компаній. По цих базах, коли їх об'єднають, можна буде шляхом "одного кліка" дізнатися всю історію діяльності людей. А на підставі даних можуть поставити оцінку людині, і, відповідно, обмежити його в отриманні благ", – розповів "Вістям" Ліберман.
Система соціального рейтингування в Китаї з'явилася на базі Цивільного кодексу. Єдиний інформаційний орган Китаю аналізує людей по 160 критеріям. При низькому рейтингу людину можуть звільнити з держслужби, відмовити в оренді, не видати кредит, посилено оглядати на митниці та навіть не продати квитки на швидкісний транспорт.
Втратити рейтинг можна також за несплату податків і штрафів, куріння в громадському місці й транспорті, порушення правил дорожнього руху, участь в протестах проти влади, гнівний пост у соцмережах.
Саме ці приклади перерахував у своєму пості в соціальній мережі й віце-прем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров:
"Це певна "Гейміфікація" держави, де люди заробляють "бали". Логіка, як в кредитних історіях у фінансовій сфері. Чим швидше ви віддаєте кредити, тим краще у вас історія, і наступний взяти вже легше. Люди з низьким рейтингом не можуть влаштуватися на хорошу роботу, їм не дають кредити, їм навіть можуть відмовити в оренді велосипеда".
Але він проти введення таких заходів в Україні.
Ще не пройшов навіть рік з того часу, коли людей настрахали й закрили на локдаун і змусили виконувати ідіотські рішення уряду, а вже готують цифровий концтабір. Перший локдаун і обов'язок носити маски був "пробною кулею", щоб подивитися, чи погодяться люди виконувати ідіотськи накази.
Вірно! І, не розуміють того, що серед людей України є Ясний Назарій! І, не лише він...Не розуміють того, що геленсью слова Бог Імператор, перекладаются, як Хрестос Пантократор. А, слово, козаки, перекладається англійською, буквально, як фрімени.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Коментарі
Повідомляйте лише ім'я і прізвище, без по батькові, і система вас не ідентифікує. Ще є міжнародний статус жива людина. За кордоном він працює і нас лише набирає обертів. У нас є ще статус жителя за Конституцією 1996 року. У нас є своя система кооперації. Тобто послати їх можливостей вистачає. Було б бажання і єдність.
Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.
Будь-ласка, опишіть ці можливості у статті!!!
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Цікаво, за цією думкою, люди, які не годують банки, мають рейтинг нижчий, ніж, ті, які годують. Звісно, за інших однакових умов. Цікаво також, що можна оцьому протиставити? Бо цифрова диктатура - то насправді страшно.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
А це вже не смішно ... Ну, що ж робити ... Буду боротись ... Хай буде !
Історія має властивість повторюватись...
( голова є, а в голові немає ). Ці безграмотні ідіоти, не розуміють що таке український люд.
Вірно! І, не розуміють того, що серед людей України є Ясний Назарій! І, не лише він...Не розуміють того, що геленсью слова Бог Імператор, перекладаются, як Хрестос Пантократор. А, слово, козаки, перекладається англійською, буквально, як фрімени.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Тільки, як пробудити отих фріменів-козаків?
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Нам, а потім усім українцям, слід згадати, яка гілка влади є найвищою. І, слід усвідомити, що це означає.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!