Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Офісі президента України розробляють нову податкову модель: 10% податок на прибуток, 10% ПДФО, 10% ПДВ

Світ:

Нову модель назвали «10–10–10», зараз її обговорюють. Вона передбачає зниження ставки податку на прибуток, а також ПДФО до 10% (зараз 18%), ПДВ до 10% (зараз 20%). ЄСВ та воєнний збір взагалі пропонується скасувати.

Натомість передбачається скасування усіх пільг та посилення відповідальності за порушення податкового законодавства, розповів в інтерв’ю Forbes заступник голови Офісу Президента України Ростислав Шурма.

Також у законах може з’явитися норма про доступ податкової до даних про банківські рахунки платників податків.

"Ми не пропонуємо нічого унікального. Наприклад, у США відповідальність за порушення податкового законодавства є чи не найбільшою серед усіх можливих правопорушень. Водночас ми хочемо створити модель, яка дасть змогу Україні бути конкурентною з податкової точки зору, зокрема й для глобального бізнесу", – каже Шурма.

За його словами, консенсусу в цьому питанні в Офісі поки не дійшли. Але чиновник сподівається, що нову модель зможуть ухвалити протягом найближчих місяців або півроку.

У новій моделі фактично змінюються ставки усіх основних податків, які сплачує український бізнес. Якщо у ній передбачається скасовування податкових пільг, то, ймовірно, вона стосуватиметься й пільгових режимів для IT, типу Дія City. Також поки незрозуміло, чи лишиться у новій моделі місце для «спрощенців».

Forbs також нагадав, що у грудні минулого року міністр фінансів Сергій Марченко розкритикував радикальну податкову реформу. Він наголосив, що проти "радикальних податкових реформ – від зменшення ставок ПДВ до запровадження податку на виведений капітал. Це веде до фіскальних ризиків". За його словами, в Україні слід міняти адміністрування та виводити бізнес із тіні.

У нещодавньому інтервʼю Forbes Марченко відкинув ідею зменшення податкового навантаження у воєнний час. Водночас він заявив, що не підтримує і підвищення податків.

Надходження до держбюджету від податкової скоротилися на 30%, а від митниці – на 70%, заявляв напередодні Марченко. Зокрема, у травні надходження митниці становили 9,5 млрд грн, у квітні – 8 млрд грн та 7 млрд грн – у березні. За словами міністра, це пов’язано, зокрема, зі скасуванням ПДВ та ввізного мита.

23 червня Верховна Рада скасувала запроваджені на початку квітня пільги під час розмитнення автомобілів і повернула мита й оподаткування ПДВ на імпортні товари. Закон набув чинності з 1 липня.

У липні до загального фонду держбюджету надійшло 169,6 млрд грн. Фактичний дефіцит становив 3,7 млрд грн, повідомив Мінфін. Дефіцит держбюджету, порівнюючи з попереднім місяцем, скоротився майже в 40 разів. У червні він перевищував 141 млрд грн.

На початку серпня Марченко анонсував запровадження нового збору на імпорт. Так уряд хоче зменшити попит на імпортні товари й тиск на гривню.
 

Наші інтереси: 

Бачимо протистояння фіскалізаторів й соціалістів з лібералами у владі. На початку війни Зеленський оголосив про початок податкової реформи, але у квітні приїхали гетманцеви та інші фіскалізатори та почали відкат назад: заявляли, що дбають про "наповнення" держбюджету (замість наведення в ньому порядку). Тож вірити у те, що знизять ПДВ і податок на доходи – дуже важко. Подивимося, чиї ідеї у владних кабінетах переможуть.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи