Закон буде передбачати «зіставлення реального способу життя фізичної особи з наявною податковою інформацією про отримані нею доходи й сплачені з них податки».Тобто органи контролю будуть перевіряти реальне життя і доходи всіх фізосіб-платників податку, пише finance.ua.
Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював наслідки перевірки витрат податковою: у разі, якщо контролери виявлять розбіжність між доходами та витратами, то попросять платника податків пояснити, з яких коштів були здійснені ті чи інші витрати.
Якщо він не зможе підтвердити легальність коштів, то повинен буде сплатити з непідтвердженої суми 18% податку з доходів фізичних осіб (ПДФО). Підтвердити витрати, за словами Гетманцева, платник податків зможе витратами за все життя. Водночас він може скористатися податковою амністією і легалізувати раніше придбані активи, з яких не платив податків.
У Мінфіні не відповіли на запитання, коли закон про «перевірку витрат» українців може набути чинності, проте Данило Гетманцев вважає, що це буде зроблено тільки після завершення податкової амністії й не раніше 2023 року.
Нагадаємо з 1 вересня 2021 року в Україні стартує так звана податкова амністія.
Читайте також, що передбачає так звана податкова амністія: до 1 липня 2022 року можна буде декларувати свої активи.
Для інформації:
Новітня Козаччина: середній клас зобов’язаний очолити Україну – в цьому сенс його існування (+аудіо)
Стежити за новинами у податковій сфері. Розуміти, що державі потрібні кошти, щоб наповнювати державний бюджет і закупляти з нього вакцини, ноутбуки для вчителів, платити ковідні надбавки лікарям і премії, щоб вони більше вакцинували своїх пацієнтів. Треба ще більше податків, щоб фінансувати Пенсійний фонд України, який утримується коштом державного бюджету вже багато років і досі не ліквідований, хоча й недоцільний. Треба більше податків, щоб утримувати так звані незахищені верстви суспільства, штовхаючи "захищені верстви суспільства" (читай – самостійних самодостатніх громадян, які мають свою справу або є професіоналами у своїй галузі та вміють працювати), покидати Україну та їхати за кордон і там відкривати бізнес, купляти собі нерухомість і не бачити свого майбутнього в Україні. У нас вже перевірили всіх олігархів і топ-багатіїв, які десятки років обкрадали державний бюджет? Олександр Крамаренко, редактор видання "Деньги", слушно каже, що цей закон не торкнеться бідних людей і не торкнеться багатих, бо у багатих є юристи, щоб "вийти сухими з води". Будуть трясти середній клас, який встиг заощадити собі пару десятків тисяч доларів, і він зникне в принципі.
Так, це продовження пресингу на обдирання і знищення середнього класу. Якщо середній клас не візьме у свої руки управління державою, то владні психопати його просто ліквідують, а всіх інших загонять у цифровий концтабір.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Коментарі
Так, це продовження пресингу на обдирання і знищення середнього класу. Якщо середній клас не візьме у свої руки управління державою, то владні психопати його просто ліквідують, а всіх інших загонять у цифровий концтабір.
Все, що робиться з власної волі, – добро!